Huawei liderem rynku smartfonów w Polsce!

Huawei został liderem rynku smartfonów w Polsce, osiągając cel stawiany sobie od momentu wejścia na nasz rynek. W ostatnim tygodniu marca, udział Huawei wyniósł 33,1% w ujęciu ilościowym, co dało firmie przewagę 4 punktów procentowych nad najbliższym konkurentem. Przełomowa zmiana na pozycji lidera wynika między innymi z faktu, że pierwszą trójkę najlepiej sprzedających się smartfonów w Polsce stanowią obecnie telefony z portfolio Huawei.
 

 
Trzy najchętniej kupowane przez Polaków smartfony to Huawei Mate 10 Lite, Huawei P9 Lite 2017 i Huawei P9 Lite mini – wynika z danych GfK Polonia za ostatni tydzień marca. Ten sprzedażowy sukces pozwolił Huawei zwiększyć udział w rynku do 33,1% z 30,6% w tygodniu poprzednim. Szybki i konsekwentny wzrost Huawei widać na przestrzeni całego miesiąca – w pierwszym tygodniu marca udział w rynku wyniósł 27,6%, w drugim 28,7%.
W ujęciu miesięcznym, udział Huawei wyniósł w marcu 30,0%, co pokazuje znaczący wzrost z poziomu 21,3% w marcu 2017 roku. W tym samym czasie, udział najbliższego konkurenta wzrósł do 32,3% w marcu z 29,9% rok wcześniej.
– W ujęciu miesięcznym jesteśmy już tylko o krok od przejęcia pozycji lidera. Mówię to z przekonaniem, bo wyniki przedsprzedaży smartfonów z najnowszej serii P20 przerosły nasze oczekiwania. Trend widoczny w marcowych danych tygodniowych daje nam pewność, że osiągnęliśmy cel, który sobie stawialiśmy – być numerem jeden w Polsce. W ciągu trzech ostatnich lat urośliśmy z 8% do 30%, to dla nas wielki powód do dumy powiedział Jefferson Zhang, dyrektor zarządzający Huawei CBG Polska.
Sprzedaż najnowszych flagowych smartfonów Huawei P20 Pro i P20 rusza w polskich sklepach 12 kwietnia. Ich globalna premiera odbyła się 27 marca w Paryżu. Dzień później, P20 Pro i P20 zajęły dwa pierwsze miejsca w niezależnym rankingu fotografii mobilnej DxOMark, deklasując konkurencję. Przewaga P20 Pro nad poprzednim liderem rankingu wyniosła aż 10 punktów, a DxO nazwał go „game changer”.
P20 Pro to pierwszy na świecie smartfon z potrójnym obiektywem, stworzony we współpracy z legendarną firmą Leica. Obiektywy Leica posiada także model P20, wyposażony w podwójny aparat. Oba telefony napędzane są przez procesor Kirin 970 wspomagany wbudowaną w niego sztuczną inteligencją. Procesor ten zadebiutował w poprzednim flagowcu Huawei Mate 10 Pro.
Trwa telewizyjna kampania P20 Pro. W spocie emitowanym od 9 kwietnia, ambasador Huawei w Polsce Robert Lewandowski występuje w duecie z izraelską aktorką Gal Gadot, znaną na świecie z roli Wonder Woman. Gadot jest twarzą międzynarodowej kampanii P20 Pro.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *