Technologia - Promocje

Głosowe sterowanie urządzeniami – LG prezentuje sprzęt współpracujący z asystentem Google Home

Podczas konferencji Google I/O, firma LG Electronics przedstawiła gamę inteligentnych urządzeń kompatybilnych z asystentem Google Home. Dzięki rozwiązaniom LG współczesne inteligentne domy zyskają nowe możliwości komunikacji znajdujących się w nich urządzeń.
 
Obsługa Google Home w urządzeniach LG będzie dostępna już w tym miesiącu w Stanach Zjednoczonych. Oferta obejmuje inteligentne urządzenia LG, takie jak pralka i suszarka LG SIGNATURE, lodówka, piekarnik, oczyszczacz powietrza, a także klimatyzator LG i odkurzacz próżniowy. Usługa będzie dostępna także na innych rynkach. Jej wprowadzenie będzie ogłaszane na bieżąco.
Usługa Google Home pozwoli użytkownikom korzystać z pełnego zakresu funkcji asystenta Google na połączonych urządzeniach LG, zwiększając w ten sposób ich użyteczność. Dzięki kompatybilności sprzętów LG z Google Home użytkownicy będą mogli, np. sprawdzić czas pozostały do końca cyklu prania w pralce LG SIGNATURE, zlecić lodówce LG SIGNATURE przygotowanie większej ilości lodu lub zmieniać ustawienia termostatu klimatyzatora LG za pomocą prostych poleceń głosowych z dowolnego miejsca w zasięgu Google Home.
 

Zdjęcie użytkownika Grzegorz Stapiński.

 
Podczas konferencji Google I/O zaprezentowano także oczyszczacz powietrza LG SIGNATURE współpracujący z Google Home. Dzięki temu użytkownicy wydając polecenia głosowe, będą mogli nie tylko dostosowywać parametry filtra powietrza, ale także usłyszeć od asystenta najnowsze odczyty jakości powietrza oraz słowne informacje zwrotne na temat działania systemu.
,,Nasza współpraca z Google pokazuje, jak łatwo można wprowadzić innowacyjne rozwiązania do swojego domu przy pomocy przyjaznych użytkownikowi i łatwo dostępnych produktów. Nie potrzeba dyplomów wyższych uczelni, aby Teraz zaprojektowanie własnego inteligentnego domu jest wyjątkowo proste” SONG DAE-HYUN, PREZES FIRMY LG ELECTRONICS HOME APPLIANCE & AIR SOLUTIONS
,,Planujemy rozszerzyć naszą współpracę z Google i innymi innowacyjnymi firmami w najbliższych latach, by mieć pewność, że inteligentne rozwiązania w domu będą dostępne dla każdego”DODAJE SONG DAE-HYUN
Urządzenia domowe LG SIGNATURE będą pierwszymi produktami w segmencie LG, które współpracują z Google Home. To realizacja obietnicy marki LG, która zapowiadała wprowadzenie do swojej oferty innowacyjnych rozwiązań łączących najlepsze i najnowocześniejsze technologie LG oraz światowej klasy design, który swą niezwykłą dbałością o szczegóły, usatysfakcjonuje nawet najbardziej wymagających klientów. Firma LG zapewniła także kompatybilność z Google Home innym urządzeniom ze swojego portfolio – LG Hom-Bot Turbo + i inteligentnemu klimatyzatorowi LG. W planach jest rozszerzenie oferty o dodatkowe produkty. Więcej informacji na temat urządzeń firmy LG można znaleźć pod adresem www.LGnewsroom.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *