Fortuna 1 Liga: Warta Poznań – Zagłębie Sosnowiec w Polsacie Sport

Czołowy zespół Fortuna 1 Ligi – Warta Poznań na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim podejmie spadkowicza z Ekstraklasy – Zagłębie Sosnowiec. Spotkanie zapowiada się niezwykle emocjonująco.

 

 

 

 

 

Po czterech meczach bez zwycięstwa Zagłębię Sosnowiec w ostatniej kolejce wreszcie sięgnęło po trzy punkty. Sosnowiczanie pokonali przed własną publicznością Sandecję Nowy Sącz 3:1. Z kolei Warta Poznań nie przegrała w lidze pięciu spotkań z rzędu. W ostatniej kolejce zremisowała bezbramkowo z Chrobrym Głogów. Poznańska drużyna straciła pozycję wicelidera rozgrywek na rzecz PGE Stali Mielec, która w piątek rozbiła Sandecję Nowy Sącz 5:1.

Warta to najlepiej broniąca drużyna ligi – na to wskazuje chociażby liczba straconych bramek. Zagłębie po tym, jak trenerem został Dariusz Dudek, pewnie wygrało z Sandecją Nowy Sącz (3:1). Nowy szkoleniowiec miał czas, aby poznać drużynę i spokojnie przygotować ją na kolejne starcia, bo przed tygodniem Zagłębie pauzowało w związku z przełożonym meczem z Chrobrym. Czy przyniesie to rezultat w starciu z niedawnym wiceliderem? Warto zaznaczyć, że jeśli Warta wygra swoje starcie ze spadkowiczem z Ekstraklasy, awansuje na fotel lidera Fortuna 1 Ligi.

Transmisja meczu Warta Poznań – Zagłębie Sosnowiec w Polsacie Sport. Początek od godziny 17:30

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *