Fortuna 1 Liga: ŁKS Łódź – Bytovia Bytów w Polsacie Sport

Beniaminek Fortuna 1 Ligi, ŁKS Łódź podejmie przed własną publicznością nadspodziewanie dobrze spisujących się na początku sezonu piłkarzy Bytovii Bytów.

 

 

Bytowianie w sześciu meczach ligowych ponieśli tylko jedną porażkę. Dzięki dobrej postawie zajmują w lidze piąte miejsce. Jednak podopieczni Adriana Stawskiego rozegrali mniej meczów od reszty stawki. Przed sezonem w ekipę z Bytowa opuściło aż czternastu zawodników. Stało się tak przez kwestie ekonomiczne bowiem z dalszego finansowania klubu wycofał się dotychczasowy sponsor tytularny – Drutex. Dlatego szukano bez gotówkowych transferów w niższych ligach.

Do Bytowa przeniósł się między innymi Filip Burkhardt, który ubiegły sezon spędził właśnie w łódzkim klubie. 31-letni pomocnik nie potrafił jednak wywalczyć sobie miejsca w pierwszym składzie. Zaliczył osiem oficjalnych występów i bez żalu się go pozbyto. Teraz były zawodnik m.in. Arki Gdynia gra pierwsze skrzypce w zespole z Pomorza.

Z kolei łodzianie na początku sezonu radzą sobie średnio. Jeśli nie chcą stracić kontaktu z czołówką muszą w sobotę zainkasować komplet punktów. Podopieczni Kazimierza Moskala z trzech domowych meczów zaledwie raz wygrali, a w pozostałych potyczkach nie zdołali wywalczyć choćby punktu.

Transmisja meczu ŁKS Łódź – Bytovia Bytów od godziny 16:30 w Polsacie Sport

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *