George Takei dołączył do obsady serialu „Terror”

AMC ogłosiło, że do zespołu pracującego nad powstaniem 2. sezonu uznanego serialu „Terror” produkcji Ridleya Scotta, w charakterze konsultanta i członka obsady dołączył znany aktor, producent, autor i aktywista, George Takei („Star Trek”). Wcześniej ogłoszono, że aktor Derek Mio wcieli się w rolę Chestera Nakayamy, a Josef Kubota Wladyka („Narcos”) wyreżyseruje dwa pierwsze odcinki. Prace nad produkcją rozpoczną się w styczniu w Vancouver. 2. sezon zostanie wyemitowany na kanale AMC w 2019 roku i będzie liczył dziesięć odcinków.

 

Akcja kolejnej części „Terroru” rozgrywać się będzie podczas II wojny światowej i skupi się na niespodziewanych zgonach, które dotykają japońsko-amerykańską społeczność oraz podróży młodego człowieka mającej na celu zrozumienie i zwalczenie odpowiedzialnego za to widma. 2. sezon serialu jest współtworzony i produkowany przez Alexandra Woo („Czysta krew”), który pełni również rolę showrunnera, i Maxa Borensteina („Kong: Wyspa czaszki”, „Godzilla”).

Znany z roli Hikaru Sulu w legendarnym serialu science fiction „Star Trek”, George Takei może poszczycić się trwającą już ponad sześć dekad karierą filmową, serialową oraz teatralną. Jako dziecko, Takei był więziony w dwóch japońsko-amerykańskich obozach dla internowanych po wybuchu II wojny światowej. Jego osobiste doświadczenia i wiedza na temat tego rozdziału w amerykańskiej historii uczyniły z niego lidera w walce o sprawiedliwość społeczną. Jako konsultant, Takei będzie blisko współpracował z producentami wykonawczymi i czuwał nad tym, by przedstawione w serialu wydarzenia były zgodne z prawdą historyczną. Wcieli się ponadto w rolę Yamato-sana, byłego kapitana statku rybackiego oraz członka starszyzny.

Do obsady dołączyli ponadto Kiki Sukezane („Zagubieni w kosmosie”) jako Yuko, tajemnicza kobieta z przeszłości Chestera; Miki Ishikawa („9-1-1”) jako Amy, przyjaciółka rodziny Nakayama; Shingo Usami („Niezłomny”) jako Henry Nakayama, ojciec Chestera; oraz Naoko Mori („Everest”) jako Asako Nakayama, matka Chestera.

Takei jest reprezentowany przez Buchwald. Sukezane jest reprezentowana przez Abrams Artists Agency. Ishikawa jest reprezentowana przez Global Artists Agency i Abrams Entertainment. Usami jest reprezentowany przez Sophie Jermyn Management, a Mori przez Creative Artists Management i Thruline Entertainment.

„Terror” to produkcja AMC Studios, produkowana przez Scott Free Productions, Emjag Productions i Entertainment 360. Producentami wykonawczymi są Ridley Scott, Dan Simmons, David W. Zucker, Alexandra Milchan, Scott Lambert oraz Guymon Casady.

Serial będzie dystrybuowany na międzynarodowych rynkach przez AMC Studios.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *