„Gazeta Wyborcza” liderem najsilniejszych brandów w Polsce w rankingu Top Marka 2019

W najnowszym badaniu Top Marka „Gazeta Wyborcza” zajęła pierwsze miejsce w zestawieniu 500 najsilniejszych medialnie marek w Polsce, wyprzedzając TVN i Polską Grupę Energetyczną. „Gazeta Wyborcza” jest też liderem brandów w kategorii Prasa – publikowane przez nią najświeższe informacje są cytowane najchętniej spośród tytułów prasowych.

 

 

 

 

 

Top Marka 2019 to największe badanie marek w polskich mediach. Dwunasta edycja rankingu brandów o najlepszym wizerunku objęła aż 500 marek z 50 branż. Liderem całego zestawienia została „Gazeta Wyborcza”, wyprzedzając TVN, PGE, Audi, BMW, Polsat, „Super Express”, Mercedes, Orlen i TVN24, które razem tworzą TOP 10 najsilniejszych marek.

– Codziennie w kiosku i internecie, codziennie z naszymi czytelnikami i blisko ważnych dla nich spraw – już od 30 lat tak działa „Gazeta Wyborcza”. Dzięki temu wielokrotnie byliśmy w gronie prasowych liderów rankingu Top Marka, a w tym roku udała nam się rzecz wyjątkowa – „Gazeta Wyborcza” zajęła pierwsze miejsce w zestawieniu 500 najsilniejszych medialnie marek w Polsce! Patrząc na to, jak wiele głośnych publikacji ukazało się na naszych łamach w ostatnich miesiącach, łatwo tej pozycji nie oddamy komentuje wyniki badania Top Marka Jerzy Wójcik, wydawca „Gazety Wyborczej”.

„Gazeta Wyborcza” zwyciężyła jednocześnie w kategorii Prasa – pod względem zarówno liczby, jak i zasięgu wzmianek wymieniających jej brand. W analizowanym okresie ukazało się ponad 900 tys. takich publikacji. Jak wskazują twórcy opracowania, dziennik zawdzięcza to m.in. kilku głośnym publikacjom, np. poświęconym aferze wokół KNF, a także tym związanym z biznesem jej wydawcy Agory S.A. Najwięcej wzmianek o „Gazecie Wyborczej” pojawiło się w mediach społecznościowych – 90,1%.

W tegorocznym rankingu Top Marka znalazły się również inne marki Grupy Agora. Gazeta.pl zajęła trzecie miejscu w zestawieniu najbardziej medialnych portali internetowych, a w ogólnym rankingu 500 najbardziej medialnych marek uplasowała się na 101. pozycji. Kolejnymi brandami były: Radio TOK FM (272. miejsce ogółem, 6. wśród stacji radiowych) i Wydawnictwo Agora (292. ogółem, 7. wśród wydawnictw książkowych).

Badanie Top Marka jest wspólnym przedsięwzięciem pomysłodawcy projektu – magazynu „Press” i autora metodologii – Press-Service Monitoring Mediów. Realizowane jest od 2007 roku. Pierwsze edycje zawierały analizę publikacji prasowych. W 2013 roku badanie poszerzono o materiały z internetu, dwa lata później – o wzmianki z serwisów społecznościowych.

Wyniki badania Top Marka 2019, przeprowadzonego przez Press-Service Monitoring Mediów, zaprezentowano w listopadowo-grudniowym wydaniu magazynu „Press”. Przeanalizowano w nim materiały z prasy, internetu i mediów społecznościowych opublikowane od 1 lipca 2018 do 30 czerwca 2019 r. – łącznie aż 73 mln wzmianek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *