MediaPolecanePolsat

Grzegorz Jankowski dyrektorem programowym Superstacji

29 lipca Grzegorz Jankowski zaczął pełnić rolę dyrektora programowego Superstacji. Będzie odpowiedzialny za nową ramówkę kanału, która zacznie obowiązywać od jesieni.

 

 

Polsat tłumaczy, że zmiana w Superstacji ma na celu przyciągnięcie widza i dopasowanie jej do portfolio kanałów tematycznych Telewizji Polsat.„Naszym celem jest przyciągnięcie widza poprzez zaproponowanie mu nowej oferty” – mówi Grzegorz Jankowski. I dodaje: „Postawimy na zupełnie nowe środki przekazu, dynamizm, nowy język komunikacji z widzem i grafikę. Ale szczegółów nie chcę teraz zdradzać.”

Wprowadzaniem nowej koncepcji mają się zająć Grzegorz Jankowski jako dyrektor programowy (jest to nowa funkcja w strukturze kanału) oraz Grzegorz Adamczyk jako jego zastępca i szef newsroomu. Póki co szczegóły nowej oferty nie są znane. Z informacji podanej przez Polsat wynika jedynie, że na antenie Superstacji znajdzie się więcej tematów sensacyjnych i społecznych.

Grzegorz Jankowski ma 50 lat. Był zastępcą redaktora naczelnego „Newsweek Polska”, kiedy tygodnik wchodził na rynek. Później stworzył od podstaw i 11 lat prowadził dziennik „Fakt”. Obecnie w Polsat News prowadzi swój codzienny program „Punkt widzenia”.

Grzegorz Adamczyk jest związany z grupą Polsat od 12 lat (był wydawcą anteny i programów publicystycznych w Polsat News), wcześniej był dziennikarzem Sekcji Polskiej BBC w Londynie. W 2016 został szefem TVP Info, a na przełomie 2018/19 pracował, jako ekspert przy projekcie polskiej telewizji w Wilnie.

W zarządzie pozostaje Adam Stefanik piastujący stanowisko prezesa oraz Adam Nowe – członek zarządu Telewizji Polsat.

Telewizja Polsat jest właścicielem Superstacji od czerwca 2018 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *