„Detektyw Malton kontra zbrodnia” Premiera 2. sezonu programu kryminalnego produkcji CBS Reality (wideo)

Program kryminalny „Detektyw Malton kontra zbrodnia” powraca na antenę CBS Reality z 2. sezonem. Seria kryminalna prowadzona jest przez Jackie Malton, byłą detektyw Scotland Yardu i jedną z pierwszych kobiet należących do „Flying Squad” – grupy specjalnej zajmującej się walką z rozbojami. W programie Jackie na nowo analizuje słynne brytyjskie śledztwa, wykorzystując przy tym akta zdobyte dzięki swoim kontaktom oraz wiedzę ekspertów, policjantów i detektywów, którzy przyczynili się do rozwiązania tych spraw. Na premierowe odcinki 2. sezonu kanał CBS Reality zaprasza od 2 sierpnia, w niedziele o 21:00.

 

W 2. sezonie serialu, Jackie Malton, która była inspiracją dla granej przez Helen Mirren postaci DCI Jane Tennison w wielokrotnie nagradzanym dramacie „Główny podejrzany”, przedstawia widzom najbardziej interesujące, ale i wstrząsające sprawy kryminalne – takie, które przez długi czas pojawiały się na pierwszych stronach brytyjskich gazet.

Jackie Malton szuka prawdy o zbrodni, a jej działania napędzane są pragnieniem oddania sprawiedliwości ofiarom przestępstw. Pomagają jej w tym policjanci, detektywi i inni specjaliści, którzy pracowali przy omawianych w serii sprawach. Wspólnie przybliżają widzom przebieg śledztw
i dzielą się z widzami informacjami o tym, jakim technikom i umiejętnościom detektywów zawdzięczamy schwytanie przestępców. Seria ukazuje także wielki wpływ emocjonalny jaki te sprawy mają na zaangażowanych w nie funkcjonariuszy i uświadamia, że traumatyczne wspomnienia nie znikają wraz z przejściem na emeryturę. Detektyw Malton wielokrotnie podkreśla wagę medycyny sądowej oraz wiedzy ekspertów i udowadnia, że gdy zostaje popełnione przestępstwo, zawsze pozostawia ono po sobie ślad, który doprowadza do skazania sprawcy, nawet po upływie kilku dekad.

 

 

W 1. odcinku 2. sezonu detektyw Malton ponownie bada pierwszą sprawę porwania dla okupu
i morderstwa w brytyjskiej historii kryminalnej – zaginięcie Muriel McKay.

29 grudnia 1969 roku Muriel McKay zniknęła ze swojego domu przy Arthur Road w Londynie. Kobieta była żoną Alicka McKaya, jednego z wysoko postawionych zastępców potentata medialnego, Ruperta Murdocha.

Gdy około godziny 20:00 McKay wrócił do domu, zastał otwarte drzwi wejściowe. Po wejściu do środka zorientował się, że Muriel zniknęła. Na schodach leżały porozrzucane rzeczy z torebki kobiety, a w pokoju wyrwano ze ściany telefon. Zaniepokojony tym, co zastał w domu, Alick McKay bezzwłocznie zgłosił zniknięcie żony.

Wkrótce na miejsce przybyła policja i szybko okazało się, że zaginięcie kobiety to zaplanowane porwanie. W domu śledczy znaleźli bowiem przedmioty, które służyły do skrępowania Muriel – plaster oraz sznurek.

Późno w nocy Alick otrzymał telefon od porywaczy, którzy przedstawili się jako „M3″ i zażądali okupu w wysokości 1 miliona funtów. W ciągu następnych 40 dni jeszcze kilkanaście razy dzwonili do McKaya, żądając pieniędzy i jednocześnie wielokrotnie grożąc zabiciem Muriel. Dwukrotnie
w asyście tajniaków próbowano przekazać porywaczom okup, jednak obie próby nie powiodły się. Mimo to policji udało się wpaść na trop podejrzanych i 7 lutego 1970 roku zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy zostali oskarżeni o porwanie Muriel McKay. Niestety kobiety nigdy nie odnaleziono i do dziś dnia nie ustalono, co stało się z ciałem porwanej.

W trakcie przesłuchań okazało się, że porywacze bardzo pomylili się w typowaniu swej ofiary
i uprowadzili nie tę osobę, którą planowali…

Kogo chcieli porwać i jak wyglądało śledztwo w tej sprawie? O tym będzie można dowiedzieć się już 2 sierpnia o 21:00 w premierowym odcinku 2. sezonu programu kryminalnego „Detektyw Malton kontra zbrodnia”.

Na kolejne odcinki serialu dokumentalnego „Detektyw Malton kontra zbrodnia zapraszamy  w niedziele o 21:00. 

Lista odcinków:

 1. Detektyw Malton ponownie bada pierwszą sprawę porwania dla okupu i morderstwa
  w brytyjskiej historii kryminalnej, w której doszło do nieprawdopodobnej pomyłki porywaczy przy wyborze swojej ofiary.

Emisja: 2 sierpnia

 1. Jackie Malton powraca do sprawy Freda i Rose West – małżeństwa, które w latach 1967-1987 dokonało co najmniej 12 morderstw, a ich ofiarami były młode kobiety. W programie ujawnione zostaną nieznane wcześniej historie dotyczące zabójstw popełnionych w domu państwa West.

Emisja: 9 sierpnia

 1. Detektyw Malton ponownie bada sprawę morderstwa z 1988 roku, którego ofiarą był Danny Denbury. W programie zaprezentowane zostaną rozmowy z policjantami, którzy prowadzili śledztwo w sprawie zabójstwa bardzo lubianej, jednak prowadzącej podwójne życie osoby.

Emisja: 16 sierpnia

 1. Jackie Malton razem z policjantami i ekspertami wraca do sprawy „Rozpruwacza z Midlands”, mordercy podejrzewanego o serię brutalnych zabójstw dokonanych w połowie lat 90.
  Emisja: 23 sierpnia

 

 1. Detektyw Malton ponownie bada sprawę morderstwa Sian Collier, kierowniczki zakładu bukmacherskiego Ladbrokes, która 25 sierpnia 1992 roku padłą ofiarą mężczyzny tak zdesperowanego, że był gotów zabić za kilkaset funtów.

Emisja: 30 sierpnia

 1. Jackie Malton ponownie przygląda się sprawie Myry Hindley, seryjnej morderczyni, która pomiędzy 1963 i 1965 rokiem, wraz ze swoim partnerem, zamordowała w Manchesterze
  i okolicach pięcioro dzieci, co dało parze przydomek „morderców z wrzosowisk”.

Emisja: 6 września

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *