MediaTVPZapowiedzi TV

Finał Eurowizji w TVP1 i TVP Polonia oraz vod.tvp.pl

W sobotę reprezentant Polski wystąpi w wielkim finale Konkursu Piosenki Eurowizji – Turyn 2022. Krystian Ochman typowany jest jako jeden z faworytów konkursu. Początek transmisji o godz. 21:00 na antenach TVP1 i TVP Polonia oraz na vod.tvp.pl.

 

Podczas wielkiego finału na scenie zaprezentuje się 25 krajów. Polak wystąpi jako 23. Występ polskiego reprezentanta reżyserują: Mikołaj Dobrowolski i Tomasz Klimek, za choreografię odpowiada Agustin Egurrola. Koncert – dla widzów TVP – skomentują: Marek Sierocki i Aleksander Sikora.

Jak zagłosować na Krystiana Ochmana? Tegoroczny konkurs umożliwia widzom głosowanie za pomocą dedykowanej aplikacji „Eurovision”. Można ją pobrać za darmo na systemy Android oraz iOS. Poza możliwością oddania głosu na ulubionego piosenkarza, aplikacja może przypomnieć nam o momencie rozpoczęcia występu wybranego artysty. Głosowanie rozpocznie się po występie wszystkich uczestników. Koszt wiadomości SMS zawierającej nasz głos to 3,66 zł z VAT.

Możliwość głosowania na swojego faworyta mają widzowie wszystkich krajów, biorących udział w Eurowizji, niezależnie od tego, czy ich reprezentant awansował do sobotniego wielkiego finału. Zgodnie z zasadami konkursu widzowie przebywający na terenie danego państwa nie mogą oddawać głosów na reprezentanta tego kraju. Oznacza to, że widzowie w Polsce nie będą mogli głosować na reprezentanta Polski. Głos na Krystiana Ochmana można jednak oddać z terenu innych państw, biorących udział w konkursie lub korzystając z numerów telefonicznych tych krajów.

Linie televotingowe zostaną uruchomione i zamknięte na wyraźny znak prowadzących show tuż po ostatnim występie konkursowym.

Fot: EBU / ANDRES PUTTING

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *