II koncert charytatywny z cyklu Wielcy Artyści Małym Pacjentom w TVN

II koncert charytatywny z cyklu Wielcy Artyści Małym Pacjentom ponownie zachwycił publiczność muzyką operową na najwyższym poziomie! Gwiazdami wieczoru byli najbardziej znana na świecie polska sopranistka – Aleksandra Kurzak i Roberto Alagna – tenor, przed którym melomani chylą czoła w największych teatrach operowych świata i uznawany jest za jednego z tenorów wszech czasów. Koncert odbył się 18 listopada w Atrium budynku Senator w Warszawie specjalnie zamienionym na wspaniałe wnętrza koncertowe.

 

 

 

 

Mistrzom opery towarzyszyła Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa, którą znakomicie i po mistrzowsku poprowadził dyrygent Ruben Silva. Wszyscy artyści wystąpili pro bono, jak również wynajęcie sali, ogromne oświetlenie, wspaniałą scenę i wiele innych elementów Fundacja KIDS otrzymała całkowicie bezkosztowo.

Znakomici artyści dedykowali swoje wielkie talenty i emocje projektowi na rzecz Instytutu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”.

Całkowity dochód z biletów-cegiełek w kwocie 330.000 zł przeznaczony jest na przeniesienie i nowoczesne wyposażenie serca szpitala czyli banku krwi. Pracownia immunologii transfuzjologicznej, bo taka jest pełna nazwa, znajduje się od 40 lat aż 700 m od bloku operacyjnego, a dzięki publiczności koncertu już pod koniec stycznia znajdować się będzie w innowacyjnej, nowej przestrzeni zaledwie 30 m od sal operacyjnych! Odmieni to w sposób niewspółmierny komunikację z bankiem krwi i przyczyni się do bezpieczeństwa pacjentów i maksymalnego zwiększenia efektywności.

Pomysłodawcą cyklu jest ponownie uznana w świecie skrzypaczka, dr hab. Patrycja Piekutowska – tym razem działając już jako prezes Fundacji K.I.D.S. Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali, której poświęciła się bez reszty. Zrezygnowała z etatu profesora nadzwyczajnego na wyższej uczelni muzycznej, zawiesiła zagraniczną karierę solistki, aby spełniać się w roli, w której swoje działania prowadzi już od 2015 roku. Najpierw stworzyła cykl koncertów dla kardiochirurgii dziecięcej „Otwarte Serca Mistrzowie Muzyki, Biznesu i Kardiochirurgii Dzieciom”, których 7 edycji pozwoliło podziękować sponsorom, od których środki umożliwiły wsparcie kardiochirurgii w łącznej kwocie ok. 700.000 zł.Teraz poświęca czas dla Fundacji gromadząc ludzi biznesu z dobrym sercem. Zaledwie w tym roku stworzyła najpierw sama, a od czerwca z Fundacją projekty warte w sumie blisko 1,5 mln złotych.

Koncert był wydarzeniem niezwykłym, Gwiazdy nagrodzone zostały aż sześciokrotnymi owacjami na stojąco, a publiczność usłyszała trzy bisy.

Emisja na antenie TVN 22 grudnia o godzinie 17:30

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *