MediaZapowiedzi TV

Grudzień na kanałach na kanałach Polsat Viasat

Grudniowa ramówka kanałów tematycznych Viasat to nieodmiennie starannie dobrane, ekskluzywne propozycje programowe.

 

 

Boże Narodzenie na antenie
Polsat Viasat Explore
Od soboty 22 grudnia, przez cały dzień

Kanał Polsat Viasat Explore zaprasza w te święta na maratony swoich najlepszych programów. Wśród prezentowanych tytułów znajdą się: „Życie w koronach drzew”, „Polowanie: Alaska”, „Gruchoty – reaktywacja”, „Wojna o karpia”, „Wędkarskie pojedynki”, „Wielka dzika Północ”, „Nefrytowa gorączka” i „Kowboje z zimnych wód”.

Wędkarskie pojedynki
Premiera: poniedziałek 10 grudnia, godz. 22:00

Sezon: 4
Liczba odcinków: 4 x 60 min
Gatunek: Wędkarstwo/ sport
Tytuł oryginalny: The Big Fish Off
Rok: 2014

W czwartym sezonie programu Ali Hamidi i Dean Macey podróżują przez Wielką Brytanię: zaczynają w West Sussex, odwiedzają Surrey i Devon oraz rzekę Wye. Końcowy pojedynek odbędzie się na Florydzie, jednym z najpopularniejszych miejsc wśród wędkarzy. Uczestnicy będą łowić na wyspach Florida Keys, zarówno w wodach Zatoki Meksykańskiej, jak i w Oceanie Atlantyckim.

W tej serii wśród uczestników znajdą się bokser wagi ciężkiej Tony Bellew i jego trener Dave Coldwell; piłkarze Jimmy Bullard i Jamie O’Hara; olimpijczycy Linford Christie i Katharine Merry oraz piłkarz Wayne Bridge i rugbysta Kyran Bracken.

Dzika Montana
Premiera: sobota 8 grudnia, godz. 20:00

Sezon: 1
Liczba odcinków: 6 x 60 min
Gatunek: Dokument/ „reality TV”
Tytuł oryginalny: Montana Wild
Rok: 2018

Jeśli chodzi o przyrodę, Montana jest zdecydowanie jednym z najdzikszych stanów USA — ale są ludzie, którzy znają jej tereny jak własną kieszeń. Myśliwi, traperzy i rolnicy żyją tu w miejscach, w których większość z nas nie potrafiłaby spędzić nawet jednego dnia. W każdym odcinku zobaczymy codzienne życie niezwykłych, zabawnych i nietypowych bohaterów.

Rick jest myśliwym, ale przez 20 lat pracował także jako przewodnik i zna na wylot południową część stanu. Nathaniel mieszka w małej chatce w górach. Scott i Suzy osiedlili się na odludziu niedaleko granicy z Idaho. Jerry to doświadczony traper, darzony w miasteczku Madison Valley ogromnym szacunkiem: nikt nie śmie zapuszczać się na tereny, na których zastawia on swoje pułapki.

 

 

Ostatnie giganty świata zwierząt
Premiera: niedziela 23 grudnia, godz. 21:00

Sezon: 1
Liczba odcinków: 3 x 60 min
Gatunek: Dokument/ przyroda
Tytuł oryginalny: Big Beasts: Last of the Giants

Na Ziemi można spotkać naprawdę wielkie stworzenia — od pięciotonowych słoni morskich po
potężne niedźwiedzie grizzly i afrykańskie lwy. Powody, dla których zwierzęta te wyewoluowały do
tak niezwykłych rozmiarów są czasami naprawdę zaskakujące. Biolog Patrick Aryee podróżuje po
całym świecie w poszukiwaniu największych zwierząt i odkrywa, dlaczego w świecie przyrody
rozmiar ma znaczenie.

Autorzy serii prezentują fascynujące nagrania archiwalne, ale także pokazują nam z bliska te niezwykłe stworzenia. Poznamy ich historię ewolucyjną, staniemy z nimi oko w oko, a dzięki doskonałej animacji zobaczymy także, jak wyglądały giganty z przeszłości.

Wulkany: niszczyciele i twórcy
Premiera: piątek 7 grudnia, godz. 20:30

Sezon: 1
Liczba odcinków: 3 x 60 min
Gatunek: Dokument/ przyroda
Tytuł oryginalny: Volcanoes: Destruction & Creation

Nowa Zelandia i sąsiadująca z nią Australia leżą na południowy zachód od strefy intensywnej
aktywności wulkanicznej i trzęsień ziemi. To “pacyficzny pierścień ognia”, otaczający niemal
cały Ocean Spokojny. Zjawiska wulkaniczne odegrały ogromną rolę w ewolucji Nowej Zelandii
i Australii — w tej serii poznamy mechanizmy rządzące tymi procesami i dowiemy się, w jaki
sposób oba te kraje przybrały współczesną postać. W zrozumieniu teorii naukowych pomogą nam dwu- i trójwymiarowe animacje komputerowe.

Poznamy fascynującą historię przeszłości, teraźniejszości i przyszłości zjawisk wulkanicznych.
Będziemy towarzyszyć badaczom i naukowcom, którzy odkrywają odległe miejsca, analizują nowe informacje i zgłębiają tajemnice natury.

Dzika zima
Każdego popołudnia, od poniedziałku 17 grudnia

Zapraszamy na naciekawsze tytuły na kanale Polsat Viasat Nature, takie jak „Dzika Kanada”,
„Miasto niedźwiedzi polarnych”, „Psy: niezwykła rodzina”, „Operacja Góra Lodowa” czy „Dzika Norwegia”. Cykl “Dzika zima” zabierze nas na wyprawę w najbardziej ekstremalne rejony świata:
za koło podbiegunowe w Rosji, na północ Kanady, w lody Alaski i do zasypanej śniegiem Skandynawii.

To miejsca, gdzie zarówno ludzie jak i zwierzęta walczą o przetrwanie w bardzo niskich temperaturach.

Na cykl “Dzika zima” zapraszamy na kanale Polsat Viasat Nature przez cały okres świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku

Futrzaste opowieści
Każdego popołudnia, od poniedziałku 17 grudnia

W tym roku w czasie przerwy świątecznonoworocznej zapraszamy na nasze najlepsze programy o domowych pupilach i weterynarzach, zwierzętach i ich właścicielach.

Zaprezentujemy między innymi najlepsze odcinki takich programów jak „Najdziwniejsze zwierzęce pary”, „Paul O’Grady: z miłości do psów. Boże Narodzenie”, „Psy i ich sekretne życie”, „Na ratunek kociakom”, „Chris Humfrey: zwierzęcy instynkt” czy „Zrozumieć mowę zwierząt”.

Paul O’Grady: z miłości do psów.
Boże Narodzenie 2017 — wydanie specjalne
Sobota 15 grudnia, godz. 20:40

Paul O’Grady wraca do schroniska dla psów i kotów w Battersea: zapraszamy na specjalny, godzinny program bożonarodzeniowy. Paul robi, co może, aby zwierzaki ze schroniska także poczuły świąteczny nastrój.

Jego wielkie serce i ogromne poczucie humoru pomagają mu także w staraniach o zapewnienie psom ze schroniska najwspanialszego prezentu świątecznego: nowego domu!

 

 

Judea i Rzym: tragiczny konflikt
Premiera: poniedziałek 24 grudnia, godz. 22:20

Sezon: 1
Liczba odcinków: 2 x 60 min
Gatunek: Dokument/ historia
Tytuł oryginalny: Judea and Rome: The Fatal Conflict

Dwuczęściowy program dokumentalny ukazujący burzliwe życie króla Heroda, a także tragiczną
historię i upadek Judei pod panowaniem Imperium Rzymskiego. Te dwa okresy — choć dzieliło je 70 lat — pozostaną już na zawsze połączone poprzez człowieka, który je opisał: kontrowersyjnego
historyka Józefa Flawiusza. „Judea i Rzym: tragiczny konflikt” to próba spojrzenia na historię z nowej perspektywy, na bazie prac tego żydowskiego generała i historyka, przez wielu współczesnych
uznawanego za zdrajcę.

Autorzy programu wykorzystują różne techniki, aby tchnąć życie w historię powstania i upadku Jerozolimy. Zobaczymy rozmowy z ekspertami, fascynujące rekonstrukcje wydarzeń, animacje i znakomitą grafikę komputerową — wszystko to złoży się na wielobarwną wizję równie bogatą, jak opisywana przez nią historia.

Pierwsze cywilizacje
Premiera: niedziela 23 grudnia, godz. 21:00

Sezon: 1
Liczba odcinków: 4 x 60 min
Gatunek: Dokument/ historia
Tytuł oryginalny: First Civilisations

Przez 99% czasu swojego pobytu na Ziemi ludzie żyli jako wędrowni łowcy-zbieracze. Jak doszło do tego, że zaczęli tworzyć cywilizację, budować miasta i tworzyć zręby współczesnego świata? Autorzy serii analizują cztery kamienie węgielne cywilizacji: miasta, wojny, religie i handel — badając każdy z nich w kontekście innej lokalizacji.

Ekipy filmowe podróżują po całym świecie: trafiają do Iraku, Turcji, Meksyku, Gwatemali, Egiptu, Indii, Pakistanu, Omanu, Maroka, Francji, Niemiec, Japonii, Wielkiej Brytanii i USA. Poznamy najnowsze odkrycia archeologiczne, sprawdzimy nowe teorie tworzone przez naukowców, odkryjemy najstarsze źródła informacji. Rekonstrukcje i grafika komputerowa pomogą nam zrozumieć świat pierwszych wielkich cywilizacji.

Przekonamy się, że motywacje naszych przodków niewiele różniły się od tych, które popychają do działania współczesnego człowieka, a historia pierwszych cywilizacji to nasza własna historia.

Boże Narodzenie na antenie Polsat Viasat History
Od poniedziałku 24 grudnia, przez cały dzień

W sezonie świątecznym zapraszamy na doskonale przygotowany zestaw programów skupiających się na najodleglejszej historii. Wspólnie zbadamy dzieje starożytnego Rzymu i Egiptu.

Cofniemy się w czasie, aby poznać te starożytne cywilizacje, dzięki tak uznanym i lubianym programom jak „Osiem dni: jak narodził się Rzym”, „Tajemnice piramid” czy „Dzieje Europy”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *