Ile godzin spędza w pracy statystyczny Polak w ciągu roku?

Odpowiedź na to pytanie poznaliśmy w dwunastym, ostatnim odcinku tej edycji Kocham Cię, Polsko!.

Musiały się z nim zmierzyć w rundzie finałowej drużyny Tomasza Kammela i Antoniego Królikowskiego. Jako pierwsza obstawiała ekipa Tomka, czyli Cezary Harasimowicz, Radosław Pazura i Piotr Rubik. Panowie uznali, że to 2080 godzin. Jak to przeliczyli? Czterdziestogodzinny tydzień pracy pomnożyli przez liczbę dni roboczych w roku.

– Ale jest jeszcze urlop, więc mówimy, że mniej – stwierdził z kolei Antek, który o zwycięstwo walczył z paniami – prywatnymi partnerkami zawodników przeciwnej drużyny: Grażyną Wolszczak, Dorotą Chotecką i Agatą Rubik. Jak się okazało, byli bliżej podania poprawnej odpowiedzi, bo z badań wynika, że Polacy średnio spędzają w pracy 1967 godzin rocznie.

W Europie dłużej pracują tylko Grecy. To pytanie okazało się przełomowe dla ekipy Antka. Po zakręceniu kołem, Agata Rubik wylosowała dla niej 50 punktów, co przechyliło szalę zwycięstwa na stronę pań.

Już do końca programu nie pozwoliły swoim partnerom objąć prowadzenia i to one ostatecznie wygrały dwunasty, ostatni odcinek Kocham Cię, Polsko!.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *