MediaTVN Discovery PolskaZapowiedzi TV

Gwiazdy serialu „Szóstka” wspierają polską transplantologię

W Wiśle już po raz 14. odbył się Bieg po nowe życie. Głównym celem tej inicjatywy społecznej jest szerzenie świadomości w zakresie medycyny transplantacyjnej. W wydarzeniu wzięli udział aktorzy, sportowcy, muzycy. Wśród nich nie zabrakło gwiazd serialu „Szóstka”.

 

13 kwietnia w Biegu po nowe życie, czyli marszu wspierającym działania prozdrowotne oraz edukację w zakresie transplantacji, wzięli udział przedstawiciele świata mediów jak również osoby po przeszczepie. Na starcie sztafety znaleźli się tego dnia również aktorzy serialu „Szóstka” – Marianna Zydek oraz Szymon Piotr Warszawski.

Serial „Szóstka” opowiada historię trzech nieznanych par, które łączy program łańcuchowego przeszczepu nerki. Produkcja porusza trudny temat relacji rodzinnych i tego, jak wiele jesteśmy w stanie poświęcić dla naszych bliskich. Marianna wciela się w serialu w rolę Izy, której chłopak postanawia oddać nerkę swojej byłej dziewczynie. Postać Szymona Piotra Warszawskiego, doktor Lipski, jest częścią zespołu medycznego, który przygotowuje pacjentów do zaplanowanej operacji.

Szóstka, odcinek 4: 21 kwietnia, niedziela, 21:30 w TVN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *