MWE Networks uruchomiła nowy multipleks DVB-T

4 lipca br. o godz. 16.00 firma MWE Networks na terenie Szczecina uruchomiła nowy multipleks DVB-T – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Aktualnie dostępne są na nim trzy kanały własne nadawcy Power TV, Nuta.TV i TVR, a w przyszłości testowo na nim udostępniony zostanie kanał Ultra TV 4K.

 

 

 

Multipleks został uruchomiony na kanale nr 39 w paśmie UHF, dzięki czemu odbiór sygnału możliwy jest na każdej antenie naziemnej i w każdym odbiorniku DVB-T. Antena dookólna została zamontowana na maszcie biurowca Pazim, który zlokalizowany jest w centralnej części Szczecina.

– Początkowo sygnał będzie nadawany z obniżoną mocą, która zostanie wkrótce zwiększona do docelowych parametrów 1KW ERPkomentuje portalowi Wirtualnemedia.pl Michał Winnicki, właściciel MWE Networks.

Jak informuje Michał Winnicki, szczeciński multipleks będzie miał charakter eksperymentalny. – Ma zbadać możliwość uatrakcyjnienia naziemnej telewizji cyfrowej poprzez emisje lokalne oraz emisję programu w jakości 4K mówi.

Na początek w multipleksie MWE Networks pojawiły się trzy kanały własne nadawcy: muzyczne stacje Power TV i Nuta.TV oraz poświęcona stylowi życia telewizja TVR. W późniejszym czasie oferta zostanie rozszerzona o kolejne stacje telewizyjne. Testowo na tym MIX-ie ma zacząć nadawać także kanał Ultra TV 4K.

Firma Michał Winnicki Entertainment pozwolenie na uruchomienie nowego multipleksu otrzymała we wtorek, 2 lipca br. – Niezwłocznie po jego otrzymaniu przystąpiliśmy do montażu nadajnika – zdradza nam szef MWE Networks.

– Nadawanie w naziemnej telewizji cyfrowej to ogromny prestiż i nobilitacja dla naszej firmy. Staraliśmy się o to od prawie 6 lat. Spełniło się właśnie jedno z moich największych marzeń – nasze własne kanały telewizyjne są dostępne w Szczecinie we wszystkich sieciach kablowych, platformach satelitarnych oraz w końcu także w naziemnej telewizji cyfrowej zdradza portalowi Wirtualnemedia.pl Michał Winnicki.

Winnicki nie ujawnia jednak kosztów uruchomienia szczecińskiego multipleksu. – Mogę tylko zdradzić, że antenę i nadajnik kupiliśmy od dystrybutora na własność, co przełoży się na opłacalność w dłuższej perspektywie czasu informuje portal Wirtualnemedia.pl. – Mamy długofalowe plany związane z DVB-T i DVB-T2 dodaje.

Projekt powstał we współpracy z UKE oraz KRRiT, a część techniczna wspierana jest przez spółkę MWE Teleport (będącą operatorem dolnośląskiego multipleksu DVB-T MUX L4) oraz jej podwykonawców.

– Szczecin i okolice będą poligonem doświadczalnym do testów nowych modulacji i form transmisji w naziemnej telewizji cyfrowej. Połączone siły MWE Networks i MWE Teleport mają przetestować wydajność nowych kodeków, takich jak HEVC (h265) i AAC oraz ich kompatybilność z telewizorami i dekoderamimówi Wirtualnemedia.pl Michał Winnicki.

Promocja nowego multipleksu ma ruszyć we wrześniu. – Chcemy wtedy zorganizować dużą kampanię outdoorową, internetową i radiową. Do tego czasu będziemy mieli uruchomioną maksymalną moc nadawania, w pełni zmierzony zasięg, a ludzie wrócą z wakacji do domów i zasiądą przed telewizorami informuje portal Wirtualnemedia.pl.Taka sama kampania jest planowana dla MUX L4 na Dolnym Śląsku zdradza.

źródło: Wirtualnemedia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *