HGTV Home & Garden świętuje pierwsze urodziny

HGTV Home & Garden wystartowała 7 stycznia 2017 roku. Już w chwili debiutu jego wyniki oglądalności przerosły najśmielsze oczekiwania. Po roku istnienia kanał pochodzący z portfolio Scripps Networks Interactive znajduje się w ścisłej czołówce kanałów lifestylowych w Polsce i tuż po TVN Style, jest drugą najchętniej oglądaną stacją kobiecą. W 2017 roku HGTV Home & Garden osiągnęła udział w rynku 0,53% w grupie widzów 16-49. W momencie rekordowej oglądalności wyniki kanału sięgały nawet 1,40% w grupie komercyjnej.
 

„HGTV obchodzi pierwsze urodziny. Jubileusz kanału świętujemy z tym większą radością, że wolno nam mówić o sukcesie potwierdzonym rekordowymi wskaźnikami oglądalności. Powiodło się nam, ponieważ tworząc kanał o domach i ogrodach, nie myśleliśmy wyłącznie o budynkach i przestrzeniach. Skupiliśmy się na ludziach. Wykreowaliśmy medialną przestrzeń przyjazną rodzinie i pełną dobrych emocji. Bezpieczną i otwartą na świat. HGTV budowaliśmy jak dom dla tych, którzy potrzebują ciepła oraz wzajemnych inspiracji. Dziękujemy Widzom za to, że chcieli w nim gościć. Obiecujemy dbać o naszą wspólną przestrzeń i zapraszamy do spędzania w niej czasu” – powiedziała Małgorzata Łupina, Zastępca Dyrektora Programowego TVN ds. kanałów tematycznych.

HGTV Home & Garden to telewizja tworzona przez ludzi z pasją. W ciągu pierwszego roku działalności widzowie mogli poznać wielu prowadzących – ekspertów, którzy inspirowali ich do pozytywnych zmian w ich otoczeniu. Projektantka wnętrz Dorota Szelągowska, wielbicielka i znawczyni przyrody Maja Popielarska, architekt Krzysztof Miruć, stolarz Dariusz Wardziak, artysta Jimi Ogden, Małgorzata Ziółkowska i Sylwia Wilgatek – Wykuż zajmujące się renowacją mebli czy Karol Paciorek i Magdalena Tacik – specjaliści od gadżetów, to tylko niektórzy z pasjonatów prowadzących programy w tym kanale.

Lokalne produkcje to jedna z mocnych stron tej stacji. W ciągu minionego roku HGTV Home & Garden wprowadziła do swojej oferty programowej wiele polskich propozycji. Widzowie pokochali programy Doroty Szelągowskiej takie jak: „Domowe rewolucje”, „Dorota was urządzi” czy „Metamorfozy Doroty Szelągowskiej”. Wśród innych najchętniej oglądanych produkcji znalazły się także: „House Hunters – Poszukiwacze domów” czy „Musisz to mieć”. Jesienią na antenie kanału zadebiutowały kolejne nowe programy – „Zgłoś remont”, „Darek solo” czy „Drugie życie mebli”, których kontynuacje będzie można zobaczyć już wiosną.

HGTV Home & Garden to także starannie wyselekcjonowane propozycje z biblioteki Scripps Networks Interactive. W 2017 roku polscy widzowie najchętniej oglądali min.: „Domy z potencjałem”, „Zarobić na remoncie”, „Podwórkową reaktywację”, czy takie programy jak „Misja: Remont” i „Poszukiwacze domów – Rodziny”.

Z okazji swoich pierwszych urodzin kanał HGTV Home & Garden przygotowała dla swoich widzów weekend z maratonami ich dwóch ulubionych amerykańskich programów. W sobotę 6 stycznia od godziny 12:30 do godziny 15:30 będzie można zobaczyć sześć najlepszych odcinków „Zarobić na remoncie” z Tarekiem i Christiną El Moussa. W niedzielę 7 stycznia od godziny 12:30 do godziny 16:30 stacja zaprasza na spotkanie z Chipem i Jo Gaines. Stacja pokaże wtedy trzy odcinki „Domów z potencjałem” i wyjątkowy program „Domy z potencjałem: Za kulisami”. Joanna i Chip zdradzą jak powstaje program i co dzieje się podczas zdjęć po drugiej stronie kamery. Odpowiedzą na nurtujące widzów pytania oraz bez zażenowania pochwalą się kilkoma wpadkami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *