MediaPolsatZapowiedzi TV

Grudzień na kanałach Polsat Viasat

Wybrane najciekawsze grudniowe propozycje programowe kanałów, Polsat Viasat Explorer HD, Polsat Viasat History HD oraz Polsat Viasat Nature HD.

 

 

 

 

 

 

Klondike

Premiera: środa 25 grudnia, godz. 20:00

Sezon: 1
Liczba odcinków: 6 x 60 min
Gatunek: Przygoda/ dramat
Rok: 2014

Fabuła oparta jest na prawdziwych losach ludzi, którzy starali się o bogactwo i walczyli przetrwanie w surowym, często okrutnym świecie kanadyjskiego terytorium Jukon. Głównymi bohaterami są Bill Haskell i Byron Epstein — przyjaciele z dzieciństwa, którzy zaryzykowali wszystko, aby znaleźć złoto i zostać bogaczami w czasie gorączki złota w Klondike w latach 90. XIX w.

Podczas mozolnej wędrówki przez dzikie tereny Kanady spotykają oni zdesperowanych i niebezpiecznych ludzi: chciwych biznesmenów, uwodzicielskie kurtyzany, a także rdzennych mieszkańców tych terenów, którzy sprzeciwiają się niszczeniu swojej ziemi przez żądnych złota białych ludzi.

Transport lotniczy

Kontynuacja od soboty 7 grudnia, godz. 18:00

Sezon: 1
Liczba odcinków: 8 x 60 min
Gatunek: Dokument/ „reality TV”
Tytuł oryginalny: Mega Air
Rok: 2018

W tym programie przyjrzymy się z bliska wartej sześć miliardów dolarów branży lotniczego transportu towarowego i poznamy niewiarygodne przedmioty i ładunki, jakie bywają przewożone samolotami.

Zobaczymy między innymi, jak wygląda trwający 36 godzin transport łososi zza koła podbiegunowego w Norwegii do japońskich restauracji z sushi, jak komercyjne satelity drogą powietrzną docierają na miejsce startu w kosmos i jak przewozi się samolotem 61 koni na zawody w Hongkongu. Niekiedy najważniejszy jest czas — na przykład gdy trzeba szybko dostarczyć do Australii części do samochodów Formuły 1 czy przewieźć kwiaty i sadzonki na niesamowity targ kwiatów w Amsterdamie.

Dowiemy się, jak funkcjonuje East Midlands Airport, największe w Wielkiej Brytanii lotnisko obsługujące wyłącznie ruch towarowy.

Wesołe święta w Australii

Przez cały dzień od wtorku 24 grudnia do piątku 27 grudnia

W te święta — wszystkie nasze ulubione programy o Australii: „Australijscy poławiacze homarów”, „Australijscy poszukiwacze złota” i „Ratownicy morscy z Australii”.

Piątki z „Nefrytową gorączką”

W każdy piątek, od piątku 6 grudnia, godz. 20:00

Cała czwarta i piąta seria programu „Nefrytowa gorączka” w każdy piątkowy wieczór!

W głąb lasu

W każdy poniedziałek, od poniedziałku 2 grudnia, godz. 20:00

W głąb lasu lepiej nie zapuszczać się w pojedynkę… Włóżmy zatem kraciaste koszule i w każdy poniedziałek cieszmy się razem kolejnymi odcinkami programów „Mistrzowie rzeźbienia piłą” i „Marzenie o wiejskiej chatce”.

 

 

Łowcy czarnych dziur
Piątek 27 grudnia, godz. 21:05

Liczba odcinków: 1 x 60 min
Gatunek: Dokument/ nauka/ przyroda
Tytuł oryginalny: Black Hole Hunters
Rok: 2019

Czarne dziury to najdziwniejsze i najbardziej tajemnicze obiekty naszego wszechświata.
To „kosmiczne więzienia”, grawitacyjne pułapki tak potężne, że nie jest w stanie z nich uciec nawet światło. Przesłanki, że te niezwykłe obiekty naprawdę istnieją, gromadzono od dekad, ale wciąż brakowało ostatecznego dowodu — bo przecież nikt nigdy nie widział czarnej dziury.

Autorzy programu przez dwa lata towarzyszyli z kamerami pracy międzynarodowego zespołu astronomów pod kierunkiem dr. Shepa Doelemana, który próbował uzupełnić tę lukę w naszym rozumieniu wszechświata. Dowód na istnienie czarnych dziur mógłby całkowicie zmienić nasze rozumienie teorii grawitacji Einsteina, jednego z najważniejszych praw fizyki. Ten film to relacja z misji, która doprowadziła do uzyskania pierwszego prawdziwego obrazu czarnej dziury.

Sekretne życie słoni
Premiera: niedziela 1 grudnia, godz. 15:00

Sezon: 1
Liczba odcinków: 3 x 60 min
Gatunek: Dokument/ przyroda
Tytuł oryginalny: The Secret Life of Elephants
Rok: 2009

Trzyczęściowy film dokumentalny ukazujący życie słoni i pracę organizacji Save the Elephants
na terenie rezerwatu Samburu w północnej Kenii. Zobaczymy z bliska życie rodziny słoni, skupiając się na losach poszczególnych osobników i najbardziej przełomowych momentach ich życia.

Odkryjemy ich ukryty świat, złożone relacje rodzinne, inteligencję i głębię emocji. Poznamy także dwoje naukowców — ojca i córkę, Iaina i Sabę Douglas-Hamiltonów — i ich ekipę z organizacji. Jej członkowie śledzą wędrówki słoni, zakładając im obroże z nadajnikami radiowymi i tworzą niezwykłe relacje między ludźmi a tymi wielkimi ssakami.

Ziemia: 24 godziny
Premiera: sobota 21 grudnia, godz. 14:50
Sezon: 1

Liczba odcinków: 2 x 60 min
Gatunek: Dokument/ nauka/ przyroda
Tytuł oryginalny: 24 Hours On Earth
Rok: 2014

Zmiana pozycji Słońca na niebie wpływa na zachowanie zwierząt na całej Ziemi. Już od poranka zwierzęta starają się wykorzystywać możliwości, jakie ono stwarza. Kameleon wykorzystuje energię słoneczną, aby przetrwać, a rodzina lemurów od rana wygrzewa się w słonecznych promieniach.

Później, kiedy Słońce stoi już wysoko na niebie i grzeje coraz mocniej, zwierzęta także muszą się przystosować, by uniknąć związanych z tym zagrożeń. A gdy zachodzi, a wraz z nim znika ciepło i światło, budzi się nocny świat: stworzenia, które żyją pod osłoną ciemności. Ale przecież nawet w nocy nie jesteśmy całkiem pozbawieni Słońca: jego promienie oświetlają powierzchnię Ziemi odbijając się od tarczy Księżyca.

Sekretne życie Słońca
Piątek 27 grudnia, godz. 20:00

Liczba odcinków: 1 x 60 min
Gatunek: Dokument/ nauka/ przyroda
Tytuł oryginalny: The Secret Life of the Sun
Rok: 2013

150 milionów kilometrów stąd istnieje potęga, która kształtuje cały nasz świat: Słońce. Widzimy je świecące na niebie, ale najciekawsze jest to, czego nie dostrzegamy: Słońce zaczyna wchodzić
na najwyższe obroty. Nasza gwiazda jest dziś bardziej aktywna, niż kiedykolwiek w ciągu ostatniej dekady.

Nieustannie wysyła w stronę Ziemi strumienie gorącej plazmy i fale promieniowania, które mogą radykalnie wpłynąć na nasze życie. Obrazy satelitarne i wiedza najwybitniejszych brytyjskich naukowców badających Słońce pomogą nam zrozumieć jego działanie i to, w jaki sposób wpływa na naszą planetę.

Świat przyrody – część 2.
Premiera: sobota 7 grudnia, godz. 15:00

Peanut, Hero i Tarzan to trzy makaki czubate. One i ich stado są bohaterami filmu „Witamy wśród małp”. Makaki czubate mieszkają na indonezyjskiej wyspie Celebes — ten gatunek nie występuje nigdzie poza Indonezją. Dwadzieścia pięć lat temu kamerzysta Colin Stafford-Johnson po raz pierwszy odwiedził Celebes, a dziś wraca tam, aby odkryć coś, co okaże się dopiero początkiem wielkiej podróży.

Z kolei w filmie „Lemurzy blues” odwiedzimy dzikie góry Madagaskaru, gdzie żyją niezwykle rzadkie lemury sifaka. Na wolności jest już tylko kilkaset tych zwierząt, ale i one mogą wkrótce zniknąć, bo lasy deszczowe, w których mają swój dom, padają ofiarą nielegalnej wycinki. Film opowiada historię tych niezwykłych zwierząt, a także ludzi, którzy je badają i starają się ocalić.

Zimowe opowieści
Codziennie od soboty 21 grudnia, godz. 20:00

Oto cykl programów dla wszystkich miłośników mrozu i lodu! Z naszych przepastnych archiwów wydobyliśmy znakomite programy dokumentalne, które łączy jedna wspólna cecha: puchata pierzyna skrzypiącego pod nogami śniegu.

Zapraszamy zatem na kolejne odcinki programów „Dzika Kanada”, „Wielka odwilż w Yellowstone”, „Tajemnica zorzy polarnej”, „Syberyjska odyseja” i wielu innych.

Nasz wszechświat
Codziennie od piątku 27 grudnia, godz. 20:00

W tym miesiącu wyruszymy w rejony, których dotąd na kanale Polsat Viasat Nature nie badaliśmy:
w kosmos.

Dowiemy się, jak Słońce wyznacza rytm życia zwierząt, roślin i ludzi, będziemy także towarzyszyli zespołowi naukowców chcących zarejestrować pierwszy w historii obraz czarnej dziury.

Przez cały grudzień zapraszamy na premierowe emisje programów „Sekretne życie Słońca”, „Ziemia: 24 godziny”, „Dzień z życia Ziemi” i „Łowcy czarnych dziur”.

Dzika natura. Czyta Krystyna Czubówna
W każdą sobotę i niedzielę, od niedzieli 1 grudnia, godz. 15:00

Tej zimy warto usiąść wygodnie na kanapie i zanurzyć się w świat dzikich zwierząt na kanale Polsat Viasat Nature. Poznamy zaskakujące informacje na temat słoni, zobaczymy życie makaków czubatych na Celebes, zaprzyjaźnimy się z pięknymi, białymi lemurami sifaka w dalekich lasach deszczowych Madagaskaru.

Zapraszamy na te i wiele innych atrakcji w sobotnie i niedzielne popołudnia — specjalnie dla nas komentarz czytać będzie Krystyna Czubówna!

 

 

Zwierzęta na wojnie
Premiera: niedziela 8 grudnia, godz. 21:00

Sezon: 1
Liczba odcinków: 2 x 60 min
Gatunek: Dokument/ historia/ przyroda
Tytuł oryginalny: Animals at War
Rok: 2019

W czasie II wojny światowej zginęło 50 milionów ludzi. Zginęło także wiele zwierząt, choć nikt nie stworzył szczegółowych statystyk na ich temat. Brały udział w walkach, wspierały walczących ludzi, czasami bawiły ich lub pocieszały w trudnych chwilach, niektóre ich karmiły. Na wszystkich frontach, na wszystkich kontynentach, we wszystkich zakątkach świata zwierzęta towarzyszyły ludziom w czasie tego globalnego konfliktu.

Program oparty na materiałach archiwalnych — częściowo koloryzowanych — ukazuje, jak psy, konie, słonie czy gołębie stawały się najlepszymi przyjaciółmi żołnierzy na frontach II wojny światowej.

Jurajski park Hitlera
Wtorek 3 grudnia, godz. 21:00

Liczba odcinków: 1 x 60 min
Gatunek: Dokument/ historia/ przyroda
Tytuł oryginalny: Hitler’s Jurassic Monsters
Rok: 2014

Film dokumentalny ukazujący mało znaną historię prób realizacji nazistowskich wizji wykraczających poza militarny podbój Europy. Realizując swoje plany stworzenia tysiącletniej Rzeszy, naziści opracowywali plany aryjskich osiedli i zamierzali tworzyć wielkie parki myśliwskie ze specjalnie wyhodowanymi, „aryjskimi” zwierzętami.

Göring i Himmler zatrudnili największych niemieckich uczonych do realizacji ambitnego programu mającego zmienić naturę w niezwykłej próbie wcielenia w życie fantastyki naukowej.

Terror Trzeciej Rzeszy
W dni powszednie od poniedziałku 2 grudnia, godz. 21:00

Zanurzmy się głębiej w mroczny świat tajemnic III Rzeszy: już w grudniu premiera programu „Jurajski park Hitlera”, a także możliwość obejrzenia dokumentów „Wynalazcy spod znaku swastyki”, „Wyspa Adolfa” i „Nazista, który ratował Żydów”.

Tajemnice królewskich dworów
W każdą niedzielę grudnia od 1 grudnia, godz. 10:40

Zapraszamy na najbardziej majestatyczny maraton najbardziej królewskich treści — w każde niedzielne popołudnie grudnia. Proponujemy takie programy jak: „Dwory królewskie: przewodnik”, „Prywatne życie koronowanych głów”, „Mikołaj i Aleksandra: ostatni władcy Rosji”, „Dzieci królowej Wiktorii”, „Elżbieta I i jej wrogowie” oraz „Królewskie sypialnie”.

Sezon tajemniczych morderstw
Po dwa odcinki codziennie od poniedziałku 9 grudnia, godz. 22:10

Czy istnieje lepszy sposób na spędzanie długich, zimowych wieczorów, niż siedzieć bezpiecznie
w domu oglądając programy o tajemniczych morderstwach?

Zapraszamy na programy „Na tropie zbrodni”, „Tajemnice średniowiecznych morderstw”, „Nazizm: morderstwa i tajemnice” i „Morderstwa w cieniu korony”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *