Żużel, mecz towarzyski: Polska – Reszta Świata w TVP Sport

Gdzie zobaczyć towarzyski mecz żużlowy Polska – Reszta Świata? Tylko w Telewizji Polskiej. Drużyna Marka Cieślaka zmierzy się w Lany Poniedziałek 22 kwietnia z gwiazdami światowego żużla na torze w Rzeszowie.

 

Marek Cieślak, trener reprezentacji Polski, już w marcu ogłosił skład biało-czerwonych na to spotkanie. Na torze w Rzeszowie mieli się pojawić Jarosław Hampel, Janusz Kołodziej, Maciej Janowski, Patryk Dudek, Bartosz Zmarzlik oraz Wiktor Lampart.

Obecność tego pierwszego, reprezentującego na co dzień Unię Leszno, jest wykluczona. Dwukrotny wicemistrz świata doznał poważnej kontuzji (złamanie łopatki) podczas eliminacji Złotego Kasku w Ostrowie Wielkopolskim. Z tego powodu opuścił też pierwsze spotkania w polskiej lidze. Ostatecznie jego miejsce w reprezentacji Polski zajmie Piotr Pawlicki. Dla miejscowych kibiców, pozbawionych ligowej drużyny (Stal Rzeszów mimo awansu nie otrzymała licencji na jazdę w Nice 1. Lidze Żużlowej), magnesem będzie występ Wiktora Lamparta, czyli wychowanka Stali.

Reprezentacja Polski będzie walczyła na torze z drużyną Reszty Świata, którą poprowadzi Zoltan Adorjan. Szkoleniowiec będzie miał do dyspozycji następujących żużlowców: Antonio Lindbaecka (Szwecja), Emila Sajfutdinowa (Rosja), Martina Vaculika (Słowacja), Gleba Czugunowa (Rosja), Nickiego Pedersena (Dania) oraz Nielsa Kristiana Iversena (Dania). W tym gronie najbardziej utytułowanym zawodnikiem jest Pedersen. Duński żużlowiec ma w dorobku aż trzy tytuły indywidualnego mistrza świata (2003, 2007, 2008).

Jak poinformował portal nowiny24.pl, przed towarzyskim meczem Polska – Reszta Świata, zaplanowano specjalną ceremonię – Marek Cieślak dołączy do Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski. Szkoleniowiec może się pochwalić aż siedmioma tytułami Drużynowego Pucharu Świata, które zdobył z biało-czerwobnymi (2005, 2007, 2009, 2010, 2011, 2013, 2016 i 2017).

Mecz Polska – Reszta Świata w wielkanocny poniedziałek 22 kwietnia o godzinie 14.40. Transmisja z Rzeszowa na żywo w TVP Sport oraz online na stronie tvpsport.pl i w aplikacji mobilnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *