Fortinet wyróżniony w raporcie firmy Gartner

Fortinet, światowy lider w dziedzinie szerokich, zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, uzyskał najwyższą pozycję w kwadrancie Challengers w dorocznym raporcie 2019 Gartner Magic Quadrant for WAN Edge Infrastructure. Producent został również niedawno uznany przez Gartnera za jednego z trzech największych dostawców na światowym rynku urządzeń SD-WAN dla przedsiębiorstw pod względem przychodów w drugim kwartale 2019 r. (dzięki sprzedaży w wysokości 46 mln dol. w drugim kwartale 2019 r. odnotował wzrost przychodów o 234% wobec pierwszego kwartału 2019 r.).2

 

 

 

 

 

Przedstawiciele Fortinetu uważają, że wysoka pozycja w zestawieniu „Gartner Magic Quadrant” oraz duży udział w rynku wynikają w dużej mierze z zaangażowania producenta w pomoc klientom w zmniejszeniu złożoności infrastruktury sieci WAN i obniżeniu kosztów jej funkcjonowania, przy jednoczesnym zwiększeniu komfortu korzystania z aplikacji. Wszystko to jest możliwe dzięki zapewnieniu zaawansowanych zabezpieczeń sieci SD-WAN oraz zwiększeniu jej funkcjonalności za pomocą jednego, łatwego w użyciu rozwiązania, dostępnego w postaci urządzenia, a także maszyny wirtualnej oferowanej przez sześciu głównych dostawców usług chmurowych.

Fortinet ułatwia rozwiązywanie największych problemów klientów związanych z sieciami WAN

Fortinet Secure SD-WAN pomaga klientom radzić sobie z największymi wyzwaniami, przed którymi stają w trakcie wdrażania sieci WAN. Rozwiązanie to zapewnia trzy główne korzyści:

  • Uproszczenie operacji: Przedsiębiorstwa wdrażające sieci SD-WAN często doświadczają problemów, gdy próbują zarządzać rozproszonymi produktami instalowanymi punktowo, które nie zostały przystosowane do współpracy ze sobą. Fortinet zapewnia funkcjonalność sieci SD-WAN, routingu oraz zaawansowane zabezpieczenia w jednym rozwiązaniu, które umożliwia uproszczenie zarządzanie rozproszonym środowiskiem sieciowym z jednego miejsca. Głęboko zintegrowana w Secure SD-WAN obsługa interfejsu API umożliwia zaawansowaną analizę danych z modułu monitorowania stanu sieci oraz automatyzuje raportowanie zgodności z regulacjami branżowymi i prawnymi oraz standardami bezpieczeństwa. Dodatkowo, instalowanie tego rozwiązania w oddziałach nie wymaga wdrażania przez specjalistów (ang. zero-touch provisioning) – wystarczy podłączyć urządzenia do sieci, a same nawiążą kontakt z centralą, dzięki czemu objęcie nowych oddziałów ochroną realizowane jest w ciągu kilku minut, a nie tygodni. Możliwe jest także zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w oddziałach dzięki dodatkowemu rozwiązaniu Fortinet Secure SD-Branch.
  • Obniżenie kosztów: Wybór rozwiązania FortiGate Secure SD-WAN umożliwia klientom konsolidację wielu produktów punktowych w jednym rozwiązaniu klasy korporacyjnej, co przekłada się na znaczne obniżenie kosztów kapitałowych. Rozszerzenie techniki przełączania wieloprotokołowego (MPLS) o łącze szerokopasmowe wpływa na zmniejszenie kosztów operacyjnych. Natomiast szereg zintegrowanych funkcji ochronnych, w tym zapora nowej generacji (NGFW), środowisko testowe (sandbox), system ochrony przed włamaniami (IPS), moduły zabezpieczające przed wirusami i innym złośliwym kodem, filtrujące strony internetowe oraz zapewniające inspekcję SSL (w tym TLS 1.3), gwarantują bezkompromisową ochronę oraz ograniczają potencjalne koszty związane z naruszeniem bezpieczeństwa.
  • Gotowość oddziałów na korzystanie z rozwiązań chmurowych: Praca użytkowników rozwiązań IT zatrudnionych w oddziałach firmy często jest niekomfortowa z takiego powodu, że dane bez przerwy przesyłane są do centrum danych, co przy niewystarczająco wydajnych łączach w środowisku wielochmurowym może być irytujące. Wykorzystanie Fortinet Secure SD-WAN do połączenia oddziałów i innych zdalnych lokalizacji z chmurą poprawia jakość obsługi klientów oraz zwiększa moc, elastyczność i produktywność rozwiązań chmurowych dla wszystkich użytkowników. Zintegrowana usługa brokera zabezpieczeń dostępu do chmury (CASB) chroni aplikacje SaaS i ruch sieciowy, aby zapobiec problemom związanym ze zjawiskiem Shadow IT. Natomiast zaprojektowany przez Fortinet specjalnie dla tego rozwiązania SD-WAN układ ASIC umożliwia szybsze ustalanie priorytetów aplikacji i zarządzanie nimi, aby jeszcze bardziej zwiększyć komfort użytkowania i przyspieszyć łączność z chmurą.

Fortinet Secure SD-WAN doceniony przez klientów i analityków

Firewall następnej generacji FortiGate, otrzymał najwięcej pochlebnych recenzji w serwisie Gartner Peer Insights WAN Edge Infrastructure Market (dane z 3 grudnia 2019 r.).

Narzędzie to, integralna część rozwiązania Fortinet Secure SD-WAN, zostało też niedawno mianowane liderem w raporcie 2019 Gartner Magic Quadrant for Network Firewalls3. Dodatkowo, rozwiązania Fortinet Secure SD-WAN, FortiGate Next-Generation Firewall oraz FortiGate Next-Generation IPS otrzymały rekomendacje od serwisu NSS Labs. Przedstawiciele Fortinet uważają, że wyróżnienia te podkreślają zaangażowanie producenta w innowacyjność rozwiązań SD-WAN i jego koncentrację na zapewnianiu zaawansowanej ochrony oraz najlepszej wydajności wykorzystywanych przez klientów sieci rozległych.

John Maddison, EVP of products and CMO, Fortinet „Przedsiębiorstwa są świadome, że Fortinet, jako jeden z najbardziej docenianych na całym świecie dostawców rozwiązań SD-WAN, z jednym z najszybciej rosnących udziałów w przychodach, zapewnia najlepsze podejście do sieci SD-WAN. Potwierdzają to także raporty branżowe, dzięki którym klienci mogą być pewni, że Fortinet Secure SD-WAN, zbudowany z wykorzystaniem jedynego w branży układu ASIC zaprojektowanego specjalnie dla rozwiązań SD-WAN, zapewnia najszybszą obsługę aplikacji i najlepszą jakość obsługi. Wierzymy, że nasza pozycja w raporcie 2019 Gartner Magic Quadrant for WAN Edge Infrastructure1 odzwierciedla wiodącą rolę, jaką Fortinet pełni na rynku SD-WAN.”

Dodatkowe wypowiedzi:

 „Fortinet Secure SD-WAN umożliwia nam szybkie i ekonomiczne wprowadzanie do oferty zróżnicowanych usług, aby pomóc naszym klientom zrealizować ich cyfrowe ambicje. Urządzenia brzegowe Fortinet Secure SD-WAN znalazły się w naszym portfolio zarządzanych rozwiązań SD-WAN. Zapewniają bezpieczeństwo, zaawansowany routing oraz funkcjonalność SD-WAN w jednym produkcie, zarządzanym w jednym portalu. Uproszczone operacje, w tym bezobsługowe wdrożenie i możliwość podłączenia oddziału do chmury, były kluczem do naszego sukcesu w korzystaniu z Fortinet Secure SD-WAN.” James Parker, CEO, Masergy

„Fortinet Secure SD-WAN to jedyne oceniane przez nas rozwiązanie, które zapewnia uproszczone operacje,  pełen routing, funkcjonalność SD-WAN oraz zaawansowaną ochronę w naszych oddziałach, a wszystko to w jednym urządzeniu. Ponieważ rozwiązanie to jest zintegrowane z firewallem następnej generacji FortiGate, pozwala nam obniżyć koszty kapitałowe i operacyjne bez zwiększania powierzchni ataku. Szacujemy, że w ciągu pięciu lat uzyskamy 100% zwrotu z inwestycji.” Sébastien Griet, Infrastructure Director, HR Path

„Rozwiązanie klasy operatorskiej firmy Fortinet pozwala nam dostarczać jedną z pierwszych bezpiecznych usług SD-WAN w regionie nordyckim. Możliwość ścisłego zintegrowania zaawansowanych zabezpieczeń z elastyczną i efektywną kosztowo ofertą usług zarządzanych SD-WAN była głównym czynnikiem decydującym o wyborze Fortinet jako naszego partnera. Uproszczone operacje oraz zintegrowane funkcje zapory nowej generacji zapewniają nam poziom widoczności, kontroli i bezpieczeństwa niezbędny do skutecznej ochrony danych i aplikacji naszych klientów za pomocą usługi SD-WAN.” – Tomas Flodin, Product Manager, Telenor Sweden

Dodatkowe zasoby

1Gartner, Magic Quadrant for WAN Edge Infrastructure, Jonathan Forest, Mike Toussaint, Neil Rickard, 26 listopada 2019.

2Gartner, Market Share: Enterprise Network Equipment by Market Segment, Worldwide, 2Q19, Joe Skorupa, Christian Canales, Nareesh Singh, 20 września 2019.

3Gartner, Magic Quadrant for Network Firewalls, Rajpreet Kaur, Adam Hils, Jeremy D’Hoinne, John Watts, 17 września 2019.

Klauzula firmy Gartner

Informacje zamieszczone w serwisie Gartner Peer Insights są subiektywnymi opiniami indywidualnych użytkowników końcowych, bazujących na ich własnych doświadczeniach i nie odzwierciedlają opinii Gartnera ani jego oddziałów.

Gartner nie promuje żadnego producenta, produktu ani usługi w swoich publikacjach badawczych, jak też nie zaleca użytkownikom wyboru rozwiązań technicznych wyłącznie od tych producentów, którzy uzyskali najlepsze wyniki lub inne rekomendacje. Publikacje badawcze Gartnera zawierają opinie organizacji badawczej Gartnera i nie powinny być traktowane jako stwierdzenie faktu. Gartner zrzeka się wszelkich gwarancji, wyrażonych lub dorozumianych, w odniesieniu do tych badań, w tym wszelkich gwarancji przydatności handlowej lub przydatności do określonego celu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *