Polsat BOXSport w TV

Finał Pucharu Świata w rugby w Polsacie Sport Extra i Polsat Box Go

W sobotni wieczór wszystkich fanów rugby czeka prawdziwa sportowa uczta. W wielkim finale Pucharu Świata zmierzą się – po raz pierwszy od 28 lat – reprezentacje Nowej Zelandii i Republiki Południowej Afryki.

 

Rywalizacja “All Blacks” ze “Springboks” jest jedną z najdłuższych i najbardziej zaciętych w światowym sporcie. Oba zespoły mierzyły się mnóstwo razy, ale – co zaskakujące – w starciu o medal Pucharu Świata tylko dwukrotnie. W 1995 roku ekipa RPA wygrała u siebie z Nową Zelandią po emocjonującym, zakończonym dogrywką finale 15:12, sięgając po pierwsze w historii złoto. Cztery lata później “Springboks” ponownie byli lepsi, ale tym razem “tylko” w meczu o brąz. Nowozelandczycy pałają więc żądzą rewanżu.

“All Blacks”, jedyna ekipa, której udało się obronić tytuł najlepszej drużyny Pucharu Świata (triumfowali w 2011 i 2015 roku), marzy o powrocie na mistrzowski tron. Cztery lata temu w Japonii Nowozelandczycy przegrali w półfinale z Anglikami. Tegoroczny turniej zaczęli od niespodziewanej porażki z Francuzami, ale w kolejnych spotkaniach radzili już sobie zdecydowanie lepiej i poza minimalną wygraną z Irlandią (28:24) mają na koncie prawdziwe pogromy: 71:3 z Namibią, 96:17 z Włochami, 73:0 z Urugwajem i 44:6 z Argentyną w półfinale imprezy. Czy nowozelandzki walec rozjedzie również drużynę “Springboks”?

Transmisja meczu Nowa Zelandia – Republika Południowej Afryki w Polsacie Sport Extra i w Polsat Box Go. Początek o godzinie 20.55

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *