Fortinet współpracuje z firmą BT w celu rozszerzenia jej portfolio o Secure SD-WAN

Firma BT rozpoczęła świadczenie nowej usługi zarządzanej Secure SD-WAN, zapewniającej przedsiębiorstwom profesjonalną ochronę ich środowiska IT poprzez zastosowanie rozwiązania łączącego rozległą infrastrukturę sieciową z funkcjami zabezpieczającymi. Jest ona oferowana na bazie produktów firmy Fortinet, światowego lidera w dziedzinie zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych. Posunięcie to podkreśla zaangażowanie obu firm w dostarczanie bezpiecznej infrastruktury sieciowej, która ułatwia przedsiębiorstwom prowadzenie cyfrowej transformacji.

 

Rozwiązania SD-WAN zapewniają wzrost elastyczności obsługi sieci hybrydowej oraz obniżenie związanych z tym kosztów, ale główną korzyścią dla firm każdej wielkości jest usprawnienie pracy z aplikacjami oraz zwiększenie komfortu użytkowników. Jednak transformacja sieci, możliwa dzięki SD-WAN, może prowadzić też do zwiększenia liczby obszarów, które mogą zostać zaatakowane, a to oznacza, że tradycyjne punktowe zabezpieczenia nie są wystarczające. Przedsiębiorstwa, które zdecydowały się na rozwiązanie tego problemu poprzez wdrożenie dodatkowej warstwy zabezpieczeń, szybko zdają sobie sprawę, że nie tylko naraziły się na niepotrzebny koszt, ale też doprowadziły do zwiększenia poziomu skomplikowania swojej sieci oraz ryzyka cyberataku.

W obliczu rosnącej w alarmującym tempie skali i różnorodności cyberzagrożeń, firma BT rozszerza swoją usługę Managed Firewall o rozwiązanie Fortinet Secure SD-WAN. Dzięki temu międzynarodowym przedsiębiorstwom udostępnione zostanie rozwiązanie, które zapewnia bezpieczeństwo i łączność sieciową w jednym urządzeniu. Eksperci firmy BT wspierają klientów na każdym etapie wdrażania i eksploatacji swoich usług, od początkowej konfiguracji i uruchomienia, poprzez bieżące monitorowanie, zarządzanie i ich rozbudowywanie.

BT zapewnia spójny poziom usług przedsiębiorstwom o różnej dojrzałości cyfrowej, a także zróżnicowanej infrastrukturze i potrzebach biznesowych. Dzięki temu, że wszystkie funkcje są zarządzane jako jedna całość, klienci mogą w prosty sposób dodawać urządzenia do infrastruktury swojej sieci, co zapewnia im elastyczność rozwoju i sprawność w reagowaniu na zmiany rynkowe. Dzięki nieprzerwanej analizie bezpieczeństwa BT może również wspierać klientów w identyfikowaniu i zapobieganiu atakom, a także łagodzić szkody w przypadku wystąpienia naruszenia.

Fortinet Secure SD-WAN, dostępny w ramach usług BT, zapewnia wiele korzyści, w tym:

– Zwiększona wydajność i poziom komfortu użytkowników – Możliwość optymalizacji wydajności sieci i aplikacji, a także przyspieszenia adaptacji i integracji usług chmurowych, poprzez nadanie priorytetu ruchowi o znaczeniu krytycznym dla firmy oraz usługom działającym w czasie rzeczywistym.

– Wysoka wydajność operacyjna – Klienci mogą zarządzać infrastrukturą we wszystkich lokalizacjach, rozwiązywać problemy, a także w prosty sposób, za pomocą pojedynczego interfejsu, dołączać do środowiska Secure SD-WAN nowe i istniejące oddziały.

– Zintegrowane funkcje ochronne – Połączenie w ujednoliconym rozwiązaniu funkcji SD-WAN i mechanizmów ochronnych pozwala zachować bezpieczeństwo i wysoką dostępność sieci.

– Ograniczenie kosztów i poprawa wskaźnika ROI – Dzięki wdrożeniu jednego zintegrowanego rozwiązania ochronnego i sieci WAN Edge, które umożliwia przyspieszoną konwergencję, klienci korzystają zarówno z obniżonych kosztów, jak i zwiększonego zwrotu z inwestycji.

Firmy BT i Fortinet współpracują od ponad dekady jako partnerzy przy opracowywaniu i dostarczaniu rozwiązań dla przedsiębiorstw, które chcą zabezpieczyć sieci ulegające transformacji. Ponieważ wiele z nich nadal dostosowuje się do modelu, w którym funkcjonują rozproszeni i zdalni pracownicy, BT i Fortinet zapewniają im bezpieczny dostęp do aplikacji i zasobów obliczeniowych. Jednocześnie rozszerzają też możliwość ochrony brzegu infrastruktury chmurowej w modelu „zero zaufania” za pośrednictwem usług SASE.

„Nowa zarządzana usługa bezpiecznej sieci SD-WAN, oferowana we współpracy z firmą Fortinet, daje klientom możliwość wyboru bezpiecznego i niezawodnego rozwiązania komunikacyjnego, które wspiera projekty cyfrowej transformacji. Łączy ona podejście Secure SD-WAN firmy Fortinet z naszą wiodącą globalną ofertą łączności sieciowej i zapewniania jej bezpieczeństwa, co daje klientom możliwość zmniejszenia ryzyka związanego z cyfrową transformacją oraz zagwarantowania komfortu pracy użytkowników końcowych. Podkreśla to też zaangażowanie firm BT i Fortinet w zapewnianie bezpiecznej łączności funkcjonującym dziś na globalnym rynku przedsiębiorstwom z rozproszonymi pracownikami i hybrydowym, cyfrowym stylem pracy.”Kevin Brown, Managing Director, BT Security

„Fortinet Secure SD-WAN to jeden z wielu przykładów zaangażowania firmy Fortinet w opracowywanie innowacyjnych rozwiązań, które łączą sieci i bezpieczeństwo. Podejście Fortinet do sieci bazujących na bezpieczeństwie – od brzegu sieci WAN po usługi chmurowe chronione w modelu SASE – cieszy się zaufaniem dostawców usług na całym świecie. Cieszymy się, że możemy kontynuować nasze wieloletnie partnerstwo z firmą BT, które umożliwia jej globalnym klientom bezpieczny dostęp do aplikacji i zasobów obliczeniowych z dowolnego miejsca.”John Maddison, EVP of Products and CMO, Fortinet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *