Google Cloud wprowadza nowe maszyny wirtualne na bazie 2 generacji procesorów AMD EPYC

Dzisiaj firmy AMD i Google ogłosiły, że 2 generacji procesory AMD EPYC™ będą napędzać rodzinę maszyn wirtualnych Google Cloud N2D, które będą nowymi rozwiązaniami ogólnego przeznaczenia. 

 

 

 

 

Tym samym Google dołącza do listy najważniejszych firm oferujących usługi w chmurze, obok Microsoft, AWS, Oracle, Dropbox i wielu innych: https://www.amd.com/en/processors/epyc-for-cloud

Maszyny N2D są obecnie udostępniane w trybie beta i stanowią znakomite produkty do chmury ogólnego przeznaczenia, czy też zadań typowo superkomputerowych (HPC). Cena, wydajność i zestaw funkcji tej rodziny odpowiadają zadaniom, które wymagają zarówno dobrego balansu między mocą obliczeniową a pojemnością pamięci, jak i zwiększonej przepustowości RAM oraz dużej liczby procesorów wirtualnych. Na przykład konfiguracje z nawet 128 i 224 procesorami wirtualnymi oferują o 70% wyższą przepustowość pamięci.

N2D są już dostępne w centrach us-central1, asia-southeast1 i europe-west4, a wkrótce będą dostępne w kolejnych. Ponadto N2D bazujące na 2 generacji procesorach AMD EPYC mogą zostać uruchomione w zależności od potrzeby jako wywłaszczane maszyny wirtualne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *