MediaZapowiedzi TV

Hity kanałów Zoom TV, Kino Polska, FilmBox i FilmBox Premium

Na początek filmowej jesieni Grupa Kino Polska przygotowała na swoich kanałach mnóstwo premier. W tygodniu 2-8 września 2017 w kanale Zoom TV będzie można zobaczyć premierowo m.in. rosyjską komedię „Wykrętasy” z gwiazdą serii „Resident Evil” Millą Jovovich w roli głównej oraz jeden z głośniejszych hiszpańskich filmów grozy „Sierociniec”.

Kino Polska premiera dramatu „Senność” Magdaleny Piekorz, zdobywczyni Grand Prix Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych za „Pręgi”, w którym występują m.in. Małgorzata Kożuchowska i Michał Żebrowski. Kino Polska szczególnie serdecznie zaprasza też na film „Grzech Antoniego Grudy” z udziałem Franciszka Pieczki o problemach ludności napływowej na tzw. ziemiach odzyskanych. FilmBox w ramach cyklu Kobiece Poniedziałki premierowo wyemituje film „Histeria” o początkach… wibratora. Z kolei w FilmBox Premium premiera produkcji „Modus” – ekscytującego serialu kryminalnego według powieści „Frukta inte” Anne Holt o policyjnej psycholog Inger Johanne Vik i jej policyjnym partnerze, którzy badają serię brutalnych morderstw w Sztokholmie.
Ważne:
12 września 2017 roku dwa kanały filmowe z grupy FilmBox zmienią swoje nazwy. Flagowy kanał FilmBox zmieni nazwę na Kino TV, a FilmBox Premium na FilmBox Premium HD. Profile programowe kanałów pozostaną bez zmian. Celem rebrandingu jest podkreślenie oferty programowej i różnorodności kanałów oraz ułatwienie widzom nawigowania po ich ofercie.
 

FILMY
PREMIERA ZOOM TV!
„Wykrętasy” („Lucky Trouble”)
komedia romantyczna, Rosja 2011, reż. Levan Gabriadze, wyst.: Milla Jovovich, Konstantin Khabenskiy, Ivan Urgant.
Wiaczesław “Sława” Kołotiłow jest nauczycielem z prowincjonalnej miejscowości, który pewnego dnia postanawia wyruszyć do Moskwy, by spróbować szczęścia jako pisarz. Przypadek losu sprawia, że poznaje tam piękną Nadię, z którą zaczyna łączyć go uczucie. Gdy zakochani rozpoczynają przygotowania do ślubu, Sława na krótko wraca w rodzinne strony, gdzie zostaje pomylony z trenerem drużyny piłkarskiej złożonej z bezdomnych dzieci. Widząc, z jak wielkim entuzjazmem młodzi przygotowują się do zawodów, Sława postanawia doprowadzić ich do finału. Niestety, im więcej zwycięstw osiąga drużyna, tym mniej wymówek dla Nadii znajduje narzeczony.
Premiera: sobota, 2 września, godz. 18:05
PEMIERA ZOOM TV!
„Obcy – Początek” („Alien Origin”)
horror, sci-fi, thriller, USA 2012, reż. Mark Atkins, wyst.: Chelsea Vincent, Peter Pedrero, Trey McCurley, Philip Coc.
Grupa wojskowych odbywa ćwiczenia w dżungli. Towarzyszy im dziennikarka Julia Evans. W trakcie wędrówki żołnierze spotykają naukowców, którzy badają nieodkryte wcześniej jaskinie. Okazuje się, że groty te skrywają wiele tajemnic, które mogą przerazić każdego.
Premiera: sobota, 2 września, godz. 21:05
„Miś”
komedia, Polska 1980, reż. Stanisław Bareja, wyst.: Stanisław Tym, Barbara Burska, Christine Paul-Podlasky
Absolutnie kultowa polska komedia. Bo czy ktoś nie zna choć jednego cytatu z „Misia”? Ryszard Ochódzki, krętacz i kombinator, prezes klubu sportowego Tęcza, musi dostać się do Londynu i podjąć z konta pieniądze, zanim uczyni to jego była żona. Eks-małżonka utrudnia mu zadanie, niszcząc paszport. Zdobycie nowego dokumentu to w realiach Polski Ludowej wielkie wyzwanie. „Miś” to genialna satyra na absurdy polskiej codzienności przełomu lat 70. i 80.
Emisja: niedziela, 3 września, godz. 19:05
„Superprodukcja”
komedia, Polska 2002, reż. Juliusz Machulski, wyst.: Rafał Królikowski, Janusz Rewiński, Anna Przybylska, Piotr Fronczewski, Krystyna Janda, Krzysztof Globisz, Marek Kondrat, Artur Barciś.
Donata jest narzeczoną Jędrzeja Koniecpolskiego, biznesmena-gangstera z Anina. Marzy się jej bycie filmową gwiazdą. Koniecpolski nie chce jednak, by Donatka zagrała w jakiejś ramocie, lecz w porządnym filmie. Cóż z tego, skoro z lektury recenzji w gazecie wynika, że nikt w Polsce nie umie robić filmów. Gangster dochodzi więc do wniosku, że najlepszy scenariusz napisze tenże krytyk filmowy – Yanek Drzazga, który ma już dość ma nieudanych, żałosnych polskich produkcji. Do pomocy Yankowi zatrudnia producenta, Niedzielskiego i reżysera. Machina filmowa rusza…
Emisja: niedziela, 3 września, godz. 21:35
PREMIERA ZOOM TV!
„Bokser” („The Boxer”)
dramat, akcja, Niemcy 2008, reż. Thomas Jahn, wyst.: Kelly Adams, Gregor Bador, Frank Braun.
Ben to młody człowiek, który ma za sobą nie najlepszą przeszłość. Nadszedł dzień, kiedy chłopak wychodzi z więzienia. Teraz Ben chce zmienić swoje życie i stać się lepszym człowiekiem. Na swojej drodze spotyka Joe, dawnego trenera boksu, który pomoże chłopakowi wygrać mistrzostwo. Ben robi wszystko aby zdobyć cel, który sobie postawił i wydaje się, że przy pomocy nowego przyjaciela, może mu się to udać. Jego motywacją nie tylko staje się zwycięstwo, lecz także Natalie, kobieta, dla której Ben stracił głowę.
Premiera: czwartek, 7 września, godz. 21:05
PREMIERA ZOOM TV!
„Anthony Zimmer” („The Boxer”)
thriller, romans, Francja 2005, reż. Jérôrme Salle, wyst.: Daniel Olbrychski, Sophie Marceau, Yvan Attal, Gilles Lellouche
„Anthony Zimmer” to historia dwóch mężczyzn i kobiety wplątanych w tajemniczą intrygę kryminalną. W filmie widz sam musi rozwiązać zagadkę. Anthony Zimmer, geniusz finansowych machinacji, jest poszukiwany przez policję na całym świecie. Nikt nie wie jak wygląda, ale…
Premiera: czwartek, 7 września, godz. 23:05
PREMIERA ZOOM TV!
„Sierociniec” („El Orfanato”)
thriller, dramat, Hiszpania 2007, reż. Antonio Bayona Juan, wyst.: Belén Rueda; Fernando Cayo, Roger Príncep, Mabel Rivera.
Laura wraca do sierocińca, w którym dorastała. Razem z mężem Carlosem i ich zarażonym wirusem HIV, adoptowanym synem Simónem wprowadzają się do pustego budynku. Laura chce otworzyć tam rodzinny ośrodek dla upośledzonych dzieci, z czego bardzo się cieszy samotny Simón. Tajemnicza okolica działa na wyobraźnię chłopca. Wkrótce Simón opowiada rodzicom o swoim przyjacielu Tomasie. Początkowo jego fantazje nie wywołują ich niepokoju. Carlos sądzi nawet, że syn po prostu zmyśla. Laura tymczasem jest przekonana, że w ich domu ukrywa się coś przerażającego. Z czasem niewidzialnych towarzyszy zabaw Simóna przybywa. Niebawem chłopiec znika. Policja załamuje ręce. Wszyscy oprócz matki sądzą, że dziecko nie żyje. Ona uważa zaś, że zostało ono porwane przez Tomasa. Chcąc odnaleźć syna, sprowadza medium Aurorę.
Premiera: piątek, 8 września, godz. 21:00
PUBLICYSTYKA
PREMIERA ZOOM TV!
„Goście Kuźniara”
publicystyka, Polska 2017
Specjalne odcinki prezentujące najciekawsze momenty programu “Obywatel Kuźniar”, w którym Jarosław Kuźniar codziennie rozmawia ze swoimi gośćmi w mobilnym studiu samochodowym. Prowadzący i jego rozmówcy w przyjaznej atmosferze i lekkiej formie komentują bieżące wydarzenia oraz informują o tym, co ciekawego dopiero się wydarzy. Doskonałe połączenie informacji i rozrywki.
Premiera: wtorek, 5 września, godz. 18:00
 

Ostatnio emitowany w Kino Polska w 2011 roku
„Grzech Antoniego Grudy”
obyczajowy, Polska 1975, reż. Jerzy Sztwiertnia, wyst.: Elżbieta Kępińska, Franciszek Pieczka,  Zdzisław Maklakiewicz, Gustaw Lutkiewicz
Grudowie wraz z pierwszymi osadnikami przybywają na Ziemie Zachodnie. Jest pełnia lata 1945 roku – czas żniw. We dwójkę na 10 hektarach harują jak niewolnicy. Jeśli lenistwo to grzech, to taką harówkę Antoni nazwie jeszcze większym grzechem: ona zabija miłość i odbiera życiu sens. Wokół grasują jeszcze hitlerowskie niedobitki. Mordują i podpalają.  Są tacy, co mówią, że nie wiadomo, czy te ziemie przy Polsce zostaną…Ale Antoni Gruda nigdy więcej nie chciałby już śpiewać “Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz”. Tu jest Polska. I choć los wystawia oboje Grudów na wielkie próby – tu jest teraz ich dom.
Emisja: sobota, 2 września, godz. 12:25 i czwartek, 7 września, godz. 11:35
„Dzień świra”
komedia, dramat, Polska 2002, reż. Marek Koterski, wyst.: Marek Kondrat, Andrzej Grabowski, Janina Traczykówna, Michał Koterski, Piotr Machalica, Zbigniew Buczkowski.
Najgłośniejszy film Marka Koterskiego. 44-letni Adaś Miarczyński to wiecznie sfrustrowany inteligent, który nie ma w życiu szczęścia. Denerwują go sąsiedzi, psy załatwiające swoje potrzeby gdzie popadnie, odgłosy robót ulicznych. Spotkania z matką, synem, a tym bardziej z byłą żona frustrują go jeszcze bardziej. Adaś Miauczyński jest sam. W codziennym życiu towarzyszą mu tylko dziwne nawyki i przyzwyczajenia. Dręczony obsesjami stoi na skraju załamania nerwowego. Pewnego dnia postanawia przełamać schemat dnia codziennego i wyrusza nad morze. Pojawia się nadzieja na zregenerowanie strapionego umysłu…
Emisja: sobota, 2 września, godz. 22:00 i wtorek, 5 września, godz. 21:55
PREMIERA KINO POLSKA!
„Senność”
psychologiczny, Polska 2005, reż. Magdalena Piekorz, scen. Wojciech Kuczok, wyst.: Małgorzata Kożuchowska, Michał Żebrowski, Krzysztof Zawadzki, Joanna Pierzak, Rafał Maćkowiak, Bartosz Obuchowicz, Dorota Pomykała, Anna Tomaszewska, Andrzej Grabowski
Obrazek jak z Hitchcock’a: dziewczyna pod prysznicem, a za nią mężczyzna z nożem. Okazuje się, że to był tylko koszmar. Ale w domu wciąż dzieje się coś dziwnego. „Senność” to opowieść o ludziach, którym życie zaczęło przeciekać przez palce, którzy zapadli w rodzaj emocjonalnego letargu i choć żyją, nie żyją naprawdę.
Premiera: poniedziałek, 4 września, godz. 22:10 i czwartek, 7 września, godz. 20:00
„Wszyscy jesteśmy Chrystusami”
dramat, Polska 2006, reż. Marek Koterski, wyst.: Marek Kondrat, Michał Koterski, Andrzej Chyra
Jeden z najmocniejszych filmów Marka Koterskiego. Adam Miauczyński jest kulturoznawcą i niepijącym od kilku lat alkoholikiem. Gdy jego syn Sylwester zwierza się, jak picie ojca zniszczyło mu dzieciństwo, Adamowi odwija się taśma wspomnień. Ojciec Adama też pił i Adam poprzysiągł sobie, że nie przysporzy nigdy takiego strachu i wstydu swojemu synowi. A jednak w pijanym widzie wziął ślub, rozwiódł się, zapomniał o maturze syna, stracił pracę i zrobił wiele innych żenujących rzeczy…
Emisja: środa, 6 września, godz. 20:00

 od 12 września 2017 

 
„Wojna imperiów” („Dragon Blade”)
dramat, akcja, Chiny 2015, reż. Daniel Lee, wyst.: Adrien Brody, Jackie Chan, John Cusack
Barwny i widowiskowy film o bitwie o Jedwabny Szlak. By utrzymać tę strategiczną drogę handlową łączącą Chiny z Europą przed potężnym Tiberiusem chińska armia pod dowództwem dzielnego Huo Ana łączy siły ze zbuntowanym rzymskim legionem Lucjusza. Wielka konfrontacja jest nieukniona… W rolach głównych występują takie gwiazdy światowego kina, jak Adrien Brody, Jackie Chan i John Cusack.
Emisja: niedziela, 3 września, godz. 21:00
PREMIERA FILMBOX!
Cykl KOBIECE PONIEDZIAŁKI
„Histeria” („Hysteria”)
komedia romantyczna, Hiszpania 2010, reż. Tanya Wexler, wyst.: Maggie Gyllenhaal, Hugh Dancy, Rupert Everett, Jonathan Pryce, Felicity Jones
Pod koniec XIX wieku w Londynie młody lekarz Mortimer Granville, zajmujący się leczeniem histerii u kobiet, dokonuje przełomowego odkrycia. Po utracie stanowiska na szpitalnym oddziale, rozpoczyna pracę w prywatnej klinice razem z doktorem Dalrymplem, który łagodzi frustrację kobiet masażami miednicy. Mortimer zakochuje się w Emily, młodszej córce Dalrymple’a. Dzięki jej przypadkowi młody lekarz wpada na pomysł stworzenia maszyny automatycznie masującej miednicę – to prototyp współczesnego wibratora. Skuteczność wynalazku sprawia, że Mortimer wkrótce staje się milionerem.
Premiera: poniedziałek, 4 września, godz. 21:00
PREMIERA FILMBOX!
Cykl MOCNE PIĄTKI
„Wyścig śmierci” („Death Races”)
akcja, horror, komedia, USA 2008, reż. Roy Knyrim, wyst.: Violent J, Shaggy 2 Dope, Scott Levy
Tutaj brutalność jest zasadą, a współczucie cechą, której należy się wyzbyć. Grupa zawodników bez sumienia przystępuje do wyścigu, który w drodze do mety nazbiera najwięcej ofiar.
Premiera: piątek, 8 września, godz. 21:00

 od 12 września 2017 

 
PREMIERA FILMBOX PREMIUM!
PREMIERA W POLSCE!
„Modus”
kryminał, thriller, Szwecja, Niemcy, Norwegia, Dania, Islandia, Belgia, Wielka Brytania 2015, reż. Lisa Siwe, wyst.: Melinda Kinnaman, Henrik Norlen, Marek Oravec
Odc. 1
Stina Vik przyjeżdża na wesele wraz z młodszą siostrą Lineą oraz mamą Inger Johanne Vik. Gdy starsi bawią się w najlepsze, Stina jest przypadkowym świadkiem morderstwa. Zabójca nakazuje dziewczynce milczenie. Matka przeczuwa, że z dzieckiem jest coś nie w porządku – początkowo składa to na jej chorobę – autyzm, ale podczas rozmowy odkrywa, że dziecko być może coś wie. W sprawę angażuje się policjant Ingvar Nymann. Niedługo potem morderca wykonuje kolejne zlecenie. Ofiarą okazuje się Elisabeth Lindgren – protestancki biskup.
Odc. 2
Inger jest byłym pracownikiem FBI, a obecnie profesorem psychologii. Detektyw Nymann przyjeżdża do Uppsala, aby prowadzić śledztwo w związku z drugim morderstwem. Inger niepokoi się o córkę, którą wciąż prześladuje twarz mordercy. Kochanka pierwszej ofiary odnajduje jej ciało. To Isabelle Levin (Julia Dufvenius), prezenterka telewizyjna. Psychopatyczny morderca otrzymuje wskazówki od guru religijnej sekty. Postanawia przestraszyć Stinę. Nie przestaje śledzić dziewczynki oraz jej rodziny.
Premiera: piątek, 8 września, godz. 21:00 i 21:50 (odc. 1 i 2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *