Huawei zaprezentował nową wersję laptopa MateBook X Pro

Huawei zaprezentował nową wersję MateBook X Pro, flagowego laptopa marki, który został doceniony przez konsumentów i ekspertów technologicznych z całego świata za najwyższą jakość wykonania i świetne parametry techniczne.

 

 

 

 

Nowa edycja MateBook X Pro ponownie definiuje standard premium w segmencie laptopów. Urządzenie zostało wyposażone w 13,9-calowy dotykowy wyświetlacz 3K Ultra FullView (3000 x 2000), dzięki czemu zajmuje aż 91% wewnętrznej powierzchni ekranu. Technologia wykonania wyświetlacza LTPS pozwala na mniejsze zużycie energii, przy jednoczesnym 100% odwzorowaniu palety barw. Dodatkowo wyświetlacz rozpoznaje 10 punktów dotyku i pozwala na szybkie wykonywanie zrzutów ekranu za pomocą gestów (Fingers Gesture Screenshot).

Sercem laptopa jest procesor 10 generacji – Intel® Core™ i7-10510U i i5-10210U. Płynne działanie w czasie wykonywania najbardziej wymagających czynności jak na przykład edycja video, zapewnia wydajna karta graficzna – NVIDIA GeForce MX250 z pamięcią 2GB GDDR5.

W połączeniu z najnowszą technologią Dolby Atmos®, którą wykorzystano w czterech głośnikach, nowa wersja Huawei MateBook X Pro oferuje efekty audiowizualne porówywalne z jakością kinową. Bateria o pojemności 56Wh pozwala nie martwić się o źródło zasilania przez cały dzień intensywnej pracy. Wraz z laptopem użytkownicy otrzymają zasilacz 65W typu C, który można wykorzystać do ładowania nie tylko laptopa, ale także smartfonów obsługujących funkcję SuperCharge, jak Huawei P30 Pro.

Nowy Huawei MateBook X Pro otrzymał ponadto inteligentny system chłodzenia, który dynamicznie optymalizuje przepływ powietrza – przełączając się pomiędzy aktywnym a pasywnym trybem. W urządzeniu zastosowano dwa wentylatory Shark Fin Fans 2.0, które wyposażono w większe, w porównaniu do poprzedniej wersji żebra chłodzące. Nowy Huawei MateBook X Pro posiada również inteligentną technologię filtrowania, która zapewnia monitorowanie temperatury w czasie rzeczywistym.

Huawei MateBook X Pro został wyposażony w funkcję Multi-screen Collaboration (wybrane modele), która pozwala na wyświetlanie i zarządzania ekranem obydwu urządzeń (smartfona i laptopa) na wyświetlaczu laptopa.

Dzięki funkcji OneHop można przerzucać między smartfonem Huawei (wybrane modele) a laptopem MateBook X Pro dowolne treści z zawrotną prędkością. Wystarczy zbliżyć do siebie oba urządzenia, aby w jedną minutę nawet 500 zdjęć ze smartfona znalazło się w pamięci laptopa – bez użycia kabla.

Nowy MateBook X Pro obsługuje szerokopasmowe Wi-Fi oraz Bluetooth 5.0.

Laptop będzie dostępny w kolorach: Mystic Silver, Space Grey i nowym – Emerald Green, który wyróżnia się złotym logo Huawei na obudowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *