Technologia - Promocje

Holenderski operator KPN wybrał Huawei na wykonawcę nowej mobilnej sieci radiowej

KPN, wiodący operator telekomunikacyjny w Holandii, podpisał przedwstępną umowę z firmą Huawei. Porozumienie rozpoczyna przygotowania do budowy nowej mobilnej sieci dostępu radiowego na terenie Holandii. Podjęte działania prowadzone będą w ramach modernizacji sieci komórkowej KPN na potrzeby 5G. W sprawie sieci bazowej 5G, operator podejmie odrębną decyzję, zgodnie ze swoją strategią współpracy z wieloma dostawcami.

 

Doceniamy zaufanie jakim firma KPN obdarzyła Huawei przy modernizacji sieci dostępu radiowego. Jedocześnie będziemy wspierać operatora w utrzymaniu i umocnieniu pozycji lidera w globalnej branży telekomunikacyjnejpowiedział Steven Cai, CEO Huawei Benelux.

Cyberbezpieczeństwo – najwyższy priorytet Huawei

Huawei, jako wiodący i globalny dostawca sieci telekomunikacyjnych obsługujący klientów w 170 państwach, ściśle przestrzega praw i regulacji we wszystkich krajach i regionach, w których prowadzi działalność. Cyberbezpieczeństwo bowiem zawsze było i jest priorytetem Huawei. Firma posiada na tym polu udokumentowane doświadczenia w dostarczaniu bezpiecznych produktów i rozwiązań dla klientów w Europie i na całym świecie.

Jesteśmy świadomi obaw i dyskusji toczących się w kontekście bezpieczeństwa cybernetycznego. Niemniej, trudno odpowiadać na zarzuty, które nie są poparte konkretnymi faktami. Dlatego cieszy nas inicjatywa rządu holenderskiego. Deklarujemy też pełną współpracę i gotowość dostarczenia wszelkich niezbędnych informacji i odpowiedzi, jeśli tylko pojawi się taka potrzebadodał Steven Cai.

R&D i innowacje

Huawei ogłosił też, że w ciągu najbliższych pięciu lat zainwestuje ponad 100 mld USD w badania
i rozwój. Tylko w 2018 roku, globalne wydatki na ten obszar stanowiły aż 14% całkowitych przychodów firmy. Co ważne, w 18 centrach R&D na całym świecie pracuje około 45 proc. spośród 180 000 pracowników Huawei.

Ponadto, firma podpisała aż 40 umów na 5G z operatorami z całego świata i dostarczyła ponad 70 000 stacji bazowych do sieci nowej generacji. Wykorzystując swoje doświadczenie i wiedzę w sektorze ICT, Huawei wspiera również powszechny dostęp do wysokiej jakości łączności szerokopasmowej.

Inwestowanie w przyszłość Holandii  Firma zatrudnia w Holandii 600 pracowników zlokalizowanych w trzech biurach: w Amsterdamie, Hadze i Eindhoven. Prowadzi także Europejskie Centrum Logistyczne w Eindhoven. Na początku tego roku Huawei ogłosił również otwarcie Centrum Badawczo-Rozwojowe w Holandii.

W Huawei ​​rozumiemy, jak ważna jest sieć mobilna nowej generacji w procesie cyfrowej transformacji Holandii. Dlatego też firma dostarcza najbardziej zaawansowane technologie wspierające strategię cyfryzacji kraju – wskazuje Steven Cai. – Doceniamy też otwarty klimat inwestycyjny, a także fakt, że jesteśmy zawsze mile tutaj widziani. Tym bardziej chcemy wesprzeć Holandię w realizacji jej ambitnych planów w obszarze nowych technologiipodkreślił CEO Huawei Benelux.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *