Halo, Włodku! Benefis Włodzimierza Szaranowicza w TVP1 (wideo)

Głos Włodzimierza Szaranowicza jest nierozłącznie związany z największymi sukcesami polskich sportowców. Dziennikarz Telewizji Polskiej komentował m.in. spektakularne zwycięstwa Adama Małysza, Kamila Stocha, Tomasza Majewskiego i Roberta Korzeniowskiego. Benefis był doskonałą okazją, aby powspominać zawody, które najbardziej zapadły w pamięci legendy mikrofonu. Premiera w poniedziałek, 22 kwietnia, o godz. 17:30 w TVP1, aplikacji mobilnej TVP Sport i TVPSPORT.PL.

 

Szaranowicz poinformował o zakończeniu przygody z mikrofonem w rozmowie z Jerzym Chromikiem. – Żegnam się z telewizją i zawodemprzyznał.

Dziennikarz jest związany z Telewizją Polską od 1977 roku. Karierę rozpoczynał w Polskim Radiu. Od 1980 roku pracował przy wszystkich letnich i zimowych igrzyskach olimpijskich. Nie poleciał tylko do Los Angeles w 1984 roku. Przez wielu kojarzony ze skokami narciarskimi i lekkoatletyką. Wraz z Ryszardem Łabędziem wykreował modę na NBA w Polsce. “Hej, hej, tu NBA” – takimi słowami witał się z widzami przy okazji spotkań najlepszej koszykarskiej ligi świata.

Szaranowicz prowadził też wiele autorskich programów, w których gościł największe postaci sportu. Na początku pracy dziennikarskiej był też regularnym gościem “Teleranka”. W programie, skierowanym do dzieci i młodzieży, przybliżał im różne dyscypliny. Od 2009 roku przez osiem lat pełnił też funkcję dyrektora TVP Sport.

Benefis, który został zorganizowany 29 marca w Centrum Olimpijskim w Warszawie, był wzruszającą podróżą przez jego życie i karierę. Włodzimierz Szaranowicz oraz jego goście – najbliższa rodzina, przyjaciele i legendy polskiego sportu – wspominali wydarzenia, które na zawsze pozostaną w pamięci ich i wszystkich kibiców. Nie zabrakło opowieści z dzieciństwa, początków pracy dziennikarza oraz archiwalnych, często niepublikowanych wcześniej nagrań i zdjęć.

Imprezę poprowadzili Przemysław Babiarz i Maciej Kurzajewski. O pracy z Włodzimierzem Szaranowiczem opowiadał też m.in. jego wieloletni przyjaciel – Dariusz Szpakowski. Na widowni nie zabrakło największych gwiazd sportu – medalistów olimpijskich, mistrzów świata i Europy.

 

 

Halo, Włodku! Benefis Włodzimierza Szaranowicza

Czy ktoś wyobraża sobie oglądanie skoków Adama Małysza czy bicie rekordów przez Usaina Bolta bez Włodzimierza Szaranowicza? ??"Halo, Włodku!" to benefis czarodzieja słowa na jego pożegnanie z mikrofonem. ? Emisja w wielkanocny poniedziałek w TVP1 o godz. 17:30. Tego nie wolno przegapić! ??

Opublikowany przez TVP Sport Środa, 17 kwietnia 2019

 

 

Premiera od godz. 17:30 w TVP1, aplikacji mobilnej TVP Sport i na stronie TVPSPORT.PL. Dłuższą wersję widzowie będą mogli zobaczyć w środę, 24 kwietnia, o godz. 18:15 w TVP Sport.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *