DVB-TMediaTVN Discovery PolskaZapowiedzi TV

Gala rozdania Fryderyków już 5 sierpnia na antenie TVN!

Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu Fryderyk Festiwal 2021 to wyjątkowe, coroczne wydarzenie, podczas którego wręczone zostaną najważniejsze polskie nagrody muzyczne w dziewiętnastu kategoriach muzyki rozrywkowej i trzech kategoriach jazzowych. Transmisja na antenie TVN już 5 sierpnia o godzinie 21:00.

 

Galowy wieczór, który odbędzie się w stolicy województwa zachodniopomorskiego, w Szczecinie, uświetnią niezapomniane koncerty z udziałem najbardziej uznanych polskich artystów, reprezentujących różne style i gatunki muzyczne. Na scenie Netto Areny zobaczymy i usłyszymy między innymi wyjątkowe kobiece głosy i zaskakujące artystki, w tym: sanah, Margaret, Natalię Nykiel, Lanberry, Kayah, Viki Gabor, Hanię Rani, Melę Koteluk, Natalię Szroeder, Kasię Lins, Anię Dąbrowską i Natalię Przybysz. Zaproszą one do wspólnych występów m.in.: Ralpha Kaminskiego, Vito Bambino, Gromee’ego, Skubasa i męską reprezentację Chóru Akademii Morskiej w Szczecinie pod dyrekcją Sylwii Fabiańczyk-Makuch. Na scenie nie zabraknie także mocnych solowych męskich głosów – 5 sierpnia będziemy mogli zachwycić się występami Krzysztofa Zalewskiego, Sobla, Grzegorza Hyżego, Tomka Lipińskiego, a także zespołów Nocny Kochanek i EABS.

Galę poprowadzą Marcin Prokop, Gabi Drzewiecka, Mery Spolsky i Robert Karpowicz – dziennikarz Radia Zet.

Pełna lista nominowanych do nagrody Fryderyk 2021 dostępna jest na stronie: fryderyki.pl

Gala odbędzie się w czwartek 5 sierpnia 2021 r. Transmisja tego wydarzenia rozpocznie się o godzinie 21:00 na antenie TVN

Fryderyki
to nagrody przyznawane od 1995 roku przez Akademię Fonograficzną, czyli powołane przez Związek Producentów Audio-Video jury, w skład którego wchodzi ponad 1,5 tys. artystów, twórców, producentów, dziennikarzy i reprezentantów branży fonograficznej. Nominowani do Fryderyków wyłaniani są w drodze tajnego głosowania wszystkich członków Akademii podzielonej na trzy sekcje: muzyki rozrywkowej, poważnej i jazzowej. Członkowie Akademii mogą należeć wyłącznie do jednej sekcji i tylko w jej obrębie mają prawo głosu. Dzięki temu każdy ma szansę wypowiedzieć się w tej dziedzinie muzyki, która jest mu najbliższa.

Zwycięzcy zostają wybrani w drugiej turze tajnego głosowania. Rezultat tego głosowania pozostaje tajny aż do momentu ogłoszenia laureatów na uroczystych galach: muzyki poważnej oraz muzyki rozrywkowej i jazzu.

Organizatorzy wydarzenia: Związek Producentów Audio-Video, Akademia Fonograficzna.

Gospodarze wydarzenia: Miasto Szczecin, województwo zachodniopomorskie.

Producent wydarzenia: High Events.

Partnerzy merytoryczni: Związek Artystów Wykonawców STOART, Szczecińska Agencja Artystyczna.

Partnerzy technologiczni: Player, Tidal.

Patroni medialni Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzowej: TVN, Onet, Gazeta Wyborcza, platforma anywhere.pl, Radio Zet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *