Grzegorz Lato gościem Cafe Futbol

Gościem kolejnego odcinka programu „Cafe Fubol” będzie legenda reprezentacji Polski oraz były prezes PZPN Grzegorz Lato. Program poprowadzi Bożydar Iwanow, a w roli ekspertów wystąpią Tomasz Hajto oraz Cezary Kowalski.

 

Grzegorz Lato jest postacią, której w polskim środowisku piłkarskim nie trzeba nikomu przedstawiać. Z reprezentacją Polski trzykrotnie uczestniczył w mistrzostwach świata – w 1974, 1978 oraz 1982. W RFN razem z kolegami wywalczył trzecie miejsce oraz indywidualnie zdobył tytuł króla strzelców imprezy z siedmioma golami na koncie. W Barcelonie drużyna prowadzona przez Antoniego Piechniczka powtórzyła sukces „Orłów Górskiego” sprzed ośmiu lat i również zakończyła turniej na ostatnim stopniu podium.

Lato dwukrotnie wziął udział w igrzyskach olimpijskich i wywalczył na nich złoty medal w 1972 roku oraz srebrny cztery lata później. W dodatku mając na koncie sto występów w reprezentacji, przez dziesięć lat był przewodniczącym Klubu Wybitnego Reprezentanta. Od 2008-2012 piastował funkcję prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej i za ten okres swojej działalności zebrał najwięcej krytyki.

W związku z tym ciężko będzie zapewne uciec od tematu funkcjonowania polskiej federacji za czasów urzędowania jutrzejszego gościa, choć głównymi zagadnieniami poruszanymi w programie będą sytuacja Biało-Czerwonych po losowaniu grup eliminacyjnych mistrzostw Europy 2020, mecze ćwierćfinałowe Pucharu Polski oraz inne bieżące sprawy związane z polską piłką.

W programie pojawią się również reportaże z Niepołomic oraz Sandomierza, gdzie rozgrywane były mecze 1/8 finału Pucharu Polski. Więcej szczęścia miała pochodząca z pierwszego z wymienionych miast Puszcza, która w atmosferze niespodzianki wyeliminowała ekstraklasową Wisłę Płock (3:1). Imienniczka płockiej drużyny z Sandomierza przegrała z kolei z Odrą Opole 0:1 i pożegnała się z rozgrywkami.

Prowadzący: Bożydar Iwanow.

Eksperci: Tomasz Hajto i Cezary Kowalski.
Gość: Grzegorz Lato.

Transmisja Cafe Futbol od 11.00 w Polsacie i na Polsatport.pl

Po zakończeniu części telewizyjnej Dogrywka Cafe Futbol tylko na Polsatsport.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *