MediaZapowiedzi TV

Hkanałów Epic Drama, Polsat Viasat History, Polsat Viasat Explore i Polsat Viasat Nature

Najciekawsze propozycje programowe kanałów Epic Drama, Polsat Viasat History, Polsat Viasat Explore i Polsat Viasat Nature na nadchodzący tydzień (27 kwietnia – 3 maja).

 

 

 

 

Poniedziałek 27/04

EPIC DRAMA: DWA ODCINKI – Detektyw Murdoch, sezon 7, odc. 9 i 10, 19:30 i 20:30

Siódma seria zaczyna się w czasie zorganizowanych po raz pierwszy obchodów Dnia Królowej Wiktorii. Murdoch i jego ukochana Julia spotykają się ponownie na pokładzie luksusowego statku pasażerskiego wyruszającego w swój dziewiczy rejs. Krótko jednak cieszą się wspólnie spędzanym czasem: okazuje się, że ktoś wypchnął za burtę córkę właściciela statku! Poznamy także historie innych skomplikowanych dochodzeń: Murdoch będzie ochraniał wynalazcę Jamesa Pendricka, kiedy dojdzie do zbrodni związanej z jego najnowszym wynalazkiem: filmem dźwiękowym. Filmowe szaleństwo wkracza także do policyjnej pracy — Murdoch musi radzić sobie sam, bo Breckenreid i Crabtree starają się o role w najnowszym filmie Pendricka, nawiązującym do pracy naszego detektywa.

Do Toronto powraca Sherlock Holmes, który pomaga Murdochowi badać sprawę zaginięcia pewnej niani. Detektyw zmaga się ze śmiertelnie niebezpiecznymi pająkami, morskim potworem, tajemniczą śmiercią rowerzysty i armią żywych trupów. Miłość Murdocha i Julii rozwija się, ale pojawiają się także komplikacje, kiedy zamordowany zostaje Darcy Garland, były mąż Julii. Tymczasem romans sierżanta Crabtree i dr Grace kwitnie — choć oni także zmagają się z problemami, wynikającymi między innymi z różnic klasowych.

Odcinek 9: James Gillies, wielokrotny morderca, zostaje skazany na śmierć. Murdoch i jego ludzie nadzorują jego transport do Kingston, ale wszystko wskazuje na to, że przestępca ma jakiś plan…

Odcinek 10: Zamordowany zostaje członek zespołu czarnoskórych muzyków grających jazz i ragtime’y. Murdoch bada historię grupy — czy zabójstwo miało tło rasistowskie?

 

 

POLSAT VIASAT HISTORY: KONTYNUACJA SERII – Muzeum pełne tajemnic, sezon 11, odc. 11, 20:00

Muzea to miejsca, w których poszczególne kraje eksponują skarby swojej przeszłości – często dziwne i niezwykłe pozostałości z czasów, które ukształtowały ich historię. Każdy artefakt zawiera w sobie niesamowite tajemnice – często kryjące skandale, intrygi a nawet morderstwa. Poszczególne odcinki prezentowanej serii odsłaniają tajemnice przeszłości Ameryki, ożywiając jedne z najbardziej istotnych wydarzeń z jej historii.

Poszukiwania prowadzone są bardzo szeroko, a twórcy serii zaglądają do najciemniejszych i najbardziej zakurzonych kątów instytucji, przechowujących te interesujące artefakty. Przy ich pomocy odsłaniają takie niezwykłości z przeszłości kraju, jak: niewidzialni szpiedzy, bezwzględni zamachowcy, dinozaury, zjawiska paranormalne, historie z Dzikiego Zachodu i okresu zimnej wojny oraz wiele innych. Poznamy historie niewyjaśnionych dotąd tajemnic – tak powszechnie znanych, jak i tych nieznanych zupełnie i nigdy nie poruszanych w telewizji, aż do tej pory.

Odcinek 11: Don Wildman bada pewne ogromne oszustwo, samolot, który umożliwił niewiarygodne podróże w kosmos, i pompę olejową, która odegrała wyjątkową rolę w II wojnie światowej.

POLSAT VIASAT HISTORY: KONTYNUACJA SERII – Na tropie zbrodni, sezon 4, odc. 4, 22:10

Ta seria prezentuje najbardziej szokujące i zaskakujące przypadki morderstw w historii; prezenter Nicholas Day wprowadza nas w świat zbrodni: zobaczymy, jak pomysłowość policjantów i dawnych kryminologów pomagała stawiać złoczyńców przed sądem. Zanurzymy się głęboko w epokę Kuby

Rozpruwacza, dowiemy się, jak Mary Ann Cotton wciągała samotnych mężczyzn w śmiertelną pułapkę, odkryjemy fascynującą historię dwóch kobiet, które wbrew wszelkim przeciwnościom starały się, aby seryjny morderca Henri Landru odpowiedział za swoje zbrodnie.

Odcinek 4: W londyńskiej dzielnicy Shepherd’s Bush 12 sierpnia 1966 r. zamordowano trzech policjantów. Przestępcy uciekli, zaczęła się ogromna obława.

 

 

POLSAT VIASAT EXPLORE: KONTYNUACJA SERII – Największe pomyłki inżynierów, sezon 1, odc. 5, 21:00

Ludzie zajmują się budowaniem od ponad 10 tysięcy lat. Jesteśmy naprawdę znakomitymi inżynierami — a jednak co roku na całym świecie można usłyszeć nowe opowieści o konstrukcyjnych katastrofach i porażkach.

Niezwykłe, wyjątkowe, czasami komiczne: w tej serii obejrzymy pomyłki i błędy, o których inżynierowie woleliby zapomnieć. Zobaczymy rozmowy z zespołami projektantów, z naocznymi świadkami katastrof i najlepszymi ekspertami — i przekonamy się, co poszło nie tak. Przyjrzymy się także temu, jak inżynierowie starają się rozwiązywać poważne problemy
i naprawiać błędy.

 

 

Odcinek 5: Lśniący wieżowiec w Dallas oślepia sąsiadów — ale dlaczego? Słynna paryska atrakcja turystyczna ma poważny błąd konstrukcyjny. Czego obawiają się mieszkańcy starożytnego angielskiego miasta Ripon?

POLSAT VIASAT NATURE: MARATON – Walia: kraina dzikiej przyrody, sezon 1, odc. 1, 2, 3, 4 od 9:50

Walia ma ponad 2,7 tys. kilometrów linii brzegowej, wysokie góry i najdłuższą rzekę w Wielkiej Brytanii. To mozaika różnych środowisk przyrodniczych, zmieniających się wraz z porami roku.

 

Wtorek 28/04

 

EPIC DRAMA: Sprawy Frankie Drake, sezon 3, odc. 7, 21:30

W trzeciej serii zobaczymy mnóstwo nowych przygód: panie z agencji Drake Private Detectives podejmują się coraz trudniejszych spraw i stają twarzą w twarz z coraz groźniejszymi przeciwnikami. Frankie i Trudy nadal polegają na Mary i Flo, które zawsze chętnie zajrzą do policyjnych akt czy raportu z autopsji, ale Mary czuje się coraz bardziej sfrustrowana tym, jak traktują ją policjanci, i stara się stawiać sobie bardziej ambitne cele. Flo kończy teoretyczną część zajęć w szkole medycznej i przygotowuje się do praktyk w szpitalu, jednocześnie podtrzymując romans na odległość i angażując się w sprawy agencji.

Romans Trudy i Billa Petersa nabiera rumieńców; Trudy także doskonale radzi sobie w pracy detektywa, podejmuje ryzyko i pomaga rozwiązywać kolejne sprawy. Frankie przewodzi całemu zespołowi z niesłabnącym entuzjazmem i pomysłowością, angażując się jednocześnie w związek z bokserem Mosesem Page’em. Od Londynu — gdzie zaprzyjaźnia się z samą Agathą Christie — po klub jazzowy, od eleganckich prywatnych szkół w Toronto po tętniące życiem centrale telefoniczne: trzecia seria „Spraw Frankie Drake” to gwarancja doskonałej zabawy.

Odcinek 7: Otwarcie nowego klubu budzi wiele emocji w całym Toronto. Kiedy jedna z tancerek ginie, jej brat jest przekonany, że nie był to wypadek. Frankie i jej ekipa prowadzą śledztwo…

 

POLSAT VIASAT HISTORY: KONTYNUACJA SERII – Muzeum pełne tajemnic, sezon 11, odc. 12, 20:00

Muzea to miejsca, w których poszczególne kraje eksponują skarby swojej przeszłości – często dziwne i niezwykłe pozostałości z czasów, które ukształtowały ich historię. Każdy artefakt zawiera w sobie niesamowite tajemnice – często kryjące skandale, intrygi a nawet morderstwa. Poszczególne odcinki prezentowanej serii odsłaniają tajemnice przeszłości Ameryki, ożywiając jedne z najbardziej istotnych wydarzeń z jej historii.

Poszukiwania prowadzone są bardzo szeroko, a twórcy serii zaglądają do najciemniejszych i najbardziej zakurzonych kątów instytucji, przechowujących te interesujące artefakty. Przy ich pomocy odsłaniają takie niezwykłości z przeszłości kraju, jak: niewidzialni szpiedzy, bezwzględni zamachowcy, dinozaury, zjawiska paranormalne, historie z Dzikiego Zachodu i okresu zimnej wojny oraz wiele innych. Poznamy historie niewyjaśnionych dotąd tajemnic – tak powszechnie znanych, jak i tych nieznanych zupełnie i nigdy nie poruszanych w telewizji, aż do tej pory.

Odcinek 12: Don Wildman poznaje niezwykłą historię pewnego starego instrumentu, odkrywa korzenie procesów czarownic z Salem i bada samolot związany z człowiekiem, który zrobiłby wszystko, aby wygrać zakład.

POLSAT VIASAT HISTORY: PREMIERA NOWEGO SEZONU – Wojna w Wietnamie, sezon 1, odc. 1, 21:00

Historia wojny w Wietnamie — od panujących niegdyś dynastii, przez wpływy chrześcijańskich misjonarzy i francuskiego kolonializmu po japońską inwazję w czasie II wojny światowej i czasy Ho Chi Minha.

Odcinek 1: W tym odcinku poznamy wczesną historię Wietnamu, jego mieszkańców, walki o władzę i inwazji; przyjrzymy się roli Francuzów, Japończyków w czasie II wojnie światowej i narodzin komunizmu w 1941 roku.

POLSAT VIASAT EXPLORE: DWA ODCINKI – Australijscy poszukiwacze złota, sezon 4, odc. 2 i 3, 14:20 i 15:15

W czwartej serii „Australijskich poszukiwaczy złota” poznamy nową ekipę poszukiwaczy — zespół ze stanu Wiktoria, który szuka wielkich złotych samorodków wartych miliony dolarów. Nie są to płonne nadzieje: poszukiwacze wiedzą, że miejsca, w których kopią, należą do najbogatszych terenów złotonośnych na Ziemi.

Podczas gdy nowicjusze próbują zrealizować swoje plany, doświadczeni poszukiwacze z innych ekip zaczynają nowe operacje, wykupują prawa do eksploatacji kolejnych działek albo ruszają dalej na północ, na tereny stanu Australia Zachodnia. Jadowite węże, porażający upał, bezczelni złodzieje złota i ostra konkurencja: bohaterowie serii muszą walczyć z wieloma przeciwnościami, aby zrealizować swoje plany i zdobyć fortunę.

Odcinek 2: Ekipa Victoria Diggers trafiła prawdopodobnie na wartą miliony żyłę złota. Zespół Scrappers dochodzi do punktu krytycznego. Jake z Dirt Dogs i jego nowi ludzie starają się rozszerzyć swoje działania.

Odcinek 3: Jedna z ekip znajduje największy złoty samorodek w historii programu. Koparka ekipy Gold Gypsies wraca z naprawy. Greg i Chris trafiają na złoże złotych samorodków.

POLSAT VIASAT NATURE: KONTYNUACJA SERII – Władca dziczy, sezon 1, odc. 4, 19:40

Porywający serial podróżniczo-przygodowy. Aktor Dominic Monaghan zapuszcza się w najdalsze zakątki globu w poszukiwaniu najbardziej złych, agresywnych i wrednych zwierząt i owadów na świecie. W każdym odcinku Dominic zabiera nas w fascynującą i pełną akcji podróż, podczas której zmaga się z najniebezpieczniejszymi i najbardziej nieuchwytnymi stworzeniami znanymi człowiekowi.

Po drodze Dominic spotyka barwnych tubylców, nietypowych ekspertów i mnóstwo stworzeń, które zamieszkują dziwne i wyjątkowo dzikie miejsca na naszej planecie. Czy to w pogoni za milionem mrówek w lasach deszczowych Ekwadoru, w poszukiwaniu gigantycznego, jadowitego wija w jaskiniach Wenezueli, czy stając oko w oko ze śmiertelnie niebezpiecznym skorpionem na jałowych pustyniach Namibii, Dominic nie przestaje przypominać nam, że „dotarcie tam” to prawdziwa przygoda.

Odcinek 4: Dom wyrusza na odległe bezdroża Namibii, polując na największego, śmiertelnie niebezpiecznego skorpiona Afryki: pokrytego czarnymi włoskami, jadowitego Parabuthus villosus.

 

Środa 29/04

 

EPIC DRAMA: Dynastia Tudorów, sezon 1, odc. 4, 21:30

Od początku swojego 40-letniego panowania król Anglii Henryk VIII był człowiekiem wielkich żądz — za to sprawy państwowe darzył niewielkim zainteresowaniem. To sprawiało, że był bardzo podatny na wpływy swojego kanclerza, kardynała Thomasa Wolseya, człowieka o papieskich ambicjach. Ale Henryk nade wszystko pragnął mieć męskiego potomka, a jego żona — Katarzyna Aragońska — nie mogła mu go dać.

To sprawiło, że król popchnął swoje imperium w zupełnie nowym kierunku, co zagroziło jego władzy, doprowadziło do małżeństwa z Anną Boleyn — kochanką, która chciała być królową — i podważyło dominację Kościoła katolickiego w Europie. Henryk nie cofnie się przed niczym, aby zdobyć to, czego pragnie: nie odwiedzie go od tego ani papież, ani inni władcy, ani nawet konieczność wygnania i zabijania tych, którzy są mu najbliżsi.

Odcinek 4: Henryk potępia Marcina Lutra — w nagrodę papież przyznaje mu tytuł „Obrońcy wiary”. Król ociera się o śmierć, co każe mu szukać rozwiązania kwestii braku męskiego potomka.

POLSAT VIASAT HISTORY: KONTYNUACJA SERII – Muzeum pełne tajemnic, sezon 11, odc. 13, 20:00

Muzea to miejsca, w których poszczególne kraje eksponują skarby swojej przeszłości – często dziwne i niezwykłe pozostałości z czasów, które ukształtowały ich historię. Każdy artefakt zawiera w sobie niesamowite tajemnice – często kryjące skandale, intrygi a nawet morderstwa.

Poszczególne odcinki prezentowanej serii odsłaniają tajemnice przeszłości Ameryki, ożywiając jedne z najbardziej istotnych wydarzeń z jej historii. Poznamy historie niewyjaśnionych dotąd tajemnic – tak powszechnie znanych, jak i tych nieznanych zupełnie i nigdy nie poruszanych w telewizji, aż do tej pory.

Odcinek 13: Don Wildman bada sytuację, która niemal doprowadziła do katastrofy w kosmosie, historię człowieka, który wzniósł się w niebo, i lekarza, który zmienił świat.

POLSAT VIASAT HISTORY: PREMIERA NOWEGO SEZONU – Wojna w Wietnamie, sezon 1, odc. 2, 21:00

Historia wojny w Wietnamie — od panujących niegdyś dynastii, przez wpływy chrześcijańskich misjonarzy i francuskiego kolonializmu po japońską inwazję w czasie II wojny światowej i czasy Ho Chi Minha.

Odcinek 2: 1968 r.: rusza ofensywa Wietkongu, rozpoczyna się wojna telewizyjna. W wiadomościach dominują antywojenne demonstracje, śmierć Martina Luthera Kinga i Roberta Kennedy’ego, a także masakra w My Lai.

POLSAT VIASAT EXPLORE: DWA ODCINKI + KONTUNUACJA SEZONU – Pomoc drogowa wagi ciężkiej, sezon 2, odc. 7 i 8, 21:00 i 22:00

Program prezentuje ciekawe spojrzenie na dynamiczny świat pomocy drogowej dla ciężarówek i ciężkich pojazdów. Kamery rejestrują cały przebieg kolejnych misji ratowniczych, od otrzymania wezwania o pomoc w nagłych sytuacjach do uprzątnięcia miejsca wypadku. Policja, służby drogowe i klienci patrzą przez cały czas fachowcom na ręce.

Pracownicy firm Crouch Recovery i Lantern Recovery muszą być skuteczni i działać szybko. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że to zwykli zjadacze chleba — ale pozory mylą: to prawdziwi eksperci, którzy potrafią poradzić sobie z każdą sytuacją i robią wszystko, co w ich mocy, aby zapewnić pomoc i bezpieczeństwo kierowcom ciężarówek i innym użytkownikom dróg.

Odcinek 7: Simon zmaga się z ciągnikiem siodłowym, który zjechał ze skarpy na autostradzie M62. Jim wyciąga z błota transporter samochodowy, a Fluff pracuje w kamieniołomie.

Odcinek 8: Marta i Tez próbują rozwiązać problem z rozmieszczeniem ładunku na przyczepie. Scott z firmy Lantern Recovery trafia na miejsce wypadku i znajduje przyczepę zbyt zniszczoną, aby można było ją holować.

POLSAT VIASAT EXPLORE: KONTYNUACJA SERII – Cmentarzysko samolotów, sezon 1, odc. 3, 22:55

Dokąd idą po śmierci stare samoloty? Niektóre lądują na pustyni, gdzie powoli zżera je rdza — ale inne dzięki dobrodziejstwu recyklingu mają szansę ponownie wzbić się w powietrze!

W tej fascynującej serii mamy okazje zobaczyć jedno z największych na świecie cmentarzysk starych samolotów pasażerskich i transportowych. Poznamy barwną ekipę fachowców, których zadaniem jest rozbieranie tych ogromnych maszyn, odzyskiwanie z nich cennych części i przygotowywanie ich na spotkanie z zakładem przetwórstwa metali.

Odcinek 3: Ekipa pracuje nad Airbusem A320; prześledzimy drogę części samolotu do zakładu przetwórstwa metali w Ipswich, gdzie zostaną one przygotowane do przetworzenia na inne produkty.

POLSAT VIASAT NATURE: PREMIERA ODCINKA – Dzika Ameryka Środkowa Nigela Marvena, sezon 2, odc. 1, 20:00

Dołączmy do łowcy przygód Nigela Marvena, który wędruje przez wąski przesmyk łączący Amerykę Północną i Południową, podziwiając fantastyczne zwierzęta i słuchając podnoszących na duchu historii..

Odcinek 1: 100 gatunków żab, 700 gatunków ptaków, ponad 200 gatunków ssaków i setki gadów: Honduras to jeden z najbardziej zróżnicowanych biologicznie krajów Ameryki Środkowej.

 

Czwartek 30/04

 

EPIC DRAMA: KONTYNUACJA SERII – Ręka La Garduñi, sezon 2, odc. 3, 22:30

Pięć lat po ostatniej epidemii Czarnej Śmierci Sewilla wraca już do życia; miasto nadal utrzymuje monopol na handel z Ameryką, a wraz ze wzrostem dobrobytu rośnie liczba ludności, która wkrótce osiąga najwyższy poziom w historii. Władze miasta nie są w stanie wyżywić swoich mieszkańców ani zapewnić im niezbędnych usług na choćby minimalnym poziomie; narasta niezadowolenie społeczne, które prowadzi do powstania organizacji znanej jako „La Garduña” — zorganizowanej grupy przestępczej, która przejmuje kontrolę nad miastem.

Daleko od Sewilli, w Nowym Świecie, Mateo otrzymuje list od Teresy; Valerio dostaje groźby śmierci od La Garduñii, więc Teresa prosi Matea aby wrócił i pomógł mu. Miasto ma nowego burmistrza, Pontecorvo, którego misją jest przywrócenie porządku i opanowanie przestępczości; chce on wykorzystać w tym celu umiejętności Matea i pomoc Baeza — jednego z przestępców. Teresa kontynuuje swoją misję ratowania kobiet przed prostytucją, ale zadanie to robi się coraz bardziej niebezpieczne, bo nielegalna prostytucja rozwija się w Sewilli pod kontrolą mafii. Konfrontacja z La Garduñią wiąże się z ogromnym ryzykiem…

Odcinek 3: Baeza informuje Mateo o kryjówce Conrada, przywódcy La Garduñii. Conrado mógłby zostać schwytany, ale Pontecorvo nie podejmuje odpowiednich działań prawnych.

EPIC DRAMA: KONTYNUACJA SERII – Projekt Błękitna Księga, sezon 2, odc. 7, 21:30

Druga seria bazuje na prawdziwych, ściśle tajnych badaniach niezidentyfikowanych obiektów latających (UFO) i związanych z nimi zjawisk, prowadzonych przez Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych w latach 1952-1969. Opisane historie powstały na podstawie prawdziwych akt takich spraw, łączących teorie o UFO z autentycznymi wydarzeniami historycznymi w jednej z najbardziej tajemniczych epok w historii Stanów Zjednoczonych. W dziesięciu odcinkach tej serii doktor Hynek i kapitan Michael Quinn nadal poszukują niebezpiecznej prawdy, zagłębiając się w kolejne wątki światowego spisku. Sprawdzają, jak badania nad UFO wpłynęły na ewolucję amerykańskich działań wojennych i powstanie nowych technologii — a widzowie razem z nimi zanurzają się w nostalgii lat pięćdziesiątych.

Zaczynamy od zbadania dwóch najbardziej znanych sprawi związanych z UFO w historii USA: w Roswell w Nowym Meksyku pewien rolnik twierdził, że znalazł na swojej ziemi tajemniczy wrak, który uznał za obiekt pozaziemski; w Strefie 51 w Nevadzie powstała baza wojskowa uważany za magnes dla wydarzeń paranormalnych i działalności związanej z UFO. Hynek i Quinn zgłębiają tajemnice i spiski lat 50. XX w. — poznamy historię rancza nawiedzonego przez indiańskiego demona, tajemniczego spotkania nazwanego incydentem Kelly-Hopkinsville i niesławnych eksperymentów CIA dotyczących kontroli umysłu. Będziemy także świadkami pracy Hynka jako konsultanta na planie filmu „Bliskie spotkania trzeciego stopnia”.

Odcinek 7: Hynek i Quinn jadą na rancho w stanie Utah, aby zbadać sytuację młodej rodziny donoszącej o występowaniu niewytłumaczalnych, niebezpiecznych zjawisk.

POLSAT VIASAT HISTORY: PREMIERA NOWEGO SEZONU – Wojna w Wietnamie, sezon 1, odc. 3, 21:00

Historia wojny w Wietnamie — od panujących niegdyś dynastii, przez wpływy chrześcijańskich misjonarzy i francuskiego kolonializmu po japońską inwazję w czasie II wojny światowej i czasy Ho Chi Minha.

Episode 3: 1972 r.: Nixon nakazuje wycofanie większości amerykańskich sił. 1975 r.: ewakuacja ambasady USA. Wietnam Północny wkracza na Południe. Powracający amerykańscy weterani są zaniedbywani i wzgardzeni.

POLSAT VIASAT HISTORY: KONTYNUACJA SERII – Na tropie zbrodni, sezon 5, odc. 5, 22:00

Ta seria prezentuje najbardziej szokujące i zaskakujące przypadki morderstw w historii; prezenter Nicholas Day wprowadza nas w świat zbrodni: zobaczymy, jak pomysłowość policjantów i dawnych kryminologów pomagała stawiać złoczyńców przed sądem.

Zanurzymy się głęboko w epokę Kuby Rozpruwacza, dowiemy się, jak Mary Ann Cotton wciągała samotnych mężczyzn w śmiertelną pułapkę, odkryjemy fascynującą historię dwóch kobiet, które wbrew wszelkim przeciwnościom starały się, aby seryjny morderca Henri Landru odpowiedział za swoje zbrodnie.

Odcinek 5: Herbert Rowse Armstrong przeszedł do historii jako truciciel z Hay. W 1922 r. został skazany za otrucie arszenikiem swojej żony — i stracony. Ale czy rzeczywiście był winny?

POLSAT VISAT EXPLORE: DWA ODCINKI – Australijscy poszukiwacze złota, sezon 2, odc 8 i 9, 21:55 i 22:50

Zaczyna się nowa seria „Australijskich poszukiwaczy złota”. Spotkamy się z ciężko pracującymi ekipami marzycieli ogarniętych obsesją znalezienia złota. Ryzyko jest wysokie — ale wysokie mogą być także zyski. Do zespołów dołączą nowi twardzi, charyzmatyczni poszukiwacze.

Zobaczymy także, jak żyją bohaterowie serii poza pracą, poznamy ich rodziny i przyjaciół, usłyszymy o ich planach i marzeniach, dowiemy się, jak wygląda codzienne życie na polach złotonośnych. Wśród ryku maszyn i rosnącego kursu złota poznamy bliżej niezwykły świat ludzi, którzy postanowili zbić fortunę na wydobywaniu drogocennego kruszcu.

Odcinek 8: Ted i Lecky odkrywają starożytną tajemnicę, które może ich doprowadzić do prawdziwego skarbu. Tymczasem Henriemu i Kellie kończą się zapasy — czy zdołają dociągnąć do końca sezonu?

Odcinek 9: Ekipa Dirt Dogs ma poważny problem, Gold Gypsies stawiają wszystko na jedną kartę, a Rick daje z siebie wszystko, aby zakończyć sezon na plusie.

POLSAT VIASAT NATURE: Rzeczne potwory, sezon 8, odc. 2, 23:00

Jeremy Wade, wędkarz ekstremalny, tym razem łowi słodkowodne ryby lubiące ludzkie mięso. Korzystając z metod kryminologii Jeremy pokaże nam, że te wodne potwory to doskonałe maszyny do zabijania.

Odcinek 2: Australia: samolot z grupą aborygeńskiej starszyzny awaryjnie ląduje na wodzie. Sześć osób znika na otwartym morzu. Jeremy chce zbadać, co się z nimi stało.

 

Piatek 01/05

 

EPIC DRAMA: Wojna światów, sezon 1, odc. 3, 21:30

W Ziemię uderza meteor. George i Amy stają w obliczu przerażającej inwazji kosmitów. Muszą walczyć o życie z bezlitosnym wrogiem, którego nie są nawet w stanie zrozumieć.

Odcinek 3: George, Amy, Frederick i inni ocaleni kryją się w opuszczonym sierocińcu. Wszyscy rozumieją, że właśnie zaczyna się druga faza inwazji Marsjan..

POLSAT VIASAT HISTORY: KONTYNUACJA SERII – Na tropie zbrodni, sezon 5, odc. 6, 22:00

Ta seria prezentuje najbardziej szokujące i zaskakujące przypadki morderstw w historii; prezenter Nicholas Day wprowadza nas w świat zbrodni: zobaczymy, jak pomysłowość policjantów i dawnych kryminologów pomagała stawiać złoczyńców przed sądem.

Zanurzymy się głęboko w epokę Kuby Rozpruwacza, dowiemy się, jak Mary Ann Cotton wciągała samotnych mężczyzn w śmiertelną pułapkę, odkryjemy fascynującą historię dwóch kobiet, które wbrew wszelkim przeciwnościom starały się, aby seryjny morderca Henri Landru odpowiedział za swoje zbrodnie.

Odcinek 6: W czasach wiktoriańskich wiele kobiet zarabiało na życie, opiekując się dziećmi samotnych matek. Amelia Dyer była jedną z nich — ale zamiast opiekować się dziećmi, zaniedbywała je albo zabijała.

POLSAT VIASAT EXPLORE: MARATON – Kolczaste złoto, sezon 1, odc. 1, 2, 3, 4 i 5, od 16:15

Seria ukazuje życie i pracę szóstki odważnych, charyzmatycznych i twardych osób, które stawiają czoła żywiołom na południu Nowej Zelandii, aby łowić najbardziej luksusowe owoce morza: jeżowce. Cieśnina Foveaux nie jest miejscem dla ludzi bojaźliwych: to matecznik żarłaczy białych, w którym w dodatku często panuje zmienna, sztormowa pogoda. Nurkowie pracują w lodowatej wodzie, ryzykując ataki rekinów i narażając się na niebezpieczeństwa związane z nurkowaniem bez butli.

W przeciwieństwie do poławiaczy uchowców nurkowie łowiący jeżowce nie używają żadnych urządzeń umożliwiających oddychanie pod wodą: nurkują jedynie w kombinezonach, maskach i płetwach, z rurką. Każde takie zanurzenie to test granic wytrzymałości organizmu — a wszystko po to, aby zaspokoić popyt na ten ceniony przysmak. W dodatku poławiaczy zawsze goni czas: cały połów musi być przetworzony, zapakowany i dostarczony do restauracji i punktów sprzedaży w ciągu 24 godzin od wyładunku, bo po tym czasie jego jakość znacząco spada.

Odcinek 1: Dwayne, kapitan kutra, zabiera swoją załogę na wody fiordów na południowym wybrzeży Nowej Zelandii. Nurkowie pracują niemal bez przerwy, aby zebrać ogromną ilość jeżowców.

Odcinek 2: Storm, nowicjusz, zabiera się na pokład kutra. Ma dopiero 16 lat, ale chce dowieść, że może być cennym członkiem załogi. Dwayne musi podjąć zdecydowaną decyzję.

Odcinek 3: Załoga kutra San Nicholas rusza na najdalej na południe wysuniętą część wyspy Stewart — dalej jest już tylko Antarktyka. Choć woda jest lodowata, nurkowie ostro ze sobą rywalizują.

Odcinek 4: Dwayne i jego załoga udają się w miejsce, gdzie zawsze łowili jeżowce. Ambitny, młody George przechodzi chrzest ogniowy, kiedy nurkowie próbują nadrobić zaległości.

Odcinek 5: Szybki rozładunek zmusza całą załogę kutra Southern Leader do wytężonej pracy. Dwayne i jego ekipa próbują zmieścić się w czasie o połowę krótszym, niż zwykle. W porcie na nurków czeka niespodzianka.

POLSAT VIASAT NATURE: KONTYNUACJA SERII – Zmutowana pogoda, sezon 1, odc. 7, 21:00

Program skupia się na szokujących, nowych zjawiskach pogodowych, które — przez ocieplanie się klimatu — zmieniają otaczający nas świat szybciej, niż jesteśmy w stanie się do tego dostosować. Przerażające zjawiska takie jak suche burze, zimowe burze z piorunami, wiry polarne, ogniste tornada, fale mrozów czy tak zwane rzeki atmosferyczne: skąd się biorą, jak powstają i w co mogą się przerodzić?

Poznamy relacje naocznych świadków i analizy ekspertów, zobaczymy znakomite nagrania, precyzyjne grafiki i dokładne rekonstrukcje wydarzeń.

Odcinek 7: W miarę jak wzrasta temperatura atmosfery, tornada pojawiają się w miejscach nieznających dotąd tego zjawiska. Od lat 50. XX w. liczba skupisk liczących ponad 32 tornada podwoiła się.

 

Sobota 02/05

 

EPIC DRAMA: Agatha: prawdziwe morderstwo, 19:30

Chrześnica i imienniczka Florence Nightingale zostaje znaleziona w pociągu do Hastings z roztrzaskaną czaszką. Ludzie są poruszeni, ale policja nie potrafi schwytać mordercy. Zirytowana brakiem postępów śledztwa i niepowodzeniami policji Mable Rogers, przyjaciółka Florence od 26 lat, zaczyna własne dochodzenie.

Wkrótce ma już kilku podejrzanych, ale nie może znaleźć dowodów, które pozwoliłyby bez wątpliwości wskazać zabójcę. W braku dalszych pomysłów zwraca się do Agathy Christie, pisarki, twórczyni postaci Herkulesa Poirot i panny Marple, której ostatnia powieść — „Zabójstwo Rogera Ackroyda” — stała się międzynarodowym bestsellerem. Obie panie wspólnie zaczynają polować na mordercę.

POLSAT VIASAT HISTORY: DWA ODCINKI + PREMIERA ODCINKA – Jeden dzień z życia przyrody, sezon 1, odc. 1 i 2, 17:40 i 18:50

Wyjątkowa seria przyrodnicza ukazująca 24 godziny z życia najbardziej niezwykłych zwierząt na naszej planecie i wyjątkowe umiejętności, dzięki którym doskonale radzą sobie mimo zagrożeń i wyzwań.

Odcinek 1: 24 godziny z życia zwierząt na pustyni. Rodzina słoni wyrusza w wielką podróż, a pewien nocny potwór wykorzystuje różne pory dnia…

Odcinek 2: Zobaczymy stado lwów na polowaniu, maleńkiego sorkonosa i zmartwionego hipopotama. Dowiemy się, w jaki sposób te zwierzęta potrafią przeżyć 24 godziny na afrykańskich sawannach..

POLSAT VIASAT EXPLORE: POCZĄTEK SERII – Rzeczne potwory, sezon 5, odc. 1, 21:00

W każdym odcinku wędkarz ekstremalny Jeremy Wade wyrusza na łowy na kolejną śmiertelnie niebezpieczną rybę — tym razem trafi między innymi do Boliwii, Kolumbii, na Islandię i Ukrainę. Te wyprawy będą stanowić wyzwanie dla jego umiejętności i poglądów na temat wędkowania.

Odcinek 1: Jeremy staje przed najniebezpieczniejszym jak dotąd wyzwaniem: historie o pewnym potworze z jeziora zwabiają go do Czarnobyla, do samego reaktora numer 4. Czy znajdzie to, czego szuka?

POLSAT VIASAT NATURE: MARATON – Kraina wielkich kotów, sezon 1 od 21:45

Trzy majestatyczne stada lwów żyjące w Zambii walczą o tereny łowieckie i starają się chronić swoje młode, podczas gdy zewsząd grożą im niebezpieczeństwa. Kiedy w czasie pory suchej temperatura osiąga ekstremalne wartości, każdy triumf i każda porażka od razu rzucają się w oczy. Czy lwy przetrwają?

 

Niedziela 03/05

 

EPIC DRAMA: Okręt — wersja reżyserska, 21:30

Oparta na faktach historia działań niemieckiego okrętu podwodnego w 1941 r. Po tygodniach strachu, klaustrofobii, krążenia bez celu i ataków samolotów wroga załoga jest u kresu wytrzymałości.

POLSAT VIASAT HISTORY: KONTYNUACJA SERII – Niebo starożytnych, sezon 1, odc. 3, 21:00

Znakomita grafika komputerowa, wspaniałe materiały filmowe i najciekawsze przyrządy astronomiczne — ten program proponuje nam spojrzenie na kosmos oczami naszych przodków i analizę naszych zmieniających się przez wieki poglądów na temat kształtu wszechświata. Wyruszymy w podróż przez dawne wizje niebios rodem z całego świata, od początków cywilizacji do historii najnowszej, od łowców-zbieraczy do Edwina Hubble’a.

Poznamy niezliczone sposoby obserwowania i zapisywania ruchów niebios. Dzięki grupie ekspertów — historyków i astronomów — poznamy także naukową analizę zjawisk, które nasi przodkowie wyjaśniali za pomocą mitologii. Doskonałe animacje pomogą nam lepiej rozumieć jak działa wszechświat i jakie jest nasze miejsce w nieustannie rozszerzającym się kosmosie.

Odcinek 3: W 3. odcinku przyglądamy się temu, jak przez tysiąclecia ludzie postrzegali niebo i jak rozwijali nowe technologie, aby je badać, aż wreszcie zadali sobie pytanie, czy są sami we wszechświecie.

POLSAT VIASAT EXPLORE: MARATON – Australijscy poławiacze homarów, sezon 2 od 12:30

W drugiej serii programu śledzimy na żywo pracę załóg pięciu kutrów poławiających homary w czasie zimowego sezonu połowów tych skorupiaków. Ocean Południowy to najbardziej niebezpieczne wody Australii — ale dla bohaterów programu może to być ostatnia szansa na zarobek przed końcem sezonu. Załogi pracują w dzień i w nocy, zmagając się ze sztormową pogodą i wzburzonym morzem, wciągając na śliski pokład setki kilogramów tego najbardziej cenionego morskiego przysmaku.

W takich warunkach nawet najmniejszy problem może się okazać śmiertelnie niebezpieczny — a od najbliższego portu dzieli rybaków nawet kilkaset kilometrów. Naturalnymi przeciwnikami są nie tylko wypadki, awarie sprzętu, sztormy i wodne drapieżniki, ale także stale zmieniająca się cena homarów na rynku. Ponad 80 procent homarów złowionych na wodach wokół Tasmanii trafia na eksport do Chin, co wpływa na cenę za kilogram skorupiaków. Jeśli kapitan podejmie właściwe decyzje, może zbić fortunę — ale jeden błąd może oznaczać stratę wszystkiego. Ten program to historia ryzyka, strategii i umiejętności, ale także ekonomicznego bytu konkretnych ludzi i ich rodzin.

POLSAT VIASAT NATURE: POCZĄTEK SERII + DOKUMENT DLA CAŁEJ RODZINY – Wielka Afryka, sezon 1, odc. 1, 15:00 i 19:35

Jedyna w swoim rodzaju, pełna przygód wyprawa przez ostatnie dzikie, majestatyczne pustkowia Afryki. Każdy odcinek to wspaniała, wizualna podróż umożliwiająca spojrzenie z nowej perspektywy na skarby tego kontynentu i jego niesamowitą przyrodę.

Zobaczymy niezrównane dzikie przestrzenie, piękne krajobrazy i pełne codziennych dramatów życie dzikich zwierząt.

Odcinek 1: W dolinie Luangwy żyje jedno z największych na świecie skupisk dzikich zwierząt: to 15 tysięcy kilometrów kwadratowych równin i lasów utrzymywanych przy życiu przez wody wielkiej rzeki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *