Finał ME 2020: Hiszpania – Chorwacja w TVP Sport

Po ponad dwóch tygodniach rywalizacji, pora na decydujące starcie mistrzostw Europy 2020 piłkarzy ręcznych. W niedzielnym finale Chorwaci zmierzą się z broniącymi tytułu Hiszpanami. Kto sięgnie po złoto? Transmisja od godz. 16:25 w TVP Sport, na TVPSPORT.PL oraz w aplikacji mobilnej.

Obie drużyny przystępują do niedzielnego spotkania ze statusem niepokonanych. W ośmiu dotychczasowych meczach Euro Chorwaci odnieśli sześć zwycięstw i zanotowali dwa remisy (choć drugi z nich zakończył się triumfem po dogrywce), a Hiszpanie wygrali siedem spotkań, remisując raz. Ten remis przypadł… na bezpośrednie starcie obu zespołów w drugiej rundzie turnieju.

Wtedy, po pełnym emocji meczu, padł wynik 22:22. Spotkanie, a zwłaszcza jego końcówka, miało jednak dość szalony przebieg. Po wyrównanej pierwszej połowie, Hiszpanie zdominowali rywali na starcie drugiej połowy i w 45. minucie wygrywali już 20:14. Chorwaci rzucili się jednak w szaleńczą pogoń i na niecałe dwie minuty przed końcem wyszli na prowadzenie 22:21. Ostatnie słowo należało do Hiszpanów, którzy po 11-minutowym impasie trafili w końcu do chorwackiej bramki.

Stawka tamtego spotkania nie była jednak tak potężna, jak w przypadku niedzielnego finału. Wówczas było nią “tylko” pierwsze miejsce w grupie, które co najwyżej pozwalało uniknąć w półfinale rozpędzonych Norwegów. Teraz będzie nim nie tylko mistrzostwo Europy, ale też kwalifikacja olimpijska – zwycięzca zapewni sobie grę w Tokio, a przegrany zmuszony walczyć o bilety do Japonii w turnieju kwalifikacyjnym. I to nie byle z kim, bo z Francją, Portugalią oraz Egiptem lub Tunezją.

Ogółem obie drużyny spotkają się na mistrzostwach Europy po raz dziewiąty w historii. Czterokrotnie triumfowali Hiszpanie, dwa razy Chorwaci, a dwa razy padł remis. Dla Hiszpanów to już szósty występ w finale (w tym trzeci z rzędu!), a dla Chorwatów – trzeci. Ci drudzy mistrzami nie byli jeszcze nigdy, a pierwsi triumfowali raz – przed dwoma laty w… Chorwacji.

Finał: Hiszpania – Chorwacja. Gdzie oglądać? Kto będzie komentował?

Transmisja w niedzielę 26 stycznia. Spotkanie będzie można zobaczyć nie tylko w TVP Sport, ale również na stronie internetowej TVPSPORT.PL oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport. Początek transmisji o godz. 16:25. Początek meczu o godz. 16:30. Komentować będą Maciej Iwański i Michał Matysik.

Finał: Hiszpania – Chorwacja. Szczegóły transmisji:

Początek: 26 stycznia (niedziela), godz. 16:25