Grudzień na kanale SundanceTV

W nadchodzącym miesiącu Grudzień na kanale SundanceTV zaprasza do oglądania seriali „Rake” (sezon 5.), „Hell on Wheels” (sezon 5.), „Jack Irish” (sezon 1.) oraz „Striking Out” (sezon 1.).

 

W grudniu SundanceTV poleca także cykl Grudzień na luzie, a w nim niezależne, ambitne i niebanalne komedie. Wśród obrazów będzie można zobaczyć między innymi: „Tiny Furniture” czy „Welcome to Happiness”.

 

 

RAKE – SEZON 5.
Kolejne odcinki w każdy czwartek o 22:00

Występują: Richard Roxburgh, Matt Day, Kate Box

Rok po zostaniu senatorem w parlamencie w Canberze, Cleaver (Richard Roxburgh) ma zarówno nowych, jak i starych wrogów. Jednym z nich jest groźna, prawicowa senator Penny Evans (Jane Turner), natomiast sprzymierzeńcem Cleavera zostaje jego kierowca, Jakub (Jacek Koman).

Nicole Vargas (Kate Box) jest teraz szefem sztabu Cleavera, a Jack (Tasma Walton) ukrywa się w mrokach parlamentarnych korytarzy, by w zależności od potrzeb wynieść kogoś na piedestał albo złamać jego karierę. David Potter (Matt Day) przeszedł na stronę Zielonych, a jego główny rywal i zarazem przyrodni brat, Joe (Mark Mitchinson) reprezentuje w senacie rząd i wraz z ministrem ds. bezpieczeństwa wewnętrznego, Garethem Morrowem (William McInnes), rządzą żelazną ręką, a przynajmniej tak im się wydaje.

HELL ON WHEELS – SEZON 5.
Kolejne odcinki w każdą niedzielę o 22:00

Występują: Anson Mount, Colm Meaney, Robin McLeavy

Serial przenosi widza do Stanów Zjednoczonych z czasów po wojnie secesyjnej i pokazuje trudy, jakie zostały podjęte, by odbudować ten kraj po najkrwawszej wojnie w jego historii. Produkcja przedstawia różnorakie aspekty życia w USA w tamtych czasach: zinstytucjonalizowaną chciwość i korupcję, doświadczenie imigracyjne, sytuację wyemancypowanych Afroamerykanów w czasach rekonstrukcji oraz proces niszczenia ziem rdzennych Amerykanów i ich społeczności w imię postępu.

JACK IRISH – SEZON 1.
Od 4 grudnia w każdy wtorek od 22:00

Występują: Guy Pearce, Marta Dusseldorp, Aaron Pederson

Jack ma za zadanie odnaleźć zaginioną osobę, tylko po to, aby od razu wpaść w pułapkę i zostać wrobionym w morderstwo. Szybko zostaje uwikłany w skomplikowaną sieć potężnych interesów, która rozciąga się od jego rodzinnego miasta Fitzroy do odległej wioski na Filipinach.

STRIKING OUT – SEZON 1.
Od 9 grudnia w każdą niedzielę o 21:00

Występują: Amy Huberman, Rory Keenan, Emmet Byrne

Akcja serialu przedstawia burzliwe życie zawodowe i osobiste Tary Rafferty, mieszkającej w Dublinie adwokat, która właśnie założyła własną kancelarię. Tara w trakcie swojego wieczoru panieńskiego odkryła, że jej narzeczony, Eric Dunbar, zdradzał ją z koleżanką. Wtedy właśnie postanawia zerwać zaręczyny, odejść z prestiżowej firmy prawniczej, w której pracowała wraz z Dunbarem, i rozpocząć nowe życie poza zamkniętym kręgiem prawników. Z początku niepewna, czy da sobie radę, Tara wkrótce odkrywa, że jest jak najbardziej zdolna do życia – i pracowania – w pojedynkę.

FLAKES
Piątek, 7 grudnia o 22:00

Reżyseria: Michael Lehmann

Kierownik baru z płatkami śniadaniowymi marzy, by stać się gwiazdą rocka. Podziwia go całe miasteczko, jednak sprawy się komplikują, gdy chciwy kapitalista kradnie pomysł na jego dobrze prosperujący biznes.

TINY FURNITURE
Piątek, 14 grudnia o 22:00

Reżyseria: Lena Dunham

Aura po ukończonych studiach wraca do rodzinnego domu, gdzie stara się odkryć, co powinna zrobić ze swoim życiem.

DEALIN’ WITH IDIOTS
Piątek, 21 grudnia o 22:00

Reżyseria: Jeff Garlin

Zanany komik Max Morris staje twarzą w twarz z absurdalną rywalizacją otaczającą rozgrywki młodzieżowej ligi baseballowej, w której gra jego syn. Max zainspirowany opowieściami rodziców i trenerów postanawia nakręcić film. Jak się okazuje wszyscy z nich mają bardzo żywiołowe, a wręcz agresywne podejście do tematu.

WELCOME TO HAPPINESS
Piątek, 28 grudnia o 22:00

Reżyseria: Oliver Thompson

W szafie Woody’ego są magiczne drzwi, pozwalające tym, którzy przez nią przechodzą, usunąć błędy z przeszłości. Kiedy mężczyzna dowiaduje się o ich istnieniu, jego dotychczasowe życie zmienia się na zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *