Gale Golden Boy jesiennymi hitami w Fightklubie

W najbliższych tygodniach w Fightklubie kilka bardzo ciekawych pięściarskich konfrontacji, wśród nich dwie gale zza Oceanu z walkami wieczoru Cano vs Madiev i Negrete vs Franco. Oba eventy to wydarzenia organizowane przez prestiżową grupę promotorską Golden Boy.

Noc z 13 na 14 września to wielkie bokserskie show z Hard Rock Hotel and Casino w Las Vegas. Tego dnia swoją trzynastą zawodową walkę w karierze stoczy Rusłan Madiev, przez wielu uważany za przyszłą gwiazdę walki superlekkiej. Urodzony w Kazachstanie pięściarz skrzyżuje rękawice z niezwykle doświadczonym Pablo Cesarem Cano, byłym pretendentem do pasa mistrza świata WBC World i WBA World. Meksykanin w swoich ostatnich walkach spisywał się nieco poniżej oczekiwań, przegrał m.in. z niżej notowanym Marcelino Nicolasem Lopezem, starcie z Madievem będzie więc dla niego możliwością powrotu na szczyt. Cano na pewno nie będzie faworytem tej konfrontacji, z pewnością stać go jednak na to, aby zwyciężyć w Las Vegas, być może nawet przed czasem.

Niecały miesiąc później (5 października, godz. 4.00) w Fightklubie kolejna gala spod znaku Golden Boy, tym razem z zakontraktowaną na 10 rund walką wieczoru: Oscar Negrete vs Joshua Franco. Stawką pojedynku będzie pas NABF w wadze koguciej, a jego faworytem starszy od swojego przeciwnika o osiem lat Negrete. „Jaguar” w grudniu ubiegłego roku przegrał wprawdzie z Reyem Vargasem walkę o pas WBC World w wadze superkoguciej, była to jednak jak na razie jego jedyna porażka w karierze. Bilans ten uzupełnia osiemnaście zwycięstw, w tym siedem odniesionych przed czasem.

Uzupełnieniem bokserskich relacji Fightklubu będą walki z Ameryki Południowej, które stacja cyklicznie prezentuje w środowe wieczory o godz. 22.00. W najbliższych tygodniach jedną z ciekawiej zapowiadających się walk spod szyldu Boxeo de Primera będzie starcie Debory Dionicius z Jorgeliną Guanini o pas IBF World w wadze supermuszej (premierowo 26 września o godz. 22.00).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *