MediaTVPZapowiedzi TV

Grudzień w TVP VOD

Grudzień to miesiąc kolejnych premier na VOD.TVP.PL – wśród nich m.in. niezwykła opowieść o podróżniczej pasji Tony`ego Halika, a także historia pierwszych sukcesów fenomenalnej grupy Mistic Molesta. Bogatą bibliotekę seriali kostiumowych poszerzają m.in. seriale: „Medyceusze: władcy Florencji” z Dustinem Hoffmanem oraz „Saga rodu Forsyte`ów” z dramatyczną rolą Damiana Lewisa, znanego także z „Wolf Hall”.

 

Pakiet grudniowych premier otwierają jedne z najbardziej oczekiwanych tegorocznych dokumentów: „Tony Halik” oraz „Skandal. Ewenement Molesty”.  

Podróżnik, dziennikarz, filmowiec, marzyciel i wieczny chłopiec, obywatel świata, współpracownik magazynu “Life” i amerykańskiej telewizji NBC, z opinią „nieustraszonego człowieka do zadań specjalnych” – Tony Halik był zawsze tam, gdzie się coś działo, a jego programy stanowiły dla milionów Polaków często „jedyne okno na świat”. Dokument przybliża nieprawdopodobne wręcz losy podróżnika, oparty jest na niepublikowanych nagraniach archiwalnych oraz na wywiadzie-rzece z jego synem.

Tej pozycji nie można przegapić. Obraz Bartosza Paducha zainteresuje nie tylko dzisiejsze pokolenie 40-tków, którzy teksty ze „Skandalu” – debiutanckiej płyty Mistic Molesta – znali na pamięć. Autor na przykładzie historii grupy ukazuje także szerszy kontekst kulturowo-społeczny Polski lat 90. i genezę polskiego hip-hopu. W „Skandalu. Ewenemencie Molesty” bezcenne archiwalne zdjęcia, amatorskie i telewizyjne nagrania przeplatają się ze wspomnieniami członków grupy, przedstawicieli śmietanki polskiej sceny rapowej, dziennikarzy, a także relacjami rodziny i przyjaciół zespołu. Niebagatelną rolę odgrywa klimat koncertów i fotogeniczny obraz ówczesnej Polski.

Wielbicieli formatów kostiumowych nie zawiedzie „Saga rodu Forsyte`ów”, niezwykle udana adaptacja trylogii Johna Galsworthy’ego. To wizualnie wysmakowana opowieść o losach trzech pokoleń bogatej i szanowanej rodziny w wiktoriańskiej Anglii. Kreacja Damiana Lewisa jest prawdziwą ucztą dla oka – jako nieszczęśliwy, niespełniony w małżeństwie Soames Forsyte stworzył przejmującą postać, która mimo odrażającej odsłony budzi także współczucie i zrozumienie.

„Medyceusze: władcy Florencji” to urzekająca kostiumami i pełnym przepychu klimatem opowieść o słynnym i potężnym rodzie Medyceuszy. Obserwujemy przejęcie władzy po Giovannim Medyceuszu przez Kosmę, który zainteresowany rozwojem sztuki i podróżami, trwoni na te zachcianki większość majątku. Spiski, polityka i romanse czynią z tego serialu ekscytującą rozrywkę.

„Bankowa gra” to osadzony we współczesnych realiach błyskotliwy serial przybliżający tematykę bankowo-finansową. Śledzimy perypetie młodej profesjonalistki zatrudnionej w sektorze bankowym, która bez przerwy goni za sukcesem. Prestiżowa posada we Frankfurcie, współpraca z wpływowym finansistą przynosi satysfakcję, ale ma wysoką cenę…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *