Fundacja TVN „nie jesteś sam” przekaże Centrum Zdrowia Dziecka 100 tys. złotych

Fundacja TVN „nie jesteś sam” przekaże Centrum Zdrowia Dziecka 100 tysięcy złotych. Środki te zostaną przeznaczone na zakup wymazówek do testów na obecność koronawirusa, środków ochrony indywidualnej oraz środków do dezynfekcji.

 

 

 

 

 

Fundacja TVN od lat zaangażowana jest w pomoc Centrum Zdrowia Dziecka. Przeprowadziła remonty prawie wszystkich klinik w budynku głównym oraz wybudowała Klinikę Pediatrii, Żywienia i Chorób Metabolicznych. Kupuje także potrzebny szpitalowi najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Dotychczas przekazała na rzecz Centrum Zdrowia Dziecka około 50 000 000 PLN.

Dziś, gdy skuteczna walka z koronawirusem stała się dla wszystkich priorytetem, fundacja wesprze działania ochronne podejmowane przez Centrum Zdrowia Dziecka na rzecz małych pacjentów, rodziców oraz personelu medycznego. Za przekazaną przez nią kwotę 100 tysięcy złotych szpital zakupi wymazówki do wykonywania testów w kierunku obecności wirusa SARS-CoV-2 oraz środki ochrony indywidualnej. Na liście potrzebnych materiałów znajdują się m.in. maseczki, odzież ochronna, gogle (okulary lekarskie) czy preparaty do dezynfekcji.

„W tej niezwykle ciężkiej dla lekarzy i personelu medycznego sytuacji, chcemy zrobić wszystko, co w naszej mocy, żeby pomóc im w walce z koronawirusem.” powiedziała Katarzyna Kolenda-Zaleska, prezes Fundacji TVN „nie jesteś sam”.

Dyrektor Centrum Zdrowia Dziecka dr n. med. Marek Migdał powiedział: „Walka z obecną epidemią jest olbrzymim wyzwaniem dla wszystkich placówek ochrony zdrowia w Polsce, ale również za granicą. Jesteśmy wdzięczni Fundacji TVN „nie jesteś sam”, że wspiera nas w tych trudnych czasach i że zawsze możemy na nią liczyć.”

Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” (IPCZD) jest jednym z największych specjalistycznych szpitali pediatrycznych w kraju. Jest także instytutem badawczym, pracującym na rzecz nowoczesnej pediatrii. Placówka od 43 lat leczy małych pacjentów z całej Polski. Skupia najlepszych specjalistów, konsultantów krajowych oraz konsultantów wojewódzkich w różnych dziedzinach pediatrycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *