HBO Europe zleca produkcję nowego hiszpańskiego serialu 30 monedas Reżyseruje Álex de la Iglesia

HBO Europe wyprodukuje serial grozy 30 monedas. Nowa hiszpańska produkcja HBO wyreżyserowana zostanie przez nagradzanego m.in. na Festiwalu Filmowym w Wenecji Álexa de la Iglesii, który wraz ze swoim wieloletnim współpracownikiem Jorgem Guerricaechevarríą jest także współautorem scenariusza. Zdjęcia do produkcji 30 monedas rozpoczną się jeszcze w tym roku w Hiszpanii.

 

Álex de la Iglesia jest jednym z najwybitniejszych hiszpańskich reżyserów. Jego filmografia obejmuje wiele głośnych filmów, takich jak m.in. Perfectos desconocidosBar (El bar) czy obraz, który zdobył osiem nagród Goya – Wredne jędze (Las brujas de Zugarramurdi). W 2010 roku za film Hiszpański cyrk (Balada Triste de Trompeta), artysta wyróżniony został m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Otrzymał wtedy Srebrnego Lwa za najlepszą reżyserię oraz Złotą Osellę za najlepszy scenariusz. De la Iglesia ma na swoim koncie wiele produkcji telewizyjnych, w tym m.in. serial science fiction Pultón B.R.B. Nero i Pokój dziecięcy (La habitación del hijo), który jest częścią antologii Películas para no dormir.

Serial 30 monedas opowiadać będzie o tragicznym życiu księdza Vergary – egzorcysty, boksera i byłego skazańca, który przez władze kościelne zesłany zostaje do położonej na odludziu hiszpańskiej wioski. Vergara chce zapomnieć i zostać zapomnianym, niestety jego wrogowie szybko orientują się, gdzie można go znaleźć.

Kiedy okazuje się, że ksiądz prawdopodobnie ma jakiś związek z serią tajemniczych zjawisk paranormalnych, które miały miejsce w wiosce, naiwny burmistrz Paco oraz dociekliwa weterynarz Elena próbują poznać tajemniczą przeszłość Vergary oraz znaczenie tajemniczej, starożytnej srebrnej monety, którą ten ukrywa. Niedługo potem troje bohaterów uwikłanych zostanie w światowy spisek: rozpoczyna się walka o trzydzieści srebrników, które otrzymał apostoł Judasz Iskariota za wydanie Jezusa z Nazaretu. To walka o przeklęte, magiczne monety, które mają niewyobrażalną moc. Wszystko wskazuje na to, że spisek sięga samego Watykanu i zagraża porządkowi współczesnego świata.

Horror, przygoda, akcja, potwory i religia… w kolejnych ośmiu odcinkach serialu 30 monedas zobaczymy wszystkie lubione tematy Álexa de la Iglesii, które baskijski reżyser po mistrzowsku rozwija zgodnie z konwencją gatunku.

– „30 monedas” to projekt, o którym marzyłem przez całe życie. To serial, który łączy w sobie elementy thrillera, kina akcji i kryminału. Fabuła historii rozpoczyna się w hiszpańskiej wiosce na odludziu, a potem toczy się na całym świecie. To mix gatunków, który ma bawić widzów, ale także spędzać im sen z powiek. Dziwne stworzenia, przeklęte sekty i niewypowiedziane sekrety przenikać będą do rzeczywistości, która może budzić nieufność jedynie w tych, którzy odważą się ją odkrywać. To będzie wyjątkowe przeżycie dla widzów, którzy są spragnieni rozrywki z dreszczem emocji – mówi Álex de la Iglesia. 

– Dzięki swojemu wyrazistemu stylowi i umiejętności stworzenia własnego świata, Álex jest jedyną osobą, która jest w stanie zrealizować tak ambitny, w warstwie narracyjnej i wizualnej, projekt. Praca nad serialem zarówno z Álexem de la Iglesią, jak i Jorge Guerricaechevarríą jest niezwykle owocnym i ciekawym procesem. Jesteśmy pewni, że „30 monedas” będzie produkcją, która idealnie wpisze się w tradycje produkcji HBO – powiedział Miguel Salvat, Commissioning Editor of Original Programming w HBO España.

Antony Root, Executive Vice President of Original Programming and Production w HBO Europe, dodał: – Álex tworzy rzeczywistość, która pochłania widzów bez reszty. Kreowany przez niego świat – pełen wyjątkowych bohaterów i mroku, ale też humoru – dostarcza nam wspaniałej rozrywki. Bardzo cieszymy się i jesteśmy dumni, że postanowił dołączyć do rodziny HBO Europe. Cieszymy się także, że razem będziemy mogli pracować nad poszerzeniem naszej coraz bogatszej i coraz bardziej zróżnicowanej oryginalnej oferty programowej o tę wyjątkową produkcję.

Serial 30 monedas wyprodukowany zostanie dla HBO Europe przez spółkę Pokeepsie Films. Obowiązki producentów wykonawczych w imieniu HBO Europe pełnią Miguel Salvat, Steve Matthews i Antony Root. Zdjęcia rozpoczną się jeszcze w tym roku w Hiszpanii.Premiera serialu odbędzie się tego samego dnia we wszystkich krajach europejskich, w których dostępne jest HBO.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *