Grudzień 2017 na kanałach Polsat Viasat

Grudniowe propozycje na kanałach Polsat Viasat History HD, Polsat Viasat Nature oraz Polsat Viasat Explore HD.

 

Największe budowle
Od środy 27 grudnia, godz. 22:00
Sezon: 1
Gatunek: Inżynieria/ dokument
Tytuł oryginalny: Building Giants

Od najdłuższych na świecie tuneli i najbardziej zaawansowanych technicznie wieżowców, po najbardziej ruchliwe autostrady i największe okręty wojenne: w tym programie poznamy technologie i innowacje, dzięki którym mogły powstać rekordowe konstrukcje. Dowiemy się także, jak one powstają i zgłębimy tajniki ich działania.

Ucieczka albo śmierć
Od poniedziałku 4 grudnia, godz. 21:00
Sezon: 1
Gatunek: „Reality TV”/ dokument
Tytuł oryginalny: Escape or Die!

Dean Gunnarson uznawany jest za najodważniejszego „artystę ucieczek” na świecie. Od wielu lat zachwyca publiczność niezwykłymi wyczynami, często ryzykując życie. Jak on to robi? Program „Ucieczka albo śmierć” to zaproszenie za kulisy szalonego życia Deana, poza światłami wielkiej sceny i zachwytami tłumów. Każdy półgodzinny odcinek ukazuje przygotowania Deana do kolejnego pokazu, który zostanie zaprezentowany w jednym z wielkich miast Stanów Zjednoczonych, Europy lub Azji. Czy jednak tym razem Dean nie posunie się za daleko? Czy uda mu się po raz kolejny wymknąć śmierci?

Miasto niedźwiedzi polarnych
Od poniedziałku 11 grudnia, godz. 20:30
Sezon: 2
Gatunek: Przyroda/ dokument
Tytuł oryginalny: Polar Bear Town

W drugiej serii programu poznamy niebezpieczny świat znakomitych przewodników — Kelseya Eliassona i Dennisa Compayre’a. Ich praca jest wyjątkowo trudna: muszą zapewnić klientom bezpieczeństwo, umożliwiając im jednocześnie mrożące krew w żyłach spotkania z dwoma fascynującymi gatunkami zwierząt: niedźwiedziami polarnymi i białuchami arktycznymi.

Czworonożni geniusze
Od poniedziałku 18 grudnia, godz. 17:30
Sezon: 1
Gatunek: Zwierzęta/ dokument
Tytuł oryginalny: Teach My Pet To Do That

Odpowiednio wytresowane zwierzęta potrafią robić naprawdę zadziwiające rzeczy. Wiemy, na co stać psy: internet pełen jest filmów ukazujących, jak jeżdżą na skuterach, chodzą na przednich łapach, a nawet siedzą za kierownicami samochodów. Okazuje się jednak, że kapitalnych sztuczek można nauczyć także inne zwierzaki. W tym programie zobaczymy często niewykorzystane umiejętności zwierząt domowych i przekonamy się, że odpowiednio dobrane, pozytywne techniki tresury nie tylko pozwalają osiągnąć zadziwiające efekty, ale są także sposobem na zrozumienie i wykorzystanie inteligencji stworzeń, z którymi dzielimy domy. Króliki, psy, papugi, świnie, szczury, kucyki, koty, fretki i kozy — wszystkie te zwierzęta bardzo lubią uczyć.

Tajemnice piramid
Od poniedziałku 25 grudnia, godz. 21:00
Sezon: 1
Gatunek: Historia/ dokument
Tytuł oryginalny: Secrets of the Pyramids

Archeologowie od stuleci nie mogli ustalić, w jaki dokładnie sposób zbudowano piramidy egipskie. Dopiero niedawno doszło do serii odkryć naukowych, które mogą pomóc w rozwiązaniu zagadki tych gigantycznych budowli. Największa piramida powstała jako grobowiec faraona Cheopsa — miejsce, które miało pomóc zmarłemu przejść do życia pozagrobowego. Jak wzniesiono piramidę, która przez wieki była najwyższą budowlą na świecie? Jak wyglądało życie ludzi, którzy poświęcili się temu wyjątkowemu zadaniu?

Mity i potwory
Od czwartku 14 grudnia, godz. 19:00
Sezon: 1
Gatunek: Historia/ dokument
Tytuł oryginalny: Myths & Monsters

Autorzy serii „Mity i potwory” zabierają widza w podróż, której motywem są europejskie mity. Ujawniają korzenie najsłynniejszych legend naszego kontynentu i badają, w jaki sposób legendy te przetrwały tak długi czas. W każdym odcinku poznamy tematycznie powiązane mity z całej Europy. Naukowcy z najlepszych brytyjskich uniwersytetów opowiedzą nam, jakie historie kryją się za tymi opowieściami, jakie jest ich ukryte znaczenie i jakie niosą przesłanie. Narratorem serii jest znany prezenter Nicholas Day. Mity i opowieści zilustrowane są znakomitymi animacjami, stworzonymi specjalnie na potrzeby programu.

Tajemnice Zakazanego Miasta
Niedziela 24 grudnia, godz. 21:00
Gatunek: Historia/ dokument
Tytuł oryginalny: Secrets of China’s Forbidden City

Czasy panowania cesarza Yongle to jeden z najbardziej niezwykłych okresów w długiej historii Chin — a budowa Zakazanego Miasta to jedno z jego największych osiągnięć. Nigdy przedtem i nigdy potem Chiny nie były bardziej otwarte na nowe idee, kultury i zwyczaje, jak w okresie od momentu rozpopczęcia budowy aż do śmierci cesarza. Pałac jednak, choć tak otwarty na świat zewnętrzny, był zamknięty dla samych Chińczyków. Dziesiątki tysięcy ludzi za murami Zakazanego Miasta — włączając w to samego cesarza — żyły niemal jak w niewoli. „Tajemnice Zakazanego Miasta” to opowieść o powstaniu najbardziej niezwykłego pałacu na świecie, z ciekawym okresem historii Chin w tle.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *