PolsatSport w TV

Gala UFC: Eye – Calvillo w Polsacie Sport

W nocy z soboty na niedzielę czeka nas kolejna gala spod szyldu Ultimate Fighting Championship. Tym razem w hali Apex swoje umiejętności zaprezentują m.in. Jessica Eye (15-7-1NC, 3 KO, 1 SUB), Cynthia Calvillo (8-1-1, 2 KO, 3 SUB), Marvin Vettori (14-4-1, 2 KO, 8 SUB) czy Karl Roberson (9-2, 2 KO, 4 SUB).

 

 

Przerwa spowodowana pandemią, a co za tym idzie wypadnięcie z rytmu treningowego, poskutkowało nie zmieszczeniem się w limitach wagowych aż trzech uczestników sobotniej gali. O ćwierć funta za dużo na wagę wniosła uczestniczka walki wieczoru (zakontraktowanej w kategorii muszej) Jessica Eye, a swojego limitu nie wypełnił również bijący się w co-main evencie Karl Roberson.

Jeśli chodzi o danie główne, to Eye będzie dążyła do przedłużenia korzystnej tendencji, po wygranej z Viviane Araujo na UFC 245 w grudniu 2019 roku. Wcześniej została z kolei znokautowana przez pogromczynię Joanny Jędrzejczyk Valentinę Shevchenko. Calvillo spróbuje z kolei wrócić na zwycięską ścieżkę, po tym jak po wygranych z Polianą Botelho i Cortney Casey zremisowała z Mariną Rodriguez. Podobnie jak 33-letnia “Evil”, również ona ostatni raz weszła do oktagonu w grudniu zeszłego roku. Teraz nadszedł w końcu czas, by “naoliwić przekładnie” i po raz kolejny wprawić maszynę w ruch.

Chwilę wcześniej do ośmiokątnej klatki UFC wejdą Vettori i Roberson. Zarówno Włoch jak i Amerykanin legitymują się obecnie dwoma zwycięstwami z rzędu – “The Italian Dream” nad Cezarem Ferreirą i Andrew Sanchezem, a “Baby K” nad Wellingtonem Turmanem i Romanem Kopylowem. Który z nich przedłuży serię do trzech wygranych z rzędu?

Karta walk:

Jessica Eye (przekroczony limit) – Cynthia Calvillo

Karl Roberson (przekroczony limit) – Marvin Vettori

Charles Rosa – Kevin Aguilar

Andre Fili – Charles Jourdain

Jordan Espinosa – Mark De La Rosa

Mariya Agapova – Hanna Cifers

Merab Dvalishvili – Gustavo Lopez

Julia Avila – Gina Mazany

Tyson Nam – Zarrukh Adashev (przekroczony limit)

Christian Aguilera – Anthony Ivy

Transmisja gali UFC Eye – Calvillo w nocy z soboty na niedzielę od godziny 03.00 w Polsacie Sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *