Technologia - Promocje

Huawei w Polsce z najwyższym wynikiem w drugim kwartale

Dokładnie co trzeci smartfon sprzedany w Polsce w drugim kwartale miał logo Huawei. To przełomowy kwartał w historii firmy na polskim rynku, który przyniósł jej najwyższy wynik pod względem liczby sprzedanych smartfonów.
 

 
Udział Huawei w polskim rynku smartfonów w ujęciu ilościowym wzrósł w drugim kwartale do 33,4% z 25,4% w pierwszym kwartale – wynika z danych GfK Polonia. Znaczący wzrost widać także w porównaniu z drugim kwartałem zeszłego roku, kiedy udział Huawei wyniósł 20,3%.
Pod względem wartości sprzedanych telefonów, udział Huawei w całym rynku wzrósł w drugim kwartale do 32,2%. To istotna zmiana wobec 21,8% w pierwszym kwartale i 18,6% w drugim kwartale poprzedniego roku.
– W pierwszym kwartale tego roku co czwarty sprzedany smartfon miał logo Huawei, w drugim kwartale był to już co trzeci telefon. Tempo, w jakim rośniemy, bardzo nas cieszy i zmusza do jeszcze większego wysiłku, by nie tylko utrzymać świetny wynik, ale wciąż go poprawiać. Wierzę, że nowe produkty, które niebawem zaprezentujemy, znów zachwycą polskich konsumentów  – mówi Jefferson Zhang, dyrektor zarządzający Huawei CBG w Polsce.
Zhang zwrócił uwagę na fakt, że pod względem liczby sprzedanych telefonów, Huawei rósł w drugim kwartale wielokrotnie szybciej niż cały rynek smartfonów.
Cały rynek wzrósł w drugim kwartale o 5% w stosunku do pierwszego kwartału, w tym samym czasie Huawei rósł ponad siedmiokrotnie szybciej. Dynamika naszego wzrostu wyniosła dokładnie 37,7% powiedział Zhang.
Porównując drugi kwartał 2018 do drugiego kwartału 2017, cały rynek wzrósł o 6,8%, podczas gdy dynamika wzrostu Huawei wyniosła w tym samym czasie 11-krotnie więcej, bo aż 75,9%.
Historycznie najlepszy wynik sprzedaży Huawei w Polsce w drugim kwartale wynika z sukcesu najnowszej flagowej serii smartfonów P20 w połączeniu z utrzymującym się popytem na telefony poprzedniej flagowej serii Mate 10. Smartfon Huawei P20 Pro to pierwszy na świecie telefon z potrójnym obiektywem, uznany za najlepsze narzędzie do fotografii mobilnej w niezależnym rankingu DxOMark. Z kolei Mate 10 Pro jest pierwszym na świecie smartfonem ze sztuczną inteligencją wbudowaną w procesor.
Patrząc z perspektywy globalnej, z najnowszych raportów kilku różnych firm badawczych – International Data Corporation (IDC), Counterpoint Research, IHS Markit i Canalys – wynika, że w drugim kwartale Huawei wyprzedził Apple pod względem liczby sprzedanych telefonów i jest obecnie drugim największym dostawcą smartfonów na świecie.
Według danych IDC Huawei w drugim kwartale 2018 roku dostarczył na ogólnoświatowy rynek 54,2 miliona urządzeń, co w porównaniu do analogicznego okresu w 2017 roku, kiedy liczba urządzeń wynosiła 38,4 miliona, oznacza wzrost o 41%. W regionie Europy Środkowo-Wschodniej i krajach nordyckich wzrost Huawei w tym okresie wyniósł aż 56%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *