Finisz Lotto Ekstraklasy na żywo w TVP 2

W ostatni weekend maja w 36. kolejce Lotto Ekstraklasy swoje mecze wygrały wszystkie cztery zespoły walczące jeszcze o mistrzostwo Polski. To oznacza, że losy tytułu rozstrzygną się w ostatniej serii spotkań. Największe szanse na zwycięskie wyjście z tej walki ma liderująca w tabeli Legia, która przy Łazienkowskiej podejmie Lechię Gdańsk.
 

Zdjęcie użytkownika Grzegorz Stapiński.

 
W przedostatniej kolejce broniąca tytułu Legia wygrała na wyjeździe z Koroną,Lechia pokonała Pogoń Szczecin, Lech okazał się lepszy od Wisły Kraków, aJagiellonia wywiozła trzy punkty z Niecieczy.
Status quo na czele tabeli Lotto Ekstraklasy oznacza, że przed ostatnimi meczami Legia ma dwa punkty przewagi na goniącą trójką.
Smaczku całej rywalizacji dodaje fakt, że cztery zespoły zachowujące ciągle szanse na tytuł w ostatniej kolejce zmierzą się w bezpośrednich starciach. Legia podejmie w Warszawie Lechię, a Lech pojedzie do Białegostoku.
Z formalnego punktu widzenia, w zmaganiach o tytuł możliwych jest dziewięć scenariuszy rozstrzygnięć. Według pięciu mistrzem zostanie Legia. Dwa dają tytuł Jagiellonii. Najtrudniej wywalczyć mistrzostwo będzie piłkarzom z Gdańska i Poznania.
Wszelkie wątpliwości rozwiać mogą legioniści. Piłkarze Jacka Magiery mają los w swoich rękach. Jeśli w niedzielę wygrają przy Łazienkowskiej z Lechią, będą mogli rozpocząć mistrzowską fetę bez oglądania się na wynik meczu Jagiellonii z Lechem.
Transmisja meczu Legia – Lechia od godziny 17:45 w TVP 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *