PolsatSport w TV

Finał Pucharu Turcji: Trabzonspor – Alanyaspor w Polsacie Sport Extra

Mecz na Stadionie Olimpijskim im. Atatürka w Stambule da odpowiedź na pytanie, kto zdobędzie w tym sezonie Puchar Turcji. Dla Alanyasporu to pierwszy finał tych rozgrywek w historii. Trabzonspor wygrywał je już ośmiokrotnie. Zawodnikiem tej drużyny jest Guilherme, były piłkarz Legii.

Rozgrywki tureckiej SuperLigi dobiegły końca w miniony weekend. Mistrzami kraju zostali piłkarze Basaksehir, natomiast Trabzonspor uplasował się na drugiej lokacie i w kolejnym sezonie będzie mógł powalczyć o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Przed byłym klubem m.in. Mirosława Szymkowiaka jest jeszcze szansa na zgarnięcie Pucharu Turcji.

Rywalem Trabzonsporu będzie Alanyaspor, który w tabeli ligi tureckiej znalazł się na piątym miejscu i również będzie miał okazję wystąpić w kolejnym sezonie w europejskich pucharach.

Oba zespoły zakończyły zmagania ligowe zwycięstwami. Trabzonspor pokonał na wyjeździe spadkowicza – Kayserispor 2:1, strzelając gola na wagę triumfu w 95. minucie rywalizacji. Z kolei Alanyaspor również po zaciętym boju, zwyciężył w delegacji Konyaspor 3:2, mimo że przegrywał już 0:2.

W dotychczasowych bezpośrednich konfrontacjach obu drużyn w tym sezonie, wicemistrzowie Turcji pokonali u siebie Alanyaspor 1:0, aby zremisować na jego terenie 2:2. Wówczas gospodarze uratowali podział punktów w 95. minucie meczu, a jedni i drudzy kończyli spotkanie w dziesiątkę.

W poprzednim sezonie po krajowy puchar nad Bosforem sięgnęli zawodnicy Galatasaray. Komu będzie dane cieszyć się z triumfu w tegorocznych rozgrywkach?

Transmisja meczu Trabzonspor – Alanyaspor o godz. 20:30 w Polsacie Sport Extra