Grudniowe filmy w Polsacie

Bez nich Święta nie byłyby takie same. Zobaczmy je jeszcze raz! Osamotniony w walce ze zbirami Kevin, Bruce Willis zamknięty w „Szklanej pułapce”, Mikołaje we wszystkich możliwych wydaniach, a także Shrek i pocieszne prehistoryczne stwory z „Epoki lodowcowej”. To wszystko i wiele więcej na antenie Telewizji Polsat.
 
Tak jak trudno wyobrazić sobie Wigilię i Boże Narodzenie bez wspólnej wieczerzy, tradycyjnych 12 potraw czy kolędowania, tak do kanonu przeszły też pewne filmy i bajki, które ogląda się w tym okresie, najczęściej w gronie rodziny. Telewizja POLSAT stawia na ścisłą klasykę kina dla dorosłych i dla dzieci, więc nikt nie powinien być zawiedziony.
Na dobry początek „Świąteczna gorączka” z Arnoldem Schwarzeneggerem w roli zamożnego biznesmena Howarda Langstona, który był tak zapracowany, że nie miał czasu kupić prezentów i musi załatwić wszystko w ostatniej chwili. Pojawi się ścisła familijno-komediowa klasyka – „Kevin sam w Nowym Jorku” i „Święta Last Minute”. A Whoopi Goldberg w filmie „Zawód Święty Mikołaj” będzie odzyskiwała wiarę w magię świąt. Nie zabraknie też „Pani Doubtfire” z nieodżałowanym Robinem Williamsem w roli tytułowej oraz polskiej komedii romantycznej „Rozmowy nocą” z Marcinem Dorocińskim i Magdaleną Różczką w rolach głównych. A dla miłośników mocnych wrażeń – „Szklana pułapka 4.0”, bo czym byłoby Boże Narodzenie bez Bruce’a Willisa?
Obok filmów na antenie Telewizji POLSAT pojawi się też klasyka świątecznej (i nie tylko) animacji. „Smerfy: Opowieść wigilijna”, „Pada Shrek”, „Madagwiazdka”, „Epoka lodowcowa: Mamucia gwiazdka”, „Kung Fu Panda: Święta, święta i Po” czy „Scooby Doo: Upiorna Gwiazdka” to powrót ulubionych postaci z najpopularniejszych dziecięcych animacji w bożonarodzeniowym entourage’u. Nie zabraknie też połączenia filmu aktorskiego i animacji, czyli słynnego „Paddingtona”, który był nawet nominowany do brytyjskich nagród filmowych BAFTA.
A jakby komuś było mało, to tuż po świętach w Telewizji POLSAT będzie też można zobaczyć takie kinowe przeboje jak oscarowe „Życie Pi” o podróży przez ocean tratwą z… tygrysem czy kontynuację kultowej komedii ze śmietanką hollywoodzkich gwiazd – „Drugi Hotel Marigold”. Pojawi się też nieco starsza klasyka komedii w postaci „50 pierwszych randek” oraz klasyka mocniejszego kina w postaci „Sypiając z wrogiem” ze znakomitą Julia Roberts w roli głównej. A dla dzieci (choć nie tylko dla nich) – „Wall-E”, czyli animacja o obdarzonym niezwykłą osobowością, lecz samotnym robocie. Uważniejsi widzowie dopatrzą się w niej licznych aluzji do słynnej „2001: Odysei kosmicznej” Stanleya Kubricka. Najkrócej rzecz ujmując – każdy znajdzie coś dla siebie.
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *