Gala UFC APEX w Las Vegas w Polsacie Sport

Dustin Poirier – Dan Hooker to walka wieczoru gali UFC APEX w Las Vegas. Starcie czołowch zawodników kategorii lekkiej zapowiada się rewelacyjnie. Ciekawie będzie również w pojedynku Mike’a Perry’ego z Mickeyem Gallem.

 

Dla „Diamonda” będzie to pierwsza walka w tym roku. Po raz ostatni bił się we wrześniu 2019 roku, kiedy to przegrał z Khabibem Nurmagomedovem. Wtedy stawką był pas kategorii lekkiej. Poirier miał swój moment, potrafił nawet zranić niepokonanego mistrza, ale ostatecznie skończył na tarczy. Teraz chce ponownie wrócić do wygrywania, a pierwszą przeszkodą jest właśnie Hooker.

Nowozelandczyk ma trzy zwycięstwa z rzędu. Szybko znokautował Jamesa Vicka, a następnie pokonał na punkty Ala Iaquintę oraz Paula Feldera. Hooker będzie miał przewagę zasięgu i choć bije mocno, to wydaje się, że w tej płaszczyźnie przewagę powinien mieć Poirier. Były pretendent jest lepiej poukładany pod kątem taktycznym, ma większe doświadczenie i zazwyczaj imponuje przygotowaniem motorycznym.

Hookera oczywiście nie można lekceważyć, jednak więcej argumentów na zwycięstwo ma Poirier.

Wcześniej zobaczymy ciekawe starcie Perry’ego z Gallem, czyli stójkowicza z grapplerem. Ten pierwszy uderza bardzo mocno i jeśli utrzyma walkę na górze, to powinien mieć przewagę. Nie można oczywiście wykluczyć postępów Galla, który regularnie polepsza się w walce na pięści i kopnięcia.

Karta walk:

Karta główna:

k. lekka: Dustin Poirier – Dan Hooker

k. półśrednia: Mike Perry – Mickey Gall

k. ciężka: Maurice Greene – Gian Villante

k. średnia: Brendan Allen – Kyle Daukaus

k. ciężka: Tanner Boser – Philipe Lins

limit umowny: Julian Erosa – Sean Woodson

Karta wstępna:

k. lekka: Luis Pena – Khama Worthy

k. półśrednia: Takashi Sato – Jason Witt

k. słomkowa: Jinh Yu Frey – Kay Hansen

k. piórkowa: Jordan Griffin – Youssef Zalal

Transmisja od 02.00 w nocy z soboty na niedzielę w Polsacie Sport

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *