MediaZapowiedzi TV

Grudzień na kanale Polsat Viasat Explore

W tym miesiącu Polsat Viasat Explore szczególnej uwadze poleca: Program „Statek za miliard funtów”, który śledzi elitarny zespół inżynierów budujący jeden z największych i najbardziej zaawansowanych technologicznie statków wycieczkowych na świecie. Kontynuację programu „Bohaterowie z St. John’s”, który szczegółowo pokazuje funkcjonowanie jednego z najbardziej ruchliwych portów w Ameryce Północnej. Kontynuację serii „Colin McLaren przedstawia: mafijni zabójcy”, w której były policyjny detektyw, Colin McLaren, śledzi kariery sześciu groźnych gangsterów mających ogromny wpływ na przestępczość zorganizowaną w Nowym Jorku. Cykle tematyczne: Święta z poszukiwaniem skarbów oraz Połowy z klubem Explore.

 

Statek za miliard funtów

Czwartek 14 grudnia, godz. 21:00

Liczba odcinków: 1 x 60 min
Gatunek: Dokument/ „reality TV”/ inżynieria/ biznes/ podróże
Tytuł oryginalny: Building The Billion Pound Cruise Ship
Rok: 2023

We Francji elitarny zespół inżynierów ściga się z czasem, aby zbudować jeden z największych i najbardziej zaawansowanych technologicznie statków wycieczkowych na świecie. Terminy są krótkie, a trzeba wyciąć i ukształtować 42 tysiące ton stali, stworzyć z niej ogromy kadłub i zainstalować w nim dwa 300-tonowe zbiorniki na skroplony gaz ziemny potrzebny do zasilania statku.

Następnie trzeba zmontować i zainstalować ponad 2,5 tys. kabin i wszystkie pomieszczenia wspólne, między innymi 13 jadalni, sklepy, bary i siedem basenów. Na gotowy statek trzeba załadować 350 ton żywności — i dopiero wtedy załoga może powitać prawie 7 tys. gości, którzy wezmą udział w dziewiczym rejsie.

Bohaterowie z St. John’s

Kontynuacja od wtorku 5 grudnia, godz. 21:00

Sezon: 1
Liczba odcinków: 10 x 60 min
Gatunek: Dokument/ „reality TV”/ biznes
Tytuł oryginalny: East Harbour Heroes
Rok: 2023

Setki ludzi codziennie ciężko pracują, aby szlaki żeglugowe były drożne. Zapewniają także stały przepływ towarów w porcie w St. John’s na Nowej Fundlandii w Kanadzie. Port funkcjonuje 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu: nieustannie wpływają i wypływają z niego statki z całego świata, dzięki którym do sklepów trafiają towary i funkcjonuje gospodarka. Autorzy programu szczegółowo pokazują funkcjonowanie St. John’s — jednego z najbardziej ruchliwych portów w Ameryce Północnej.

Serial zabiera nas na ekscytującą wyprawę: odwiedzimy pokłady statków płynących przez północny Atlantyk; zajrzymy na nabrzeża, gdzie nieustannie trwa wyładunek i załadunek towarów; poznamy ludzi, których zadaniem jest bezpieczne i terminowe dostarczanie do portu wszystkiego, co niezbędne do jego funkcjonowania.

Colin McLaren przedstawia: mafijni zabójcy

Kontynuacja od środy 6 grudnia, godz. 21:00

Sezon: 1
Liczba odcinków: 6 x 60 min
Gatunek: Dokument/ „reality TV”/ biografie/ zbrodnie
Tytuł oryginalny: Mafia Killers with Colin McLaren
Rok: 2018

Były policyjny detektyw, Colin McLaren, śledzi kariery sześciu groźnych gangsterów, którzy mieli ogromny wpływ na przestępczość zorganizowaną w Nowym Jorku. Bada rozwój ich „karier” i to, jak wspinali się po szczeblach mafijnych struktur, dążąc do bogactwa i władzy, co w końcu doprowadziło każdego z nich do upadku.

Opisuje ich charaktery, motywacje i słabości, aby pokazać, dlaczego ich przestępcze działania były tak skuteczne. Pięciu z nich mordowało, aby dostać się na szczyt; trzech zostało policyjnymi informatorami; jeden zasłużył na Oscara, a jeden zorganizował największy napad z bronią w ręku w historii Stanów Zjednoczonych.

Cykl: Święta z poszukiwaniem skarbów

Przez cały dzień od poniedziałku 18 grudnia do piątku 22 grudnia

Zbliżające się święta spędźmy w towarzystwie poszukiwaczy skarbów. Zapraszamy na całą gamę programów, które sprawią, że trudno nam będzie oderwać się od telewizora!

Wybierzemy się na antypody, gdzie w pocie czoła pracują bohaterowie serii „Poszukiwacze klejnotów: Australia” i „Australijscy poszukiwacze złota”. W tym sezonie świątecznym bombki i inne choinkowe świecidełka będą rywalizować z prawdziwymi klejnotami i kruszcami. Wyruszmy wraz z poszukiwaczami do ich świata pełnego odkryć, emocji i ukrytych skarbów.

Cykl: Połowy z klubem Explore

Przez cały dzień od poniedziałku 25 grudnia do piątku 29 grudnia

Nadeszła zima – przez cały tydzień zimowy chłód będzie bił także z ekranów naszych telewizorów. To będzie doskonały pretekst, aby nie wychodzić z domu!

Dołączymy do „Australijskich poławiaczy homarów”, którzy wyruszą na lodowate wody w poszukiwaniu cennych zdobyczy, będziemy także świadkami heroicznych wysiłków „Bohaterów z St. John’s”, walczących z zimowymi wyzwaniami. Na dworze może być zimno, ale z kanałem Polsat Viasat Explore rozgrzejemy się, biorąc udział w mroźnych eskapadach!

foto. Polsat Viasat Explore

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *