Hokejowy Puchar Polski w TVP Sport

Hokeiści mistrza kraju GKS Tychy w czwartek na własnym lodowisku przystąpią do walki o obronę Pucharu Polski. W półfinale zmierzą się z TatrySki Podhalem Nowy Targ, drugą parę tworzą Tauron KH GKS Katowice i JKH GKS Jastrzębie.

 

– Do turnieju przystąpimy z marszu. Podczas świąt zawodnicy trochę odpoczną, jak wszyscy. Muszą pobyć z rodzinami. Potem jeden trening i gramy z Podhalem. Myślę, że z utrzymaniem diety nie będzie problemów, bo nasi gracze są zawodowcami – powiedział trener tyszan Andriej Gusow. 

Przyznał, że kilku hokeistów narzeka na przeziębienia czy drobne urazy, ale do czwartkowego starcia wszyscy powinni być gotowi.

– Podobało mi się, jak zespół wyglądał w ostatnich meczach ligowych pod względem fizycznym i taktycznym. Z żadnym z pucharowych rywali nie mieliśmy w tym sezonie łatwej przeprawy, w turnieju wystąpią cztery najlepsze obecnie drużyny w kraju. Rok temu w półfinale wygraliśmy z JKH po karnych, a w finale z Cracovią po dogrywce. Teraz też łatwych spotkań nie będzie. Wynik będzie zależał od przygotowania każdego zawodnika – zauważył trener. 

GKS w półfinale zagra przeciwko drużynie z Nowego Targu prowadzonej przez selekcjonera reprezentacji Polski Tomasz Valtonena. Rok temu w Krakowie tyszanie pokonali gospodarzy po dogrywce 6:5. „Złotego gola” zdobył Michael Cichy. Był to ósmy triumf GKS w tych rozgrywkach.

Prawo do gry w finałowym turnieju Pucharu Polski wywalczyły cztery najlepsze zespoły po dwóch rundach rozgrywek ekstraligi. Hokeiści o Puchar Polski będą walczyć po raz 21. w historii. Po raz pierwszy o to trofeum walczono w 1969. Później odbyła się jeszcze jedna edycja. Rywalizację wznowiono dopiero w 2000 roku. Od 2013 roku rozgrywki te toczą się według obecnej formuły, czyli turnieju z udziałem czterech zespołów.

PLAN TRANSMISJI:

27 grudnia

16.30 Tauron GKS Katowice – JKH GKS Jastrzębie TVP Sport, SPORT.TVP.PL, aplikacja

20.00 GKS Tychy – TatrySki Podhale Nowy Targ TVP Sport, SPORT.TVP.PL, aplikacja

28 grudnia 

19.45 finał TVP Sport, SPORT.TVP.PL, aplikacja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *