Grudzień 2017 na kanale Discovery Historia

Nadmorskie miasta, których pozycja zależała od otwartości na odkrycia i nowe wyzwania, to „bramy” na otaczający nas świat.

NADMORSKIE METROPOLIE
(CITIES BY THE SEA)
Od środy 6 grudnia, godz. 21:00

Nadmorskie miasta, których pozycja zależała od otwartości na odkrycia i nowe wyzwania, to „bramy” na otaczający nas świat.

W tym programie poznamy historię i kulturę miejscowości leżących na wybrzeżach oraz dowiemy się, w jaki sposób kształtowały one życie mieszkańców. Przyjrzymy się codzienności lokalnej społeczności i wysłuchamy opowieści o tym, w jakim stopniu ich działania miały wpływ na te wyjątkowe miejsca.

Od Petersburga, który był dla Rosji oknem na Zachód, po Marsylię, najstarsze miasto Francji: ten program ukazuje najciekawsze na świecie nadmorskie miasta, ich specyfikę i najbardziej charakterystyczne cechy.

SAMOCHODY – KLASYKA GATUNKU
(CHASING CLASSIC CARS 9)
Od piątku 15 grudnia, godz. 23:00

Uznany kolekcjoner i znakomity znawca historii motoryzacji, Wayne Carini, zaprasza na program poświęcony wyjątkowym zbiorom aut. Wayne ma misję: szuka najrzadszych i najbardziej wyjątkowych samochodów na świecie, odkrywając je często w naprawdę niespodziewanych miejscach.

Wśród pojazdów, które zobaczymy w programie, znajdą się między innymi Minerva z 1930 r., model wyprodukowany przez francuską firmę Hibbard & Darrin oraz Panhard z 1901 r., który w roku 1902 wygrał wyścig z Nowego Jorku do Buffalo. Wayne pokaże nam także pierwszy hybrydowy sportowy pojazd wyprodukowany przez Ferrari, a potem narobi wielkiego zamieszania w świecie kolekcjonerów aut, składając zaskakujące oświadczenie na temat swojego samochodu Stutz Bearcat z 1921 r.

Dzięki szerokiej sieci kontaktów Wayne’a widzowie mają szasnę z bliska przyjrzeć się elitarnemu klubowi kolekcjonerów i konserwatorów samochodów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *