IBM i AMD ogłosiły wspólne prace nad Poufnym Przetwarzaniem dla chmury i sztucznej inteligencji

Firmy IBM i AMD ogłosiły podpisanie wieloletniej umowy, w ramach której obie firmy będą wspólnie rozwijały, wzmacniały i rozszerzały ochronę dla systemów sztucznej inteligencji, jakie obie firmy oferują. 

 

Umowa ta ma za zadanie rozwinąć tzw. Poufne Przetwarzanie (Confidential Computing) na bazie otwartego oprogramowania, otwartych standardów i otwartych architektur systemowych, które są istotne w warunkach chmury hybrydowej, a przy tym pozwalają skorzystać z szerokiego spektrum akceleratorów obliczeniowych, wirtualizacji i szyfrowania.

„Zaangażowanie AMD na rzecz innowacji technologicznych pokrywa się z naszą misją rozwijania i przyspieszania wykorzystania chmury hybrydowej tak, aby pomagać łączyć, chronić i napędzać świat cyfrowy.” powiedział Dario Gil, dyrektor badań w IBM.

„Cieszymy się w AMD z rozszerzenia współpracy z IBM o sztuczną inteligencję, dzięki czemu przyspieszy rozwój zdolności centrów danych oraz ochrona chmur obliczeniowych.”powiedział Mark Papermaster, wiceprezes i dyrektor generalny ds. technologii w AMD.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *