BadaniaRadio

Historyczny wynik Radia dla Ciebie w najnowszym rankingu słuchalności!

Radio dla Ciebie po raz pierwszy w historii przekroczyło próg 3 procent słuchalności w Warszawie – wynika z badania Radio Track realizowanego przez firmę Millward Brown. – Odnieśliśmy sukces na najtrudniejszym rynku w Polsce – komentuje prezes RDC Tadeusz Deszkiewicz.

 

Dane dotyczą fali obejmującej okres od października do grudnia 2021 roku. Radio dla Ciebie uzyskało wynik 3,2 proc. słuchalności w Warszawie oraz 1,6 proc. w województwie mazowieckim wśród słuchaczy w przedziale wiekowym od 15. do 75. roku życia.

To sukces na najtrudniejszym rynku w Polscemówi prezes RDC Tadeusz Deszkiewicz. – To rynek nasycony rozgłośniami radiowymi, stacjami internetowymi. Jak ten tort się dzieli, to trudno oczekiwać większych liczb. Okazuje się, że jednak można. Może się wydawać, że trzy procent to niewiele, ale to bardzo dużo dodaje.

Prezes RDC podkreśla rolę zróżnicowanej oferty programowej radia. – Cały zespół traktuje bardzo poważnie naszych słuchaczy (…) Dajemy im informacje spokojne, wyważone, niehisteryczne. Mamy bardzo dobry cykl koncertowy (Kwarantanna w Hi-Fi – red.) – najwięksi artyści zabiegają o to, żeby u nas zagrać. Mamy też bardzo bogatą ofertę teatrlano-literacką – zaznacza Tadeusz Deszkiewicz.

 

Fot. Millward Brown, badania Radio Track

 

Próba badania Radio Track składa się z dwóch części: pierwsza obejmuje całą populację ludności Polski w wieku 15-75. Druga zaś obejmuje mieszkańców miast i aglomeracji liczących co najmniej 100 tysięcy mieszkańców. Struktura próby ogólnopolskiej bazuje na możliwie najbardziej aktualnych danych Głównego Urzędu Statystycznego. Próba ma charakter losowy – w wywiadach realizowanych przez telefon komórkowy respondentem jest osoba odbierająca telefon, zaś w nielicznych wywiadach prowadzonych przez telefon stacjonarny respondenci losowani są spośród członków gospodarstwa domowego. Każdego miesiąca próba badania liczy 7000 osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *