Red Carpet TV i RED TOP TV w drodze na New Connect

Nadawca Filmowo – Pop Kulturowych kanałów telewizyjnych „ Red Carpet TV” i „ RED TOP TV oraz Platformy streamingowej VOD „RED GO” Spółka Red Carpet Media Group S.A. w drodze na New Connect.

 

Spółka poinformowała, że wykonując Uchwały Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy z dnia 10 grudnia 2021, w dniu 11 marca 2022 złożyła wniosek (do GPW) o dopuszczenie do obrotu w ASO wszystkich akcji Serii A oraz Serii B.

Proces wprowadzania akcji do obrotu na New Connect był poprzedzony publiczną emisją akcji serii „B” skierowaną do ograniczonej liczby inwestorów z wyłączeniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy. W wyniku przeprowadzonej emisji zostało objęte 50 tys. akcji serii B (10,7% w podwyższonym kapitale) i spółka pozyskała 4.5 mln złotych z przeznaczeniem na realizację celów rozwojowych. Autoryzowanym Doradcą w tym procesie jest „BLUE OAK” Advisory sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu.

Spółka poza nadawaniem dwóch linearnych kanałów telewizyjnych dostępnych w formule bezpłatnej w większości sieci Operatorów Kablowych i na Platformach Satelitarnych jest w przededniu startu swojej autorskiej Platformy streamingowej VOD-OTT „RED GO”. Platforma poza ofertą szerokopojętej klasyki filmowej specjalizować się będzie w oferowaniu „filmu dla konesera” oraz Pokazach Premierowych najbardziej oczekiwanych tytułów filmowych i serialowych.

Strategia rozwojowa Spółki zakładająca równoległy rozwój bezpłatnej telewizji filmowo – serialowo -popkulturowej rozwijanej zarówno w modelu broadcastowym jak również stremingowym na Platformie własnej oraz innych krajowych Platformach IPTV, uzupełniony budową i rozwijaniem własnej Platformy VOD, wpisuje się w światowy trend konsumpcji treści telewizyjno-filmowych, który w ostatnim czasie zdominował przestrzeń mediów telewizyjnych.

Potwierdzeniem tej strategii jest przyspieszony rozwój i budowa zasięgu globalnych Platform Streamingowych takich jak NETFLIX, DISNEY, HBO MAX, SKY SHOWCASE oraz pozostałych.

Do Rady Nadzorczej Spółki dołączył na ostatnim WZA Pan dr Ludwik Sobolewski który aktualnie zasiada w wielu Radach Nadzorczych podmiotów z obszaru Nowych Technologii, a w przeszłości pełnił funkcję Prezesa Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Bukareszcie, budując i rozwijając polski i europejski rynek kapitałowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *