MediaZapowiedzi TV

Grzywa żyje – Bartłomiej Topa powraca do serialu HBO Wataha

Tajemnice i nagłe zwroty akcji to elementy, których nie brakuje w drugim sezonie serialu HBO Wataha. Okazuje się, że Grzywa (Bartosz Topa) żyje, a na jego trop wpada Iga Dobosz (Aleksandra Popławska). Sytuacja staje się coraz bardziej napięta – wraz z rozwojem nowych wątków wracają demony przeszłości. Premiery kolejnych odcinków serialu można oglądać w każdą niedzielę od rana w HBO GO oraz o godz. 20.10 w HBO. Czwarty odcinek pojawi się z tygodniowym wyprzedzeniem w najbliższą niedzielę w serwisie HBO GO.

 

 

 

W świecie Watahy niczego nie można być pewnym. Kiedy wszyscy myślą, że Grzywa nie żyje, Iga Dobosz wpada na jego trop. Od tej chwili, z determinacją, stara się rozwikłać tę zagadkę. Jednocześnie boryka się z brakiem zaufania ze strony swojego szefa (Marek Kalita) i sama, wbrew jego zaleceniom, kontynuuje śledztwo. Dobosz zarządza ekshumację, która potwierdza jej przypuszczenia i dowodzi, że Grzywa nadal żyje. W ten sposób wracają demony przeszłości i niewyjaśnione wątki sprzed czterech lat.

Akcja nabiera tempa. W życiu Grzywy wszystko się zmieniło. Niegdyś przyjaciel Wiktora Rebrowa i Marty Siwej, towarzysz dziecinnych zabaw, później kolega z pracy, teraz jest twardzielem, któremu najbliższy jest świat zorganizowanej przestępczości. Nie ma rodziny ani przyjaciół, prowadzi życie samotnika. Niewiele mówi, a jego poharatana, surowa twarz wskazuje, że wiele już przeszedł i nie cofnie się przed niczym, by osiągnąć swój cel.

Mój bohater ląduje na Ukrainie, gdzie nawiązał relację z bardzo wysoko postawionymi grupami przestępczymi. Nie będę ukrywał, że Grzywa jest postacią negatywną. Mam wrażenie, że w drugim sezonie jest także ważnym katalizatorem wydarzeń. Obok Rebrowa granego przez Leszka Lichotę to także najmocniej związana z Bieszczadami postać. Grzywa ma swoje motywacje i cel, do którego będzie za wszelką cenę dążył – mówi Bartłomiej Topa.

Dalsze losy bohaterów Watahy można śledzić w HBO oraz w serwisie HBO GO, w którym dostępne są już trzy odcinki serialu. Premiera antenowa trzeciego odcinka Watahy odbędzie się w najbliższą niedzielę, 22 października o godz. 20.10 w HBO, a w HBO GO tego dnia rano pojawi się już czwarty odcinek produkcji.

Wataha II odc. 3 (opis)

Rebrow coraz bardziej angażuje się w poszukiwanie Marty. Na granicy dochodzi do kolejnego nielegalnego przerzutu ludzi. Straż organizuje obławę, podczas której dochodzi do strzelaniny. W lesie znalezione zostaje ciało kobiety. W śledztwie pojawiają się nowi podejrzani. Wraz z nimi w Bieszczady wracają demony dawnych konfliktów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *