Internet & Gry - Reklama

“Historie, które uskrzydlają” – NOIZZ ponownie z Fundacją DKMS

Po sukcesie kampanii „Vs Życie” NOIZZ i Fundacja DKMS kontynuują współpracę, której celem jest popularyzowanie idei dawstwa szpiku. W nowej edycji kampania jest oparta na historiach dawców, które będą publikowane w portalu NOIZZ oraz na stronie projektu. W ramach akcji „To #NiesamowiteUczucie uratować komuś życie” we Wrocławiu i Warszawie powstały dwa murale, autorstwa znanych artystów. Elementem kampanii jest również spot prezentujący dawców, którzy dali szansę na życie i zdrowie chorym na nowotwory krwi.

 

 

Pierwszy mural powstał przed wejściem do Arkad Wrocławskich i przedstawia wielobarwne, rozłożyste skrzydła. Autorem grafiki jest Michał Węgrzyn „Demenz” – artysta wizualny, absolwent malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Skrzydła zostały namalowane na specjalnej konstrukcji przymocowanej do elewacji budynku. Ich ekspozycja zaplanowana jest do
9 września. Druga grafika powstała przy Moście Poniatowskiego, na bulwarach wiślanych
w Warszawie. Jej inauguracja nastąpiła 20 sierpnia. Jest to mural 3D autorstwa Krystiana Ścigalskiego, artysty kryjącego się pod pseudonimem WHY DUCK. Oba murale są inspirowane historiami dwóch dawców z Fundacji DKMS, którzy oddali szpik pacjentom chorym na nowotwory krwi. We Wrocławiu jest to Aleksandra Ficek – pielęgniarka z oddziału onkologicznego,
w Warszawie Mistrz Polski w Grę w Zośkę – Jakub Grabarczyk.  Prace mają zachęcać przechodniów do robienia sobie zdjęć i udostępniania ich w mediach społecznościowych, i w ten sposób promowania idei walki z nowotworami krwi i pokazywania solidarności z chorymi.

W ramach działań komunikacyjnych NOIZZ będzie publikować historie dawców oraz informacje na temat kampanii w portalu oraz na social mediach. Ponadto na stronie www.vs-zycie.noizz.pl zostaną przedstawione historie czwórki bohaterów – dawców szpiku oraz specjalnie stworzone dwa krótkie filmy edukacyjne. Całą akcję zainauguruje spot z udziałem Aleksandry Ficek i Jakuba Grabarczyka.

W nowej edycji opieramy projekt na historiach dawców, którzy uratowali komuś życie ofiarując swój szpik. Chcemy pokazać, że to może być każdy z nas, że jest to bardzo proste i bezbolesne, a rejestrując się jako dawca możemy ofiarować innej osobie to, co jest najważniejsze – życie – powiedział Michał Bachowski, creative content manager NOIZZ.

Grupą docelową kampanii „Historie, które uskrzydlają”, podobnie jak w przypadku „Vs Życie” są młodzi odbiorcy, którym zostaną zaprezentowane historie osób, które zdecydowały się zostać dawcami szpiku. Jej głównym celem jest zachęcenie do rejestracji jako potencjalny dawca. Akcja ma charakter edukacyjny i uświadamia jak ważna jest idea dawstwa szpiku, a samo zapisanie się do bazy Fundacji DKMS jest proste i bezbolesne.

Za kreację i koncepcję kampanii odpowiada NOIZZ.

Chcesz zostać dawcą szpiku? Dowiedz się więcej na stronie: www.dkms.pl/pl/zostan-dawca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *