Wybuchowe poniedziałki już od lutego na antenie Discovery Channel! (wideo)

Poniedziałkowe wieczory na antenie Discovery Channel zapowiadają się naprawdę wystrzałowo! Już od 3 lutego stacja pokaże dwie serie programów z eksplozjami w tle – „Wybuchowy program” oraz „Zoom na architekturę”

 

 

 

 

 

„Wybuchowy program” – poniedziałki, godz. 21:00

Wszyscy uwielbiamy oglądać wielkie eksplozje. Nie ma znaczenia, czy chodzi o piankę strzelającą w kuchence mikrofalowej czy o filmowe efekty specjalne za miliony dolarów. W hołdzie dla świata pirotechniki, Tory Belleci – znany widzom z „Pogromców mitów” – oraz Tommy Passemante badają najbardziej nietypowe sposoby na wysadzanie i spalanie. Gospodarze programu opowiedzą o naukowej stronie eksplozji, detonacji i fal uderzeniowych!

 

 

„Zoom na architekturę” – poniedziałki, godz. 22:00

Jak powstały rysunki z Nazca? Co kryje się w tajnych komnatach piramid? Dlaczego niektóre budynki przetrwały pożar Rzymu? Seria „Zoom na architekturę” łączy wyniki najnowszych badań naukowych, z techniką animacji komputerowej CGI, która wysadza budynki w powietrze, pozwalając zanurzyć się w tajniki ich konstrukcji.

Poznajemy ich przeznaczenie, materiały i sposoby wykorzystane przy ich budowie, a także idee przyświecające konstruktorom. Każdy odcinek uchyla rąbka tajemnicy na temat starożytnych cywilizacji, a także pozwala poznać sekrety nowoczesnych megastruktur.

 

 

Wybuchowe poniedziałki już od 3 lutego na antenie Discovery Channel!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *